• Szkolny Konkurs Fotograficzny "Owady w obiektywie"

• W poniedziałek 17 czerwca został podsumowany Szkolny Konkurs Fotograficzny "Owady w obiektywie„ w kategoriach „Zapylacze" i „Z życia owadów". Na konkurs zgłoszono 54 prace. Wszystkie prace prezentowały bardzo wysoki poziom. Jury nie miało łatwego zadania.

W kategorii „Zapylacze":

w  klasach 1-3 przyznano następujące miejsca

1. miejsce Szymon K., Wiktor B.

2. miejsce Jagna T.

3. miejsce Olga T.

wyróżnienie  Aleksandra D.

w klasach 4-8 przyznano następujące miejsca

1. miejsce Maks G., Benon S., Oskar Sz.

2. miejsce Emil W.

3. miejsce Olaf S., Pola T.

wyróżnienie

Ilona M., Hanna G.

W kategorii" Z życia owadów"

w klasach 1-3 przyznano następujące miejsca:

1. miejsce Witold B.

2. miejsce Kamil M.

3. miejsce Kacper M.

wyróżnienie Olga T.

w klasach 4-8 przyznano następujące miejsca:

1. miejsce Michał W.

2. miejsce Agata F. ,Emil W.,

3. miejsce Maks G., Ilona M., Benon S.

wyróżnienia :

Oskar S., Hanna G., Wiktor W., Ania P.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

• Konkurs Zielona Pracownia

• Dnia 13 