• MAREK RULES!

     • Uczeń klasy ósmej Marek Jastrzębski zakwalifikował się do finału konkursu przedmiotowego z języka angielskiego. Wszyscy trzymamy kciuki 28.02.2020!

     • ZAWODY SIATKÓWKI

     • Dnia 31.01. odbyły się miejskie zawody w siatkówce chłopców klas 7-8

      Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 1 w Łaziskach Górnych, do turnieju zgłosiły się trzy szkoły SP1, SP6, SP5. Gdy rozpoczynaliśmy zawody nikt nie mógł powiedzieć, że nasza szkoła jest faworytem rozgrywek lecz czas trwania każdego spotkania potwierdził iż nasza szkoła wyszła zwycięsko z całego turnieju zdobywając pierwsze miejsce i tym samym awansowała do zawodów powiatowych.

      Skład :

      1. Chrószcz Jacek
      2. Olszówka Daniel
      3. Gibas Grzegorz
      4. Boguń Klaudiusz
      5. Toman Jan
      6. Kaszyca Jakub
      7. Benda Jakub

      Dnia 03.02. odbyły się miejskie zawody w siatkówce dziewczyn klas 7-8

      Również gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 1 w Łaziskach Górnych, w turnieju udział wzięły 4 szkoły ( SP1, SP2, SP4, SP5) i tego dnia nasza szkoła była faworytem do zdobycia mistrzostwa i miana najlepszej szkoły w mieście. Rozgrywki rozpoczęliśmy od gładkiego zwycięstwa z SP2 2:0, dziewczyny bez najmniejszych oporów pokazały bardzo groźną zagrywkę oraz szybką grę pod siatką, kolejne spotkanie wygraliśmy 2:1 z gospodarzem turnieju SP1 a na zakończenie wygrana z SP4 2:0

      Skład:

      1.      Palenta Marysia

      2.      Niedźwiedź Aleksandra

      3.      Marysia Szojda

      4.      Joasia Klapuch

      5.      Olga Żmija

      6.      Ala Strzelczyk

      7.      Ozdoba Julia

      8.      Klaudia Niesyto

      9.      Weronika  Rzepka

       

     • SUKCESY! SUKCESY!

     • Dnia 31 stycznia czworo reprezentantów naszej szkoły - Nadia Kręc z klasy 1a, Tobiasz Blanik z klasy 3, Antoni Szczyrba z klasy 6a oraz Ola Niedźwiedź z klasy 7b - udało się do Arterii w Ornontowicach, by wziąć udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim o Tematyce Bożonarodzeniowej.

      Nasi uczniowie rywalizowali o zwycięstwo w dwóch kategoriach wiekowych. I mamy sukcesy!Nadia otrzymała wyróżnienie, a Tobiasz zajął 2 miejsce w swojej kategorii. Serdecznie gratulujemy, zwłaszcza że poziom, jaki zaprezentowała konkurencja był bardzo wysoki!Dodatkowe brawa należą się Nadii, która była najmłodsza spośród wszystkich uczestników.

      W drugiej kategorii wiekowej zabrakło nam - jak powiedzieli jurorzy - ułamków punktów, aby stanąć na podium. Niemniej jesteśmy ogromnie dumni i z całego serca gratulujemy wszystkim! To wielka odwaga, stanąć na scenie i zaprezentować niełatwy repertuar.

      Atmosfera konkursu była wspaniała, jego przebieg uświetnił zespół wokalny uczennic z Ornontowic, ale nie tylko... Gdy nasi młodsi reprezentanci usłyszeli, że mogą wyjść na scenę i zaśpiewać ulubioną kolędę - zarówno Nadia jak i Tobiasz - złapali za mikrofon 🙂

      Gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.

     • PÓŁKOLONIE W NASZEJ SZKOLE!

     • Drugi tydzień ferii zimowych uczniowie SP5 spędzili na półkoloniach. Dla 45 uczniów Naszej Szkoły zostały przygotowane rozmaite wycieczki i wyjścia. Dzieci grały w kręgle, skakały w parku trampolin, oglądały film "Doktor Dolitlte" w multikinie, jeździły na łyżwach, szyły "Ognika" oraz zwiedzały Muzeum Ognia w Żorach a poza tym w szkole brały udział w rozgrywkach sportowych, zajęciach plastycznych i komputerowych. Na pewno ten tydzień był pełen wrażeń. Na koniec uczestnicy otrzymali pamiątkowy kubek i smycz.

     • ŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI

     • 27 stycznia klasy siódme i ósma miały przyjemność uczestniczyć w 4 Śląskim Festiwalu Nauki, który odbył się w Katowicach w Centrum Kongresowym. Podczas zajęć uczniowie mogli poznać wiele dziedzin nauki, uczestniczyć w eksperymentach oraz posłuchać wypowiedzi znanych ludzi świata nauki. Najstarsi uczniowie mieli również okazję do zapoznania się z ofertami szkół ponadpodstawowych.

     • TAM I Z POWROTEM

     • Dnia 29.01.2020 klasy piąte i szóste udały się do MDK w Łaziskach Górnych na spektakl. Tym razem obejrzeliśmy inscenizację teatralną słynnej powieści Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem".

      Byliśmy pod wielkim wrażeniem, szczególnie z racji wyszukanych i bardzo efektownych kostiumów. Efekty specjalne zaskakiwały nas raz za razem. 

      Lektury szkolne są jednak bardzo spoko :) 

     • WOŚP

     • 12 stycznia w MDK odbył się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku również przyczyniliśmy się do tego sukcesu, a to za sprawą zaangażowania Naszych rodziców w rozmaite wypieki, które były sprzedawane w kafejce oraz przekazane rzeczy na licytację, a także wsparcie finansowe dzięki któremu zostały zakupione balony na magiczne Światełko Do Nieba. Sztab Kopernik w Łaziskach Górnych zebrał 64 201, 30 zł pobijając ubiegłoroczny rekord o prawie 14 tys zł. Jest to ogromny sukces dla Naszego miasta. Dziękujemy wszystkim osobom, które podjęły współpracę ze Sztabem za ogromne 💖. Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy ale już podczas 29 Wielkiego Finału WOŚP 💓💓💓

     • KOLĘDOWANIE Z KOŁEM GOSPODYŃ WIEJSKICH

     • W dniu 8 stycznia 2020r., jak corocznie, odbyło się spotkanie opłatkowe Koła Gospodyń Wiejskich z Łazisk Dolnych. Spotkanie umilili swoim występem uczniowie naszej szkoły, którzy przedstawili krótką scenkę oraz wspólnie kolędowali z członkiniami koła. 

     • BAL KARNAWAŁOWY KLAS I-IV

     • W dniu 9 stycznia 2020 odbył się tak wyczekiwany przez wszystkich Bal Karnawałowy. Również i w tym roku dostarczył nam on wielu przeżyć i radości. Na udekorowanej sali gimnastycznej pojawiły się niesamowite postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, myszki, księżniczki, faraonów, dinozaury, kowbojów, strażaków, a nawet więźniów…, nie sposób wymienić wszystkich. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. Ku zaskoczeniu wszystkich na naszej zabawie karnawałowej pojawiły się również znane gwiazdy muzyki rozrywkowej ;-) Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

      ZAPRASZAMY DO GALERII.

     • KOLĘDA W SZKOLE

     • Co roku przeżywamy kolędę w naszej szkole. Chrystus w osobie Kapłana przychodzi, by błogosławić nam i naszej nauce w Nowym Roku. Ks. proboszcz  Zbigniew Mizia przypomniał nam, że w szkole, tak jak i w domu jesteśmy rodziną, wspólnotą, która ma jeden cel, by ucząc się stać się w przyszłości odpowiedzialnymi ludźmi.

