• Dzień Kolorowej Skarpetki czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

     • Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Mogłoby się wydawać, że żyjemy w społeczeństwie rozwijającym się, tolerancyjnym, jednak wciąż osoby z niepełnosprawnościami napotykają trudności, nie tylko w zakresie barier architektonicznych. Osoby te również spotykają na, co dzień dyskryminacje, stereotypowe myślenie i uprzedzenia. Nasza społeczność szkolna dziś pokazała, że promowanie praw osób z Zespołem Downa, zwrócenie na ich potrzeby nie jest nam obce. Data 21 marca nie jest wcale przypadkowa. Po pierwsze jest to pierwszy dzień astronomicznej wiosny i jednocześnie dzień narodzin ludzi niezwykłych!, a po drugie 21 dzień jako, że na 21 parze chromosomów występuje dodatkowy chromosom (trisomia 21 pary chromosomów). Dziękuję za tak liczny udział w akcji

     • Międzynarodowy Dzień Kobiet

     • W dniu święta kobiet Panowie z naszej szkoły postanowili umilić ten dzień wcielając się w kobiety. Fantazja naszych uczniów okazała się nie znać granic i niektóre stylizacje były godne Oscara. Największy kobiecy pierwiastek odnaleźli chłopcy z klas siódmych-gratulujemy

     • POWIATOWE ZAWODY NARCIARSKIE

     • Dnia 03.03.2022r. odbyły się powiatowe zawody w narciarstwie, które odbyły się w Wiśle na stoku „Siglany”.

      Po covidowej przerwie odbyły się kolejne powiatowe zawody w narciarstwie. Do zawodów przystąpiło 120 narciarzy i narciarek z 12 szkół.

      Duży sukces:

      III m-ce ANNA Hulin w roczniku 2009 i młodsi

      IV m-ce rywalizacja drużynowa chłopców rocznika 2007/08 w składzie:

      Igor Łapot

      Franciszek Miler

      Do III m-ca brakowało 0,4 sekundy !!!

      Reprezentacja naszej szkoły:

      1. Nina Łapot

      2. Lena Koczenasz

      3. Kacper Stachurek

      4. Tomasz Przechrzta

      5. Arkadiusz Biniek

      6. Mateusz Skowron

      7. Anna Hulin

      8. Igor Łapot

      9. Franciszek Miler

      W kolejnym sezonie liczymy na porównywalne sukcesy a nawet lepsze !!!

     • PODSUMOWANIE AKCJI ZBIÓRKI RZECZY DLA UKRAINY

     • Przez ostatni tydzień społeczność naszej szkoły włączyła się w zbiórkę leków i środków higienicznych dla Ukrainy. Hojność naszych uczniów przerosła nasze oczekiwania. Dziękujemy za otwarte serca i chęć pomocy😊

     • JESTEŚMY SOLIDARNI Z UKRAINĄ!

     • Poniedziałek, zaraz po feriach, rozpoczął się w naszej klasie inaczej niż zazwyczaj - dzieci bardzo chciały, tak same z siebie, dzielić się swoimi przeżyciami i przemyśleniami na temat tego, co dzieje się na świecie. Dlatego usiedliśmy dziś wszyscy razem w kręgu i rozmawialiśmy… Okazało się, że uczniowie mieli wiele wiedzy na temat tego, co dzieje się u naszych wschodnich sąsiadów, ale też wiele pytań… Opowiadały o swoich przeżyciach i obawach, a także o różnych formach pomocy, w które już się włączyły wraz ze swoimi rodzicami. To był ważny i potrzebny moment.

     • ACH, CO TO BYŁ ZA BAL!

     • Karnawał to czas wspaniałych balów i zabawy. W piątek uczniowie klasy 1 przebrali się za przeróżne postaci, wesoło bawili się przy dźwiękach muzyki oraz uczestniczyli w zabawach integrujących klasę.

