• V Powiatowy Konkurs Matematyczny

     • Jak co roku uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczą w konkursach matematycznych i nierzadko osiągają wysokie wyniki. Z radością informujemy, że tegorocznymi laureatami V Powiatowego Konkursu Matematycznego zostali Antoni Szczyrba z klasy 6a oraz Krzysztof Suchy z klasy 7a. Serdecznie gratulujemy!!! :) 

    • WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU NA WIERSZ LOGOPEDYCZNY „WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI”
     • WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU NA WIERSZ LOGOPEDYCZNY „WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI”

     •  

       

      Dnia 5.06.2020r. o godzinie 13:30 w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 im. Powstańców Śląskich w Łaziskach Górnych mieszczącego się przy ul. Szkolnej 4, zebrała się komisja w składzie: Ewa Barańska- emerytowany nauczyciel logopeda, Mariusz Kędziorek – nauczyciel logopeda/polonista, Małgorzata Szolc – nauczyciel świetlicy.

       Na konkurs nadesłane zostało 38 prac z 9 placówek oświatowych. Komisja dokonała analizy prac konkursowych zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami. Decyzją Komisji w każdej grupie tematycznej przyznano I, II, III miejsce oraz wyróżnienia.

      W kategorii klas I-III.

      1 miejsce: Mikołaj Kazimierski- SP3 Łaziska Górne,

      2 miejsce: Amelia Jakubczyk SP3 Mikołów,

      3 miejsce: Mateusz Konopka SP2 Łaziska Górne,

      Wyróżnienie: Anna Turek SP5 Łaziska Górne, Martyna Kozieł SP6 Łaziska Górne, Jakub Kocima SP10 Orzesze-Woszczyce, Nadia Kręc SP5 Łaziska Górne.

       

      W kategorii klas IV-VI.

      1 miejsce: Oliwia Sztandera SP3 Łaziska Górne,

      2 miejsce: Oliwia Kuna SP3 Mikołów,

      3 miejsce: Sonia Grzegorzek SP2 Orzesze,

      Wyróżnienie: Jakub Baron SP5 Orzesze-Zazdrość.

       

      W kategorii klas VII-VIII.

      1 miejsce: Paulina Kuźnar SP2 Łaziska Górne,

      2 miejsce: Julia Korcz SP2 Łaziska Górne,

      3 miejsce: Aleksandra Hońca SP Wyry,

      Wyróżnienie: Seweryn Wojtalewicz SP3 Łaziska Górne.

       

     • WAŻNA INFORMACJA

     • Szanowni Państwo,

      w związku z możliwością prowadzenia zajęć konsultacyjnych, rewalidacyjnych oraz opiekuńczo-wychowawczych na terenie szkoły wprowadzamy stosowne procedury bezpieczeństwa. Zostały one opracowane na podstawie przepisów prawa oraz zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

      Prosimy o zapoznanie się z nimi.

      Z poważaniem,

      Tatiana Ryczko

      Procedury i wnioski można pobrać i przeczytać w zakładce PROCEDURY COVID-19

      PROCEDURY I WNIOSKI COVID-19 W SP_5 Łaziska Górne

     • 100 rocznica urodzin Jana Pawła II

     • 18 maja 2020 roku obchodziliśmy 100 rocznicę urodzin naszego wielkiego świętego Jana Pawła II. W związku z tym zaprosiliśmy  wszystkich chętnych uczniów do podjęcia wyzwania. Dzieci malowały portret św. Jana Pawła II, oraz szukały cytatów św. Jana Pawła II mówiących  o Rodzinie. Dziękujemy wszystkim uczniom za piękne prace.

     • Dzień Otwarty Miarki Online

     • Serdecznie zapraszamy uczniów klas ósmych oraz ich rodziców na Dzień Otwarty Miarki Online, który odbędzie się 1 czerwca w godzinach 12:00-16:00.