     • TWÓJ 1% DLA TWOJEJ SZKOŁY

     •  

      Szanowni RodziceInformujemy, że zostało utworzone w Fundacji PRO-EKO subkonto dla naszej szkoły umożliwiającej przekazanie 1% podatku od dochodu przez osoby, którym bliskie jest dobro dzieci oraz szkoły.Aby przekazać 1 % podatku dochodowego za 2019 rok na rzecz Szkoły Podstawowej nr 5 w Łaziskach Górnych za pośrednictwem Fundacji Pracowniczej PRO-EKO wystarczy w formularzu PIT-37 w pozycji nr. 137 wpisać:KRS: 0000064561oraz podać cel szczegółowy (w poz. 139): SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 ŁAZISKA .Zebrane w ten sposób środki finansowe będą przeznaczone na statutowe działania szkoły, jej rozwój, na zapewnienie odpowiedniego zaplecza oraz wyposażenia w pomoce dydaktyczne. Wymienione działania będą także związane z inicjowaniem różnorodnych form aktywności dzieci, wpłyną korzystnie na wspomaganie procesu dydaktycznego szkoły poprzez organizowanie wycieczek naukowych, imprez szkolnych, a także przygotowanie nagród dla uczniów.Dziękujemy

     • WESOŁYCH ŚWIĄT

     • Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
      Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
      Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
      Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.


      Opłatek /C. K. Norwid

       

        Z okazji Świąt Bożego Narodzenia,                    

      niosących wszystkim ludziom siłę i nadzieję,

      życzymy                                 

      odrobiny ciepła i ludzkiej życzliwości 
       odrobiny światła w mroku 
      odrobiny radości w smutku i szczęścia na co dzień 
      i prawdziwej wiary w lepsze jutro. 

       

        

      Dyrekcja, pracownicy i uczniowie                 

      Szkoły Podstawowej nr 5 im. Powstańców Śląskich

     • KONCERT ŚWIĄTECZNY

     • Dnia 17 grudnia w naszej szkole odbył się Koncert świąteczny oraz Jasełka przygotowane pod kierunkiem Pani Sabiny Baran-Wloczek oraz Izabeli Szczerbowskiej. Występowali w nim uczniowie naszej szkoły, którzy z wielkim zaangażowaniem zagrali swoje role i śpiewali kolędy.

      Wystrój sali gimnastycznej przygotowany przez Panią Katarzyną Jankowiak był związany z atmosferą świąteczną i wprowadzał w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Swój artystyczny wkład w przedstawienie włożyli nie tylko uczniowie grający role, ale także chórek, akustycy oraz tancerki z klas 1a i 1b. Wszystkie te połączone elementy stworzyły wspaniały, który poruszył serca wielu zaproszonych gości.

      Po obejrzeniu przedstawienia zaproszeni rodzice i bliscy naszych uczniów mogli zakupić przeróżne i pomysłowe świąteczne rękodzieła,  wykonane głównie przez uczniów naszej placówki.

      ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ.

     • BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU DOTARŁO DO NASZEJ SZKOŁY

     • Betlejemskie Światło Pokoju dotarło we wtorek 17.12 także i do naszej szkoły. Harcerze z 1 Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych "Łaziska" im Bohaterów Wieży Spadochronowej przekazali je Pani Wicedyrektor Sabinie Baran-Wloczek.

      Harcerze oraz skauci z całego świata starają się, żeby dotarło do różnych krańców naszej planety i żeby zapłonęło w większości domów. To jest bardzo ciekawe, bo taką świetlistą sztafetą jest przekazywane z kraju do kraju, od harcerzy do harcerzy, od harcerzy do mieszkańców i w ten sposób trafia do naprawdę wielu domów.

      Zgodnie z tradycją polscy harcerze odebrali Betlejemskie Światło Pokoju w Zakopanem od skautów ze Słowacji. Z rąk Przewodniczącego ZHP w imieniu łaziskiego Szczepu odebrali je dh. Miłosz Hajduga oraz dh. Patrycja Hajduga. 

     • O CHOINKA! WARSZTATY ROBIENIA STROIKÓW KLASACH 1A i1B

     • O choinka! Jakie to drzewko? Sosna, świerk, modrzew, jodła? Które z wymienionych gatunków będą ozdobą naszych domów w okresie świątecznym? Na warsztatach prowadzonych przez panie z Gospodarstwa agroturystycznego "Niezłe Ziółka" nauczyliśmy się rozpoznawać poszczególne drzewka przekładając w rękach gałązki. W kolejnej części warsztatu każdy pierwszoklasista poczuł się jak prawdziwy florysta, efekt swojej twórczej pracy- świąteczne stroiki - zabraliśmy ze sobą do domu.  Było pouczająco, śmiesznie, pięknie i pachniało u nas lasem.