     • ASY INTERNETU

     • 10 lutego razem z liderami „Asów Internetu” i uczniami naszej szkoły usiedliśmy przed ekranami komputerów aby wspólnie udać się w zakamarki wartości Asów Internetu zarówno online, jak i w świecie rzeczywistym.
      Pani Marta Florkiewicz- Borkowska dla uczniów klasy 3a przeprowadziła zajęcia  “W krainie życzliwości” W krainie życzliwości dużo się dzieje. Tam wszystko jest takie radosne i uśmiechnięte. Podczas naszego spotkania dowiedzieliśmy się, jakie zwyczaje panują w tej krainie, kto w niej mieszka i jak tam trafić. Wykonaliśmy dla siebie nawzajem „życzliwe emotki” i zaplanowaliśmy, że po feriach stworzymy „dobralony”, które poniosą w świat nasze „życzliwe emotki”. Było bardzo „ciepło i pouczająco”.

      Klasa 5a udała się podczas swoich zdalnych lekcji informatyki na zajęcia z Panią Joanną Apanasewicz “Trenuj zmysły – bądź uważny” Dowiedzieliśmy się jak być uważnym w świecie pełnym bodźców i rozpraszaczy? Czy uważność to coś co można wytrenować? Wiemy, że swoje zmysły, które odbierają świat wokół nas można wyostrzyć dzięki prostym ćwiczeniom. Wykonywaliśmy podczas zajęć takie niezwykle ciekawe ćwiczenia. Posadziliśmy swoje drzewko dobrych uczynków i dobrych myśli i rozpoczęliśmy „ozdabianie” go serduszkami i wykonaliśmy listę zadań na ferie. Planowanie swojego czasu, tak ułatwia życie!

      W pozostałych klasach zajęcia będą przeprowadzone na lekcjach informatyki już po feriach.

     • BEZPIECZNI PODCZAS FERII

     • Zbliżają się ferie. Aby były one bezpieczne, w klasach przeprowadzono lekcje wychowawcze na temat odpowiedniego korzystania z czasu wolnego. Uczniowie, którzy mieli lekcje w szkole, otrzymali także od OSP Łaziska Dolne odblaskowe zawieszki i opaski. Dziękujemy.

     • Walentynki w bibliotece

     • Walentynki w bibliotece szkolnej rozpoczęliśmy już w poniedziałek 7 lutego. Każdy uczeń, który w tym tygodniu wypożyczył książkę otrzymał zakładkę walentynkową do samodzielnego ozdobienia. Uczniowie bardzo chętnie odwiedzali bibliotekę i korzystali z jej zbiorów.

     • Czytanie ma moc

     • 9 lutego w klasie I odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze w ramach programu "Czytanie ma moc". Dzieci wysłuchały fragmentu książki Kimberlie Hamilton: "Opowieści o psach, które ratowały świat. 31 wiernych zwierzaków, które odcisnęły ślady swoich łap w historii". Aby lepiej zrozumieć jak psy mogą wspaniale pomagać człowiekowi zobaczyły film o psach przewodnikach. Na koniec spotkania przeniosły zapamiętane treści na papier i powstały wspaniałe rysunki, które można zobaczyć w galerii zdjęć.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • 8 lutego dzieci świetlicowe włączyły się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Filmy "Owce w sieci" przybliżyły różne zagrożenia, z którymi można się spotkać korzystając z Internetu. Poprzez rozmowę i karty pracy utrwalone zostały najważniejsze zagadnienia związane z odpowiedzialnym korzystaniem z sieci Internet.

     • POWIATOWY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

     • W piątek 21 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych odbył się XXII Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek, w którym wzięły udział placówki szkolne z powiatu mikołowskiego. Występy oceniało Jury w składzie: Andronika Krawiec- przewodnicząca; Aleksandra Szafraniec i Bożena Golek

      Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 1a: Lena Karczmarz i Zosia Pawlik, przygotowywane przez wychowawczynię Teresę Mikullę oraz zespół „Wesołe nutki” z klasy 3a w składzie: Nadia Kręc, Julia Orłowska, Agata Biela, Nina Łapot, Hanna Gabryś, Lilianna Krawczyk, Anna Turek, Kinga Wojtas, który do występu przygotowała Monika Szczyrba.

      Zespół „Wesołe nutki” zajął II w kategorii: zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne klas I – III.
      Gratulujemy!

      Zdjęcia uczestniczek konkursu reprezentujących naszą szkołę.