• Mikołajkowe hot dogi

• 06.12 po raz kolejny Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował sprzedaż mikołajkowych hot dogów. Chętnych na gorące przekąski nie brakowało, a zebrana kwota niespełna 1400 zł zostanie przekazana na rehabilitację i leczenie łaziszczanina, podopiecznego fundacji 100 serc. Dziękujemy za włączenie się w akcję Radzie Rodziców SP5 oraz piekarni Król w Katowicach.

• Piknik Literacki

• O zapomnianych i współczesnych zabawach mówiliśmy we wtorek na pikniku literackim. Przy herbatce odczytaliśmy fragment książki "Dzieci Pana Astronoma" dotyczący zabaw. Każdy mógł się wypowiedzieć o swojej ulubionej zabawie. Dużo czasu zajęło nam wykonanie kulołapki - zabawki z papieru, w którą bawią się dzieci w Boliwii. Ostatecznie zabawka bardzo wszystkim przypadła do gustu, każdy ja wykonał z niewielką pomocą.

• Dzień Górnika

• 4 grudnia tradycyjnie gościliśmy rodziny górników naszych uczniów. Klasy 1a i 1b przygotowały akademię, wspólnie śpiewaliśmy znane górnicze piosenki. Uczniowie symboliczną laurką podziękowali za ich trudną pracę, a gornicy ofiarowali cukierki dla wszystkich.

• VII Powiatowy Konkurs przyrodniczo-plastyczny z elementami medialnymi „Jakie to zwierzę?”.

• 30 listopada 2023 r. o godz. 11.00 w naszej szkole gościliśmy uczestników już VII Powiatowego Konkursu przyrodniczo-plastycznego z elementami medialnymi „Jakie to zwierzę?”.

Patronat nad konkursem objęli: Starostwo Powiatowe w Mikołowie, Urząd Miejski Łaziska Górne.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się talentem plastycznym i wiedzą przyrodniczą na temat zwierząt leśnych, hodowlanych i dziko-żyjących oraz umiejętnością wyszukiwania informacji.

Każdy uczeń w wyniku losowania otrzymał 3 elementy puzzli z ilustracją zwierzęcia. Zadaniem uczestnika było dorysowanie reszty zwierzęcia oraz udzielenie odpowiedzi na przygotowane pytania.Konkurs odbywa się w naszej szkole każdego roku i cieszy się coraz większym powodzeniem. W ubiegły czwartek rywalizowało aż 24 uczestników konkursu. Powstały piękne prace plastyczne, na których zwierzęta wyglądają jak żywe.

Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą przyrodniczą.

Jury nie miało łatwego zadania.

W kategorii klas IV-VI przyznano I, II, III miejsce i dwa wyróżnienia:

I miejsce - Zuzanna Koperwas SP 6 Orzesze Woszczyce

II miejsce – Charlotte Secher SP 1 Mikołów

III miejsce –Weronika Kapica SP 4 Łaziska Górne

Wyróżnienie - Zofia Kotyczka ZSP Ornontowice

Wyróżnienie – Kamila Zimnicka SP 2 Łaziska Górne

W kategorii klas VII-VIII przyznano I, II, III miejsce i dwa wyróżnienia.

I miejsce –Emilia Pielka SP 3 Łaziska Górne

II miejsce – Zofia Kędracka SP 2 Łaziska Górne