• DZIELIMY SIĘ W MIKOŁAJKI

     • W tym roku szkolnym klasa 6a postanowiła wesprzeć drobnymi, słodkimi upominkami wychowanków Domu Dziecka w Orzeszu. Pani Inga Dubiel-Mroczko, mama jednego z uczniów, a także przedstawicielka klasowej rady rodziców, przygotowała w imieniu całego zespołu paczki i osobiście dostarczyła je na miejsce. W zmian klasa otrzymała piękną laurkę. 

      Rezygnacja z czegoś w imię sprawienia komuś innemu przyjemności to wspaniały gest, do którego zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły. W poprzednim roku klasa wsparła zwierzęta z mikołowskiego Leśnego Pogotowia

      Uczucia, które towarzyszą, gdy sprawia się komuś radość są nie do opisania :) 

      To cudownie, że tak chętnie dzielicie się z innymi <3  

     • "Za co kocham Polskę"

     • Czas na podsumowanie naszej kolejnej akcji: "Za co kocham Polskę".

      Zobaczcie wspaniałe prace nadesłane przez naszych uczniów z klas 1-3

     • WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO "BÓBR" JUŻ SĄ...

     • Drogie Bobry,

      informujemy, że wstępne wyniki Konkursu Bóbr 2020 są już dostępne! Tup, tup, tup! Biegiem logujcie się na platformie za pomocą konkursowych loginów i haseł i sprawdźcie, jak Wam poszło.

      Wszystkim, którzy podjęli wysiłek udziału w tegorocznym konkursie gratulujemy!

      DLA PRZYPOMNIENIA, JAK PUNKTOWANE SA ZADANIA :

      Każdy Konkurs Bóbr składa się z 24 pytań (15 – Skrzat) podzielonych na trzy grupy ze względu na stopień trudności, po 8 pytań w każdej grupie. Wynik obliczany jest w następujący sposób:

      • na starcie uczeń otrzymuje 24 punkty (15 – Skrzat),
      • za poprawną odpowiedź uczeń otrzymuje 3, 4 lub 5 pkt, w zależności od stopnia trudności pytania,
      • za brak odpowiedzi uczeń otrzymuje 0 pkt,
      • za błędną odpowiedź uczeń otrzymuje –0,75, –1 lub –1,25 pkt, w zależności od stopnia trudności pytania,
      • maksymalna liczba punktów to 120 (75 – Skrzat).
     • Się gra się ma… Playroom z wyobraźni

     • Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice

      Nasza świetlica zgłosiła się do akcji „Się gra się ma Playroom z wyobraźni" ! Akcja ta daje placówkom oświatowym szansę na przemianę świetlicy w nowoczesną salę gier dla dzieci. W tym roku zadaniem konkursowym było przesłanie pracy plastycznej, „Playroom z wyobraźni”, która będzie przedstawiać wymarzoną salę gier, w którą może się

      przemienić ich świetlica. Dziękuję Tomkowi i Zuzi za świetne prace, które zostały zgłoszone do konkursu.

      Do 22.12.2020 można głosować pod poniższym linkiem na naszą świetlicę.

      https://www.siegrasiema.com/swietlice/410

      Każdego dnia można oddać jeden Głos standardowy z jednego urządzenia.

      Istnieją dwa rodzaje głosów: głosy standardowe oraz głosy z paragonami:

      a. Głosy standardowe to głosy oddawane na Stronie Internetowej poprzez kliknięcie przycisku „Głosuj”, przy czym 1 Głos standardowy = 1 punkt w Konkursie

      b. Głosy z paragonami to głosy oddawane na Stronie Internetowej, przy czym jeden Głos z paragonem = 100 punktów w Konkursie.

