• Kochani uczniowie, szanowni rodzice, drodzy nauczyciele!

     • Skończył się kolejny rok szkolny. Nie był to łatwy czas, ale wiem, że wyszliśmy z niego zwycięsko i wszystkim za to należą się podziękowania. Wam, nasi uczniowie, bowiem każdego dnia pracowaliście najlepiej jak umieliście, choć nauka zdalna wcale Wam tego nie ułatwiała. Wam, szanowni rodzice, bo codziennie obdarzaliście nas zaufaniem i nigdy nie zwątpiliście ani w swoje dzieci, ani w nas. Wam, moi drodzy nauczyciele, bo każdego dnia, szczególnie w czasie zdalnej nauki, zmagaliście się z wieloma trudnościami, ale nigdy nie przestaliście się starać. Dzięki Wam to wszystko się udało. Serdecznie gratuluję i dziękuję, a na najbliższy czas życzę udanych wakacji. Mam ogromną nadzieję, że we wrześniu spotkamy się normalnie w szkole i że tak już pozostanie.

      Do zobaczenia!

      Tatiana Ryczko, dyrektor szkoły.

     • Pożegnanie klas 8

     • W dniu dzisiejszym uroczyście pożegnaliśmy uczniów klasy 8a i 8b. Drodzy uczniowie, życzymy Wam cudownych wakacji i dużo dobrego na nowym etapie Waszego życia.

     • PODZIĘKOWANIE

     • „Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz

       

       

      Drodzy uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły i wszyscy ci, którym los drugiego człowieka nie jest obcy.

       

      Za pomoc i miłe słowa każdego dnia, za obecność i wsparcie w tych trudnych dla mnie chwilach i wreszcie za pomoc finansową, która w obecnej sytuacji jest dla mnie i mojej rodziny nieoceniona, chciałabym Wam wszystkim powiedzieć po prostu… dziękuję. Choć na co dzień nie z każdym z Was mam kontakt, to dzięki temu, jakiego wsparcia mnie i moim najbliższym udzieliliście, pokazaliście, ze macie wielkie serce i można na Was liczyć.  Głęboko wierzę, że Zbyszek kiedyś sam Wam podziękuje. Trzymajcie za niego kciuki i trzymajcie się zdrowo.

       

      Zdzisia, Mateusz i Jasiu.

     • PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ

     • W dniach 14 i 15. czerwca odbyła się w naszej szkole akcja charytatywna, której celem była zbiórka środków na rehabilitację p. Zbigniewa Dulemby - męża sekretarz szkoły, p. Zdzisi. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców, uczniów, sponsorów oraz innych osób z naszej społeczności udało nam się zebrać łączną kwotę 6051,5 zł. Szczególnie gorąco dziękujemy pracownikom sklepu "Znajomy" w Łaziskach Dolnych i Firmie "Bienoszek", które zasponsorowały produkty na hot dogi. Poza tym, wielkie podziękowania należą się również pracownikom Zespołu Ekonomicznego Placówek Oświatowych w Łaziskach Górnych, którzy także wsparli naszą akcję. Oczywiście nasza zbiórka nie udałaby się gdyby nie talenty cukiernicze mam, babć, ojców oraz naszych uczniów, którzy jak zwykle nie zawiedli i podarowali na akcję pyszne ciasta.

      "Życzliwość trudno oddać, ponieważ zawsze wraca."   Marcel Proust

     • MIESIĄC MAJ BYŁ W NASZEJ SZKOLE, MIESIĄCEM PROFILAKTYKI.

     • Mimo ogromnego postępu technologiczno-informatycznego i ułatwień z niego wynikających, internet niesie za sobą także wiele zagrożeń, w tym uzależnienia od komputerów, telefonów komórkowych, tabletów oraz pozostałych sprzętów elektronicznych, które towarzyszą nam szczególnie często w codziennym życiu.

      W ramach w/w miesiąca w maju, odbywały się prelekcje w klasie IV – program „Bieg po zdrowie”, uczniowie tworzyli plakaty dotyczące szkodliwości palenia tytoniu, w klasach V i VI uczniowie przygotowali prace dotyczące szeroko pojętej tolerancji z okazji przypadającego 5 maja Dnia Tolerancji Praw Człowieka i Integracji Europejskiej. Klasy VII realizowały temat w kontekście szkodliwości nadmiernego hałasu, zwracając uwagę na powszechne występowanie hałasu w życiu człowieka, jego wpływie na zdrowie, i zwiększenie świadomości występowania tego szkodliwego zjawiska. Najstarsze klasy omówiły trudną tematykę upamiętniając 19 maja „Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar AIDS”. Ich prace poruszały tematykę chorób cywilizacyjnych, jakie spotykają nas i skutkach jakie za sobą niosą.