      W programie:

      1. Film promujący naukę w naszej szkole.
      2. Chat dla ósmoklasistów z udziałem uczniów Miarki.
      3. Filmy prezentujące profile klas otwieranych w naszym liceum w roku szkolnym 2020/2021.
      4. Live chat dla ósmoklasistów i ich rodziców z udziałem  wicedyrektor szkoły Justyny Wołczko.

      Kolejne punkty programu będą dostępne na naszej szkolnej stronie internetowej, portalach Facebook oraz Instagram w godzinach podanych na plakacie.

      Szukajcie nas na pod adresami:

      miarka.edu.pl

      facebook.com/1miarka

      instagram.com/miarkamikolow

      youtube.com/channel/UCrQ7Jj-sO9WaPnveHQ1SG3w

       

     • DZIEŃ MAMY

     • Wszystkim mamom składamy najlepsze życzenia. Nasi uczniowie przesłali w ramach życzeń swoje zdjęcia z kartkami, laurkami dla swoich mam #Kocham moją mamę.Niech te prace będą dla Was wyrazem miłości i wdzięczności.

     • Międzynarodowy Dzień Rodziny

     • 15 maj 2020

      15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat potencjału i wyzwań związanych z życiem rodzinnym. ​​​​​​​

     • Dzień Ziemi

     • W dniu 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali ekologiczne gry planszowe.Wszystkie nadesłane prace są bardzo pomysłowe i wymagały dużej kreatywności i wkładu pracy. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę.Na pewno po powrocie do szkoły wszyscy wspólnie w nie zagramy.

     • Święto Unii Europejskiej

     • Dzień Europy obchodzony 9 maja jest dniem, w którym co roku świętujemy pokój i jedność w Europie.W tym roku szczególnie łączymy się w duchu solidarności ze wszystkimi, którzy pomagają w krajach Unii przezwyciężyć kryzys wywołany koronawirusem.

      Bardzo dziękujemy za wszystkie przesłane zdjęcia związane z krajami Unii Europejskiej, które możecie obejrzeć poniżej.

     • Tydzień Biblijny

     • Uczniowie naszej szkoły w Tygodniu Biblijnym (27.04-3.05) pochylili się nad Słowem Bożym. Młodsze dzieci z klas 1-4 w swoich pracach narysowały Pana Jezusa Dobrego Pasterza. Starsze dzieci z klas 5-8 odnajdywały w Piśmie Świętym fragmenty z Ewangelii św. Mateusza i z Ewangelii św. Jana i zastanawiały się co Pan Jezus mówi w tych słowach. Dziękuję wszystkim uczniom za podjęcie trudu pochylenia się nad Słowem Bożym i zapraszam do dalszego Jego czytania.

     • Zdjęcia z symbolami narodowymi

     • Aby upamiętnić nasze majowe święta ogłosiliśmy akcję na zdjęcie z symbolami narodowymi. Dziękujemy za włączenie się w tą akcję. Przesłaliście już mnóstwo fantastycznych zdjęć ale czekamy na więcej. Zdjęcia będziemy dokładać do galerii, gdzie już teraz możecie oglądać kolaże z nadesłanych prac.

     • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

     • 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Tegoroczna edycja ma przypomnieć o możliwości otwarcia się na innych pomimo dystansu i podróżowania dzięki wyobraźni. 

      Święto książki wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. Jest to ważna data w historii literatury światowej: data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira, a także śmierci Inki Garcilasa  de la Vegi. Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia mężczyźni obdarowują swoje partnerki czerwoną różą, a one darują im książkę. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

      My włączyliśmy się w obchody poprzez zrobienie zdjęć z książką. Dziękuję wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za włączenie się w akcję, której efekty możemy zobaczyć w galerii.