      3. Oddawanie głosów standardowych odbywa się w dwóch następujących bezpośrednio po sobie krokach: - Należy wybrać na Stronie Internetowej galerię Świetlicy, na którą chce się oddać głos i kliknąć w przycisk „Głosuj” w galerii na Stronie Internetowej. Jeden głos standardowy Głosującego zapewnia Świetlicy 1 punkt w Konkursie. - Głosujący może zwiększyć liczbę punktów, które zostaną przyznane Świetlicy za jeden głos Głosującego (1 głos = 100 punktów) poprzez każdorazowe wykonanie łącznie następujących czynności: a. zakupienie w okresie od 22.10.2020 r. do 04.11.2020 r. lub od 23.11.2020 r. do 22.12.2020 r. w sklepach Biedronka gry planszowej Hasbro tj. „Produktu Promocyjnego” i zachowanie paragonu, z którego treści wynikać będzie dokonanie zakupu Produktu Promocyjnego.

      Prosimy o Wasze głosy i przekazanie informacji w waszych środowiskach.

      GŁOSUJCIE NA NAS KAŻDEGO DNIA DO 22.12.2020!!!

      Pełny regulamin akcji dostępny na stronie:

      https://www.siegrasiema.com/.../SieGraSieMa_2020...

     • Dzień Życzliwości

     • Kochani uczniowie,

      dziękujemy za aktywny udział w akcji na Dzień Życzliwości. Zwyciężyła klasa 6b, której uczniowie nadesłali największą ilość zdjęć. Gratulujemy !!!

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     • 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o prawach dziecka. 

     • WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

     • Po raz kolejny przystąpiliśmy do programu WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE, który skierowany jest do uczniów klas V–VII szkół podstawowych. Jego celem jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. Jeszcze przed nauczaniem zdalnym w klasie 5a odbyła się lekcja o wolności przeprowadzona na podstawie opowiadania  K. Terechowicz i W. Cesarza : „Burza” zamieszczonego w książce „Gorzka czekolada”.  W lekcji wzięła udział pani pedagog J. Niewińska, która wraz z wychowawcą klasy B. Fraj rozmawiała z uczniami o tym czym jest wolność i jakie są jej granice.  Uczniowie po zakończonej lekcji przygotowali prace plastyczne przedstawiające ten fragment opowiadania, który najbardziej ich poruszył.

      Opowiadanie Burza jest dostępne za darmo na stronie FUNDACJI ABCXXI. Zachęcam do pobierania  i przeczytania.

      https://calapolskaczytadzieciom.pl/dla-rodzicow/aktualnosci-rodzice/opowiadanie-burza-z-tomu-gorzka-czekolada/

     • Międzynarodowy Dzień Tolerancji

     • Tolerancja to jedna z wartości, która w obecnych czasach jest tak samo cenna co też potrzebna.

      Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Tolerancji

      Dobra okazja, żeby przypomnieć sobie, że każdy człowiek, bez względu na kolor skóry, religię, kulturę, niepełnosprawność zasługuje na szacunek i zrozumienie.

      Jest to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO, którego najważniejszym celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na wszelkiego rodzaju przejawy nietolerancji i dyskryminacji.

     • Akcje: "Dla Niepodległej" i "Za co kocham Polskę"

     • Drodzy uczniowie, nadesłaliście już sporo zdjęć na akcję "Dla Niepodległej" i "Za co kocham Polskę".

      Dziękuję Wam bardzo, jesteście naprawdę fantastyczni.

      Nadesłane zdjęcia możecie zobaczyć w galerii. Oczywiście nadal możecie nadsyłać kolejne.

     • Czytać można wszędzie

     • Drodzy Uczniowie

      Czas na podsumowanie naszej akcji "Czytać można wszędzie". Nadsyłaliście wspaniałe zdjęcia, te nadesłane ostatnio można zobaczyć w galerii. Zwycięzcą konkursu została Julia Gibas, która nadesłała najwięcej propozycji. Bardzo Wam dziękuję za zaangażowanie i zapraszam do kolejnych akcji.

     • ZAPISY DO KONKURSU INFORMATYCZNEGO "BÓBR"

     •  UWAGA!

