• Rok szkolny 2023/2024

    •  

     Piknik Literacki

     ..     .

      

     ..........................................................................................

     Klub Pożeraczy Książek 

     W trakcie trwania akcji uczniowie przeczytają po pięć książek i i zrealizują dwa wyzwania związane z czytaniem, a jednocześnie będą zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia.

     ..........................................................................................

     Ocalimy Świat

     Nasza szkoła po raz kolejny przystapiła do projektu.

     Topniejące lodowce, wycinki lasów tropikalnych, tornada i powodzie, pożary i susze, góry śmieci na lądzie i w oceanie, wymieranie wielu gatunków zwierząt – to coraz częstsze przekazy i obrazy w telewizji, prasie, internecie. Nie są to tylko doniesienia z bieguna i dalekiej Amazonii. Zatrucie Odry, powodzie, upały i susze w naszym kraju pokazują, że katastrofa ekologiczna jest na wyciągnięcie ręki.

     Dzieci i młodzież też niepokoją się o przyszłość. Chcą ratować życie na Ziemi. Dlatego powstał program edukacyjny OCALIMY ŚWIAT – ekoprogram z charakterem!

      

      

     ......................................................................................................................................................................................

     Czytamy z Sercem 

      

     Fundacja Serce Dziecka stała się partnerem ogólnopolskiej akcji „Czytamy z Sercem”. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Światowego Dnia Serca, które przypadają w dniu 29 września, zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Razem promujmy czytelnictwo i zagłębiajmy wiedzę na temat serca!

     „Serce nie tylko do kochania” – w tym krótkim filmie dowiesz się jakie są powody chorób serca i jak się przed nimi chronić. 

      

      

     ........................................................................................................................................................................................

      

     Narodowe Czytanie

      

     Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej to lektura 12. odsłony Narodowego Czytania. 

     To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy - przekazał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

     W naszej szkole włączamy się po raz kolejny w akcję Narodowego Czytania. Z tej okazji powstała okolicznościowa  gazetka oraz została wbita pierwsza pamiątkowa pieczęć do książki przyniesionej przez ucznia.

     Nasi uczniowie wysłuchają także opisów nadniemeńskiej przyrody i wykonają pejzaże w dowolnej technice.