• Aktywna przerwa z jabłkiem

• 28.10. na dużej przerwie pojawiła się bardzo dużą grupa naszych uczniów, aby bić rekord w planku (desce). To wszystko pod okiem nauczycieli w-fu z okazji Dnia Jabłka. Każdy uczestnik otrzymał jabłko a najlepszy wynik znajdzie się na tablicy rekordów. Walka trwała nie kilka ale kilkanaście minut. Brawo dzielni uczniowie, jesteśmy z Was dumni.

• Narodowe Czytanie

• Uczniowie w ramach akcji Narodowe Czytanie wykonali na lekcjach plastyki i Informatyki prace inspirowane powieścią.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki, to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Nasi uczniowie mieli okazję wykazać się w wielu kropkowych aktywnościach zarówno podczas lekcji jak i w bibliotece czy świetlicy szkolnej.

• Narodowe Czytanie

• Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej to lektura 12. odsłony Narodowego Czytania.

To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy - przekazał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

W naszej szkole włączamy się po raz kolejny w akcję Narodowego Czytania. Z tej okazji powstała okolicznościowa  gazetka oraz została wbita pierwsza pamiątkowa pieczęć do książki przyniesionej przez ucznia.

Nasi uczniowie wysłuchają także opisów nadniemeńskiej przyrody i wykonają pejzaże w dowolnej technice.