      Rozpoczynamy zapisy na konkurs informatyczny "Bóbr". W tym roku konkurs będziecie pisali ze swoich domowych komputerów!
      Proszę wszystkich chętnych do udziału w tym konkursie o przesłanie zgłoszenia do pani Moniki Szczyrby przez Dziennik elektroniczny Librus. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń to czwartek 5 listopada.

       Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

      O zadaniach

      Każdy Konkurs Bóbr składa się z 24 pytań (15 – Skrzat) podzielonych na trzy grupy ze względu na stopień trudności, po 8 pytań w każdej grupie. Wynik obliczany jest w następujący sposób:

      • na starcie uczeń otrzymuje 24 punkty (15 – Skrzat),
      • za poprawną odpowiedź uczeń otrzymuje 3, 4 lub 5 pkt, w zależności od stopnia trudności pytania,
      • za brak odpowiedzi uczeń otrzymuje 0 pkt,
      • za błędną odpowiedź uczeń otrzymuje –0,75, –1 lub –1,25 pkt, w zależności od stopnia trudności pytania,
      • maksymalna liczba punktów to 120 (75 – Skrzat).

      Zapraszamy Państwa do zapoznania się i rozwiązywania zadań archiwalnych.

      https://www.bobr.edu.pl/zadania-archiwalne/

     • "Przerwa na czytanie"

     • 20 października nasza szkoła wzięła udział w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. "Przerwa na czytanie" - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

      Nasi uczniowie czytali książki na każdej przerwie ale również w salach lekcyjnych i w świetlicy szkolnej.  Mamy nadzieję, że sięganie po książkę na przerwach stanie się dobrym nawykiem  naszych dzieci.

       

     • PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ DLA PIOTRUSIA

     • Włączyliśmy się w pomoc dla Piotrusia z Wyr. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli byliśmy w stanie przeprowadzić w szkole akcję charytatywną, podczas której zebraliśmy pokaźną sumę. Mamy nadzieję, że uda się zebrać całą potrzebną kwotę i Piotruś wróci do zdrowia. Trzymamy kciuki!

     • #CODEWEEK2020

     • Od 10 do 25 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce i w naszej szkole, po raz kolejny będziemy świętować Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2020. Na czym polega to świętowanie? Na świetnej zabawie, do której zapraszamy wszystkich, w każdym wieku.

      Europejski Tydzień Kodowania to …

      Code Week, inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.. Czyli: jeśli wiesz co nieco o programowaniu – w trakcie CodeWeek dowiesz się jeszcze więcej, jeśli o programowaniu nie wiesz nic – CodeWeek to świetna okazja, by zacząć swoją przygodę z kodami i robotami. Zapewniamy – to prostsze, niż Wam się wydaje! Dlatego do wspólnej zabawy zapraszamy osoby w każdym wieku – od pierwszoklasistów do ósmoklasistów. Dajemy słowo – wszyscy będziecie bawić się świetnie.  Startujemy!!!

     • SPOTKANIE RODZICÓW KLAS ÓSMYCH

     • We wtorek (13 października) o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców klas ósmych - zostaną przedstawione procedury egzaminu ósmoklasisty.Zapraszamy.

     • AKCJA CHARYTATYWNA DLA PIOTRUSIA

     • 8 i 9 października 2020 Szkolny Klub Wolontariatu wraz z Samorzadem Uczniowskim zorganizował akcję sprzedaży ciast aby wspomóc zbiórkę na leczenie Piotrka Kostyry. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i uczniów udało się zebrać 2880 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. Trzymamy kciuki za powrót do zdrowia Piotrusia!

     • Europejski Dzień Języków

     • 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Z tej okazji co roku w naszej szkole odbywają się obchody tego dnia. Uczniowie naszej szkoły stworzyli projekty i filmy prezentujące ciekawostki o wybranych przez nich językach. Tegoroczne obchody przybrały formę konkursu, którego wyniki są następujące:

      I miejsce - J. Klapuch, A. Niedźwiedź, M. Szojda i M. Szwarc kl 8b

      II miejsce ex aequo - K. Redzik i K. Firlus kl 6b

      III miejsce - K. Hapeta i G. Gibas kl 8a