     • KONKURSY POWIATOWE ZAWIESZONE

     • W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi powiatowych konkursów organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Powstańców Śląskich w Łaziskach Górnych informujemy, że ze względu na wprowadzone ograniczenia organizacja tych zaplanowanych na czas obecny zostaje zawieszona, a rozstrzygnięcie tych, których rozpoczęcie nastąpiło przed wprowadzeniem ograniczeń, odbędzie się w późniejszym terminie.

      Tatiana Ryczko

     • I Ty możesz pomóc!

     •  

      Ośrodek dla Osób Niepełnosprawnych w Borowej Wsi potrzebuje naszej pomocy.
      Ci ludzie już dosyć się w życiu nacierpieli. Oni się boją... nie zostawiajmy ich samych
      z nowym problemem bardzo potrzebują wsparcia.  Niech wirus przegra z dobrocią ludzi.  Podopieczni i personel czuwają i czekają na wyniki testów. Potrzebne rękawiczki, specjalistyczne maski i kombinezony.  Prosimy ludzi dobrej woli o wpłaty na zakup najpotrzebniejszych rzeczy.

      Poniżej znajduje się numer konta, poprzez które wspieramy, liczy się każdy grosz.

      W przelewie proszę wpisać: Akcja rękawiczki. Konto bankowe:

      ING BS ODDZIAŁ MIKOŁÓW

      41 1050 1399 1000 0023 6769 6693

      Z góry dziękujemy ludziom dobrego serca za pomoc.

     • Obowiązek zasłaniania ust i nosa.

     • Od czwartku, 16 kwietnia 2020 roku wprowadzony jest obowiązek zasłaniania ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy. W projekcie nowelizacji rozporządzenia czytamy, że z obowiązku noszenia maseczek będą zwolnione: osoby, których niepełnosprawność uniemożliwia samodzielne zakrycie i odkrycie twarzy, dzieci do lat 2; osoby, które nie mogą zakrywać ust i nosa z powodu trudności z oddychaniem.

     • Podziękowanie oraz słowo wsparcia dla Was, drodzy rodzice i uczniowie.

     • Drogi uczniu, rodzicu, potrzebujesz rozmowy, specjaliści mikołowskiej PPP proponują wsparcie, fanpage poradni https://www.facebook.com/pppmikolow/

      Wsparcie psychologiczne  poprzez kontakt telefoniczny (663959530) bądź skypa z panią Magdaleną Lipiak. Uzyskać go można w sytuacji nagłej potrzeby emocjonalnej, np. w wyniku doświadczanego stresu po nagłym zdarzeniu. Wsparcie psychologiczne może także mieć charakter systematycznego krótkoterminowego, jeśli  potrzeba uzyskania go utrzymuje się przez jakiś czas po zdarzeniu, które ją wywołało, np. utrata kogoś bliskiego, wiadomość o chorobie, gwałtowana zmiana dotychczasowego życia, trudności w relacjach rodzinnych. Bywają takie okresy w życiu człowieka, kiedy z potrzeby wewnętrznej, bądź w wyniku okoliczności zewnętrznych, zaczynamy zastanawiać się nad swoim życiem. Każdy uczeń, bądź rodzic może skorzystać z proponowanej pomocy. Wszystkie bieżące informacje są udostępniane jako ogłoszenia w dzienniku Librus, w razie potrzeby proszę kontaktować się przez pedagoga, bądż wychowawców. 

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

     • Dziś 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia. 

      Autyzm dziecięcy jest poważnym, całościowym zaburzeniem rozwoju,  obejmującym sferę  poznawczą, emocjonalną i społeczną. W pierwszych latach XXI wieku obserwuje się wzrost częstości występowania autyzmu (30 przypadków na 10 000 urodzeń). Rośnie zatem liczba dzieci z taką diagnozą, które uczą się w szkołach ogólnodostępnych, w edukacji włączającej.

      Aby uczcić Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej społeczności szkolnej tego dnia uczniowie oraz pracownicy wraz z dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 5 im Powstańców Śląskich w Łaziskach Górnych, ubrali się na niebiesko.