• III Powiatowy Turniej Przyrodniczo - Ekologiczny „Środowisko ponad wszystko”

W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Hanna G. z klasy piątej   i Jakub M. z klasy siódmej.

Uczestnicy  konkursu- uczniowie szkół powiatu mikołowskiego  musieli wykazać się wiedzą z zakresu ochrony środowiska, znajomości parków narodowych w Polsce, ochrony zasobów przyrody, negatywnego wpływu działalności człowieka na stan środowiska  naturalnego, segregacji śmieci.

Nasza drużyna spisała się na „ szóstkę” zajmując I miejsce w tymże konkursie.

Gratulujemy ! Wielkie brawa dla Hani i Jakuba.

• PIKNIK LITERACKI Z EMOCJAMI

• Dziś jest Światowy Dzień Książki więc na piknik wybrałam świetną książkę o emocjach "Kolorowy potwór ". Książka ta ma fajną formę  pop-up, którą dzieci się zachwycały. Autorka wspaniale opowiada w niej o emocjach. Każdą   emocję włożyliśmy do słoików. Nasz kolorowy potwór czeka w bibliotece i ma słoiki  dla emocji. A Ty w jakim kolorze dziś przyszedłeś do szkoły? Zapraszamy do biblioteki.

• English is Fun-tastic

• 8 kwietnia odbyła się VII edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego English is Fun-tastic w Szkole Podstawowej nr 6 w Łaziskach Górnych. Reprezentanci szkół powiatu mikołowskiego zmagali się z zadaniami wymagającymi umiejętności z zakresu rozumienia tekstów, struktur gramatyczno-leksykalnych oraz znajomości kultury krajów angielskojęzycznych. Laureatami zostali m.in. uczniowie SP5: Karol Ś. (II miejsce) oraz Anna H. (III miejsce). Gratulacje!!!

• Warsztaty dziennikarskie

• Czwartego kwietnia klasa siódma wzięła udział w warsztatach dziennikarskich w "Gazecie Łaziskiej". Tematem warsztatów był wywiad. Uczniowie poznali praktyczne wskazówki odnośnie dobrze przeprowadzonego wywiadu, które następnie wykorzystali w praktyce wcielając się w dziennikarzy.Oto fotorelacja z wyjścia.

• Miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

• Nasza drużyna w kategorii uczniów starszych: Aleksander F., Kacper S. i Benon S. wywalczyła 1 miejsce w eliminacjach na szczeblu międzyszkolnym w mieście Łaziska Górne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym o Puchar Burmistrza Miasta Łaziska Górne. Uczestnicy turnieju, którego celem jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego poruszania się po drodze musieli zmagać się z różnymi konkurencjami. Był rowerowy tor przeszkód, test dotyczący znajomości przepisów, test ze stosowania zasad ruchu drogowego (tzw. test skrzyżowań). Sprawdzana była również znajomość zasad udzielania I pomocy. Gratulacje!!!

• Kwiecień miesiącem Świadomości Autyzmu

• Klasa 4a wzięła udział w wydarzeniu zorganizowanym przez Centrum Usług Społecznych w Łaziskach Górnych.

Kwiecień jest miesiącem świadomości na temat autyzmu.

To niezwykle ważne, by promować akceptację, zrozumienie, wsparcie dla osób z autyzmem, a także podkreślać znaczenie różnorodności i zachęcać do budowania świadomego i odpowiedzialnego społeczeństwa, które uwzględnia potrzeby każdego człowieka.

• Drodzy uczniowie!

Zapraszamy do aktywnego udziału w szkolnym tygodniu profilaktyki.

W środę 3.04 rozpoczęliśmy obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu - przyszliśmy do szkoły ubrani na niebiesko. W tym dniu nie było też dzwonków na przerwę i na lekcję.

Zapraszamy wszystkich chętnych do stworzenia plakatów przedstawiających sławne, znane osoby ze spektrum autyzmu, które opisują w jakiej dziedzinie dana osoba odniosła sukces. Uczniowie, którzy przyniosą plakaty będą mieć możliwość otrzymania dodatkowej oceny z plastyki lub techniki.

04.04 - czwartek, w tym dniu zachęcamy uczniów klas 1-3 do przyniesienia zdrowego śniadania.

05.05 - piątek, zapraszamy uczniów klas 4-5 do przygotowania przepisu kulinarnego na dowolne zdrowe danie - w formie plakatu (można uzyskać ocenę z techniki lub plastyki).

05.05 - piątek, uczniowie klas 6-8 mogą przynieść plakat dotyczący szkodliwości napojów energetycznych (można uzyskać dodatkową ocenę z plastyki lub biologii).

W zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego w ramach Tygodnia profilaktyki, są również przewidziane rozgrywki sportowe dla klas 7-8. Dla dziewcząt klas ósmych odbędą się warsztaty Zaakceptuj siebie.

Plakaty można przynosić do psychologa szkolnego, pedagogów szkolnych oraz nauczycieli współorganizujących proces kształcenia.