Nawigacja

 • Stypendia szkolne dla uzdolnionych uczniów z naszego miasta

  Stypendia szkolne dla uzdolnionych uczniów z naszego miasta

  Zbliża się koniec roku szkolnego, zamieszczamy więc informacje dotyczące udzielania uczniom uzdolnionym stypendiów Burmistrza Maiasta Łaziska Górne.

  Dokumenty do pobrania:

  Dz.Urz._Woj._Sl._uchwala_RM_-stypendia.pdf

  wniosek-Stypendia_dla_uczniow_uzdolnionych.pdf

  Wnisek do Dyrektora szkoly:

  Wniosek__do_Dyrektora_szkoly_o_wykaz_ocen_za1_polrocze.docx   (wesja Word)

  Wniosek__do_Dyrektora_szkoly_o_wykaz_ocen_za1_polrocze.pdf​​​​​​​   (wersja pdf)

 • Szanowni rodzice, kochani uczniowie, drodzy nauczyciele i pracownicy szkoły!

  To był naprawdę trudny rok. Pełen nowych wyzwań i niespodziewanych zdarzeń. Tego, co się stało, nikt się nie spodziewał. Chcę podkreślić, że bez Waszej pomocy, przychylności i wsparcia nie udałoby się sprostać postawionemu przed nami wyzwaniu. Dlatego za ten wspólny czas, za te dobre i te trudniejsze momenty w tym roku szkolnym chcę Wam serdecznie podziękować.

  Tatiana Ryczko

 • "MOŻE I NIE POSIADAM SKRZYDEŁ, ALE MAM PRZY SOBIE TYCH, DZIĘKI KTÓRYM POTRAFIĘ LATAĆ!"

  Drodzy Rodzice,

  Koniec roku to czas podziękowań. Ten koniec roku to nienormalność, inność, niecodzienność. To był bardzo trudny czas dla nas, dla uczniów i Was, Rodziców. Zdajemy sobie sprawę z tego, że często brakowało Wam sił, cierpliwości, umiejętności polonistycznych, matematycznych, językowych czy informatycznych... Ale wspólnie daliśmy radę.
  I za to DZIĘKUJEMY!
  Za to, że byliśmy razem w tych zdalnych sukcesach i porażkach, że się wzajemnie wspieraliśmy i pocieszaliśmy, wierząc, że w końcu BĘDZIE DOBRZE! Nasze szkolne dzieci nie mają skrzydeł, jak mówi cytat, ale mają wokół siebie Was, Rodziców, dzięki którym potrafiły wznieść się ponad to niełatwe zdalne nauczanie i przyfruną do Was w piątek ze świadectwami ukończenia kolejnej klasy...
  Jeszcze raz wyrażamy swoją wdzięczność i tak bardzo mamy nadzieję - do zobaczenia w normalnej, realnej, stacjonarnej szkole we wrześniu. Życzymy zdrowia, słońca i wakacyjnego odpoczynku.

  Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 5
  w Łaziskach Górnych

 • HARMONOGRAM ROZDANIA ŚWIADECTW

 • INFORMACJA DLA RODZICÓW KLASY PIERWSZEJ 2020/2021

  Informujemy, że dzieci z obwodu szkoły zostały przyjęte, natomiast spoza obwodu ze względu na brak miejsc nie.Z uwagi na sytuację panującą obecnie w kraju zebranie rodziców z dyrektorem szkoły oraz wychowawcą nie odbędzie się w czerwcu. Jeśli okoliczności na to pozwolą, takie zebranie odbędzie się w ostatnim tygodniu sierpnia. Proszę śledzić informacje na stronie szkoły.

 • Wielka Liga Czytelników

  Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” ma na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników. W naszej szkole po całorocznych zmaganiach do etapu finałowego przeszła Lena Koczenasz i Tomasz Kałuża. W teście finałowym w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli tytuły I Wicemistrza Powiatu. Gratulujemy naszym wspaniałym czytelnikom.

 • KANGUR 2020

  Z dumą ogłaszamy, że w tegorocznym Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur sześcioro uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia. Z klasy III: Nadia Karczmarz i Bartosz Tebinka. Z klasy IV: Piort Żurek. Z klasy V: Martyna Krystof i Marcin Kantorski. Z klasy VI: Antoni Szczyrba.

  GRATULUJEMY !!! :)

 • V Powiatowy Konkurs Matematyczny

  Jak co roku uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczą w konkursach matematycznych i nierzadko osiągają wysokie wyniki. Z radością informujemy, że tegorocznymi laureatami V Powiatowego Konkursu Matematycznego zostali Antoni Szczyrba z klasy 6a oraz Krzysztof Suchy z klasy 7a. Serdecznie gratulujemy!!! :) 

 • WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU NA WIERSZ LOGOPEDYCZNY „WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI”

  WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU NA WIERSZ LOGOPEDYCZNY „WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI”

   

   

  Dnia 5.06.2020r. o godzinie 13:30 w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 im. Powstańców Śląskich w Łaziskach Górnych mieszczącego się przy ul. Szkolnej 4, zebrała się komisja w składzie: Ewa Barańska- emerytowany nauczyciel logopeda, Mariusz Kędziorek – nauczyciel logopeda/polonista, Małgorzata Szolc – nauczyciel świetlicy.

   Na konkurs nadesłane zostało 38 prac z 9 placówek oświatowych. Komisja dokonała analizy prac konkursowych zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami. Decyzją Komisji w każdej grupie tematycznej przyznano I, II, III miejsce oraz wyróżnienia.

  W kategorii klas I-III.

  1 miejsce: Mikołaj Kazimierski- SP3 Łaziska Górne,

  2 miejsce: Amelia Jakubczyk SP3 Mikołów,

  3 miejsce: Mateusz Konopka SP2 Łaziska Górne,

  Wyróżnienie: Anna Turek SP5 Łaziska Górne, Martyna Kozieł SP6 Łaziska Górne, Jakub Kocima SP10 Orzesze-Woszczyce, Nadia Kręc SP5 Łaziska Górne.

   

  W kategorii klas IV-VI.

  1 miejsce: Oliwia Sztandera SP3 Łaziska Górne,

  2 miejsce: Oliwia Kuna SP3 Mikołów,

  3 miejsce: Sonia Grzegorzek SP2 Orzesze,

  Wyróżnienie: Jakub Baron SP5 Orzesze-Zazdrość.

   

  W kategorii klas VII-VIII.

  1 miejsce: Paulina Kuźnar SP2 Łaziska Górne,

  2 miejsce: Julia Korcz SP2 Łaziska Górne,

  3 miejsce: Aleksandra Hońca SP Wyry,

  Wyróżnienie: Seweryn Wojtalewicz SP3 Łaziska Górne.

   

 • WAŻNA INFORMACJA

  Szanowni Państwo,

  w związku z możliwością prowadzenia zajęć konsultacyjnych, rewalidacyjnych oraz opiekuńczo-wychowawczych na terenie szkoły wprowadzamy stosowne procedury bezpieczeństwa. Zostały one opracowane na podstawie przepisów prawa oraz zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

  Prosimy o zapoznanie się z nimi.

  Z poważaniem,

  Tatiana Ryczko

  Procedury i wnioski można pobrać i przeczytać w zakładce PROCEDURY COVID-19

  PROCEDURY I WNIOSKI COVID-19 W SP_5 Łaziska Górne

 • Informator dla rodziców i ósmoklasistów

  W 27 szkołach podstawowych działających na terenie Powiatu Mikołowskiego kształci się 845 uczniów klas ósmych, którzy stoją przed wyborem dalszej drogi kształcenia. Z myślą o nich Wydział Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego przygotował Informator dotyczący szkół ponadpodstawowych funkcjonujących na terenie naszego powiatu.Więcej informacji:https://mikolowski.pl/…/informator-dla-rodzicow-i-osmoklas…/

  Informator w pdf do pobrania:https://mikolowski.pl/…/informator-szkol-ponadpodstawowych.…

 • 100 rocznica urodzin Jana Pawła II

  18 maja 2020 roku obchodziliśmy 100 rocznicę urodzin naszego wielkiego świętego Jana Pawła II. W związku z tym zaprosiliśmy  wszystkich chętnych uczniów do podjęcia wyzwania. Dzieci malowały portret św. Jana Pawła II, oraz szukały cytatów św. Jana Pawła II mówiących  o Rodzinie. Dziękujemy wszystkim uczniom za piękne prace.

 • Dzień Otwarty Miarki Online

  Serdecznie zapraszamy uczniów klas ósmych oraz ich rodziców na Dzień Otwarty Miarki Online, który odbędzie się 1 czerwca w godzinach 12:00-16:00.

  W programie:

  1. Film promujący naukę w naszej szkole.
  2. Chat dla ósmoklasistów z udziałem uczniów Miarki.
  3. Filmy prezentujące profile klas otwieranych w naszym liceum w roku szkolnym 2020/2021.
  4. Live chat dla ósmoklasistów i ich rodziców z udziałem  wicedyrektor szkoły Justyny Wołczko.

  Kolejne punkty programu będą dostępne na naszej szkolnej stronie internetowej, portalach Facebook oraz Instagram w godzinach podanych na plakacie.

  Szukajcie nas na pod adresami:

  miarka.edu.pl

  facebook.com/1miarka

  instagram.com/miarkamikolow

  youtube.com/channel/UCrQ7Jj-sO9WaPnveHQ1SG3w

   

 • DZIEŃ MAMY

  Wszystkim mamom składamy najlepsze życzenia. Nasi uczniowie przesłali w ramach życzeń swoje zdjęcia z kartkami, laurkami dla swoich mam #Kocham moją mamę.Niech te prace będą dla Was wyrazem miłości i wdzięczności.

 • Międzynarodowy Dzień Rodziny

  15 maj 2020

  15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat potencjału i wyzwań związanych z życiem rodzinnym. ​​​​​​​

 • Dzień Ziemi

  W dniu 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali ekologiczne gry planszowe.Wszystkie nadesłane prace są bardzo pomysłowe i wymagały dużej kreatywności i wkładu pracy. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę.Na pewno po powrocie do szkoły wszyscy wspólnie w nie zagramy.

 • Święto Unii Europejskiej

  Dzień Europy obchodzony 9 maja jest dniem, w którym co roku świętujemy pokój i jedność w Europie.W tym roku szczególnie łączymy się w duchu solidarności ze wszystkimi, którzy pomagają w krajach Unii przezwyciężyć kryzys wywołany koronawirusem.

  Bardzo dziękujemy za wszystkie przesłane zdjęcia związane z krajami Unii Europejskiej, które możecie obejrzeć poniżej.

 • Tydzień Biblijny

  Uczniowie naszej szkoły w Tygodniu Biblijnym (27.04-3.05) pochylili się nad Słowem Bożym. Młodsze dzieci z klas 1-4 w swoich pracach narysowały Pana Jezusa Dobrego Pasterza. Starsze dzieci z klas 5-8 odnajdywały w Piśmie Świętym fragmenty z Ewangelii św. Mateusza i z Ewangelii św. Jana i zastanawiały się co Pan Jezus mówi w tych słowach. Dziękuję wszystkim uczniom za podjęcie trudu pochylenia się nad Słowem Bożym i zapraszam do dalszego Jego czytania.

 • Zdjęcia z symbolami narodowymi

  Aby upamiętnić nasze majowe święta ogłosiliśmy akcję na zdjęcie z symbolami narodowymi. Dziękujemy za włączenie się w tą akcję. Przesłaliście już mnóstwo fantastycznych zdjęć ale czekamy na więcej. Zdjęcia będziemy dokładać do galerii, gdzie już teraz możecie oglądać kolaże z nadesłanych prac.

 • Apel do uczniów

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 5 im.Powstańców Śląskich
  43-173 Łaziska Górne
  ul. Szkolna 4
 • 32 22 41 207

Galeria zdjęć