      W ramach podjętych działań nakreślano dzieciom negatywne aspekty używania tytoniu, nadmiernego lub niewłaściwego używania elektroniki, a także wskazywano alternatywne formy odpoczynku i zabawy. Starano się uświadomić dzieciom, jakie skutki niesie zbyt częste używanie komputerów czy telefonów komórkowych, oraz jak poznać, że ktoś jest już uzależniony i potrzebuje pomocy.

      Zwieńczeniem realizowanego miesiąca profilaktyki były przesłane fotografie prac wykonanych podczas zajęć. Napłynęło wiele prac przedstawiających dowolną interpretację powyższego tematu. Po raz kolejny nasi uczniowie zaprezentowali swoją twórczość i pomysłowość na najwyższym poziomie.

      Dziękuję wszystkim za aktywny udział, pedagog, Jola Niewińska.

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW PRZYSZŁOROCZNYCH PIERWSZOKLASISTÓW

     • Informujemy, że wszystkie dzieci z obwodu naszej szkoły, których rodzice złożyli wniosek, zostały przyjęte. Zebranie rodziców z dyrektorem szkoły oraz wychowawcą odbędzie się w drugiej połowie sierpnia. Prosimy śledzić informacje na stronie internetowej szkoły.

     • Bądź dobry zawsze, gdy jest to możliwe. A jest możliwe zawsze. Dalajlama

     • Drodzy Uczniowie i Rodzice,

      W dniach 14 i 15.06.2021 odbędzie się w naszej szkole akcja charytatywna na rzecz rehabilitacji pana Zbigniewa Dulemby, męża sekretarz szkoły, pani Zdzisi.Pan Zbigniew w czasie pandemii przeszedł bardzo poważny udar i potrzebuje teraz kosztownej rehabilitacji, aby móc powrócić do dawnej sprawności. Jako społeczność szkolna pragniemy pomóc pani Zdzisi i jej najbliższym w tym trudnym czasie.W związku z tym, w dniu 14.06.2021 (pn) odbędzie się sprzedaż hot dogów. Koszt hot-doga wynosi 10 zł. W piątek poprzedzający akcję odbędą się zapisy chętnych na zakup przekąski. Gotowe hot dogi będą roznoszone wg harmonogramu do poszczególnych klas.15.06.2021 (wt) odbędzie się kiermasz ciast. Na przerwach śniadaniowych będzie możliwość zakupu ciast, które sprzedawane będą na stoiskach na placu szkolnym. Koszt ciastka to 5 zł.Gorąco zachęcamy do włączenia się w naszą akcję. Gorąco dziękujemy za okazane serce i wsparcie.

      Gdyby ktoś z Państwa chciał indywidualnie dołączyć się do pomocy, może dokonać wpłaty na konto Fundacji Pracowniczej PRO-EKOnr 98 1560 0013 2353 7693 8000 0002, wpisując w tytule przelewu rehabilitacja Zbigniewa Dulemby.

     • WIRTUALNY DZIEŃ OTWARTY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

     • Kochane dzieci, szanowni rodzice!

      Zbliża się czas wyboru szkoły. Niestety w tym roku

      nie mogliśmy się z Wami spotkać w realu, dlatego witamy się

      w ten wirtualny sposób. Bardzo się cieszymy, że od września dzieci z Przedszkola nr 4 zostaną uczniami naszej szkoły.

      Serdecznie zapraszamy, do zobaczenia już niedługo!

      Tatiana Ryczko, dyrektor szkoły

     • Powiatowy Konkurs Młodzi Kopernicy

     • Po maratonie egzaminacyjnym uczniowie naszej szkoły stanęli dziś do walki o miejsca w Powiatowym Konkursie Młodzi Kopernicy w SP 3 w Łaziskach Górnych w trzech kategoriach: informatyka, historia oraz matematyka.

      Z radością informujemy, że Joanna Klapuch z klasy 8b w kategorii matematyka zajęła I miejsce, a Wojciech Zawadzki z klasy 8a w kategorii informatyka zdobył III miejsce :)

      Paweł Wieczorek z klasy 7a w kategorii historia również dzielnie walczył o miejsce na podium, lecz tym razem troszkę punktów zabrakło. 

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

     • NAJLEPSZE ŻYCZENIA DLA NASZYCH MAM!

     • KOCHANE MAMY,

      Ponieważ nie możemy się z Wami spotkać w naszych klasach w to wyjątkowe święto, dlatego w ten sposób składamy Wam najserdeczniejsze życzenia: długich lat w zdrowiu, szczęścia i wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych pragnień, samych cudownych chwil w życiu i zawsze pociechy z nas, Waszych dzieci!

     • TYDZIEŃ ULGI!

     • Kochani uczniowie, szanowni rodzice, drodzy nauczyciele!

      Nasza szkoła bierze udział w kampanii organizowanej przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego „Tydzień ulgi”. W dniach 17 – 21 maja 2021 roku będziemy przede wszystkim dbali o obniżenie stresu i polepszenie dobrostanu psychicznego uczniów, nauczycieli oraz rodziców. W związku z tym na ten tydzień nie zostaną zaplanowane żadne sprawdziany czy kartkówki, uczniowie nie będą odpytywani ani nie otrzymają zadań domowych.

      Każdy z nas zasługuje w tym czasie na chwilę wytchnienia. Zadbajmy o siebie nawzajem.

     • Krzyżówka historyczna

     • Oto wyniki konkursu zorganizowanego z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Pierwszą osobą, która dobrze rozwiązała krzyżówkę i przesłała wyniki jest Tomasz Kałuża. Pozostałe dwie osoby to Aleksandra Pawlik i Martyna Krystoff. Zwycięzcom gratulujemy wiedzy historycznej!

     • Łaziska Górne - moja mała ojczyzna

     • W ramach akcji "Łaziska Górne - moja mała ojczyzna" skierowanej do klas I-V, przysłaliście bardzo ciekawe zdjęcia interesujących miejsc znajdujących się w najbliższej okolicy.

      Cieszymy się, że dostrzegacie piękno naszej małej ojczyzny.

     • MAJOWE AKCJE SAMORZĄDU SZKOLNEGO

     • Kochani uczniowie zbliża się maj, w naszej szkole będzie on miesiącem profilaktyki.

      Klasy 4-8 zostają zaproszone do aktywnego udziału w tej akcji profilaktycznej. Pamiętajmy, że można zdobyć dodatnie punkty za aktywność, ocenę dodatkową z wybranych przedmiotów oraz pokazać innym, że znamy się na tak ważnych społecznie tematach.

      Zapraszamy klasę IV do przygotowania plakatów, prac plastycznych lub prezentacji dotyczących przypadającego 31 maja ,,Światowego Dnia Bez Papierosa” – prace powinny dotyczyć szkodliwości palenia tytoniu oraz chorób jakie powodują u palaczy.

      Klasę V zapraszamy do przygotowania prac dotyczących szeroko pojętej ,,TOLERANCJI”. Dzień Tolerancji, Praw Człowieka i Integracji Europejskiej wypada 5 maja.

      Wasze prace mają pokazać wszystkim co znaczy być tolerancyjnym w stosunku do innych kultur, koloru skóry, wyznania.

      Klasę VI zapraszamy do przygotowania prac dotyczących tolerancji osób z niepełnosprawnością, możecie stworzyć kodeks w formie plakatu, z podziałem na tematy.

      25 kwietnia obchodzony był ,,Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem”. Dzień już minął, ale jest bardzo ważny dlatego klasy VII zapraszamy do zrobienia prac na ten temat. Zwróćcie uwagę na powszechne występowanie hałasu w życiu ludzi, jego wpływu na zdrowie, i zwiększenie świadomości występowania tego szkodliwego zjawiska.

      Klasy VIII jako najstarsze w naszej szkole, zapraszamy do jakże trudnego tematu, którego upamiętnienie przypada 19 maja. Jest to ,,Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar AIDS’’.

      Wasze prace, które poruszają w/w tematykę, powinny dotyczyć chorób cywilizacyjnych, jakie spotykają nas i skutkach jakie ze sobą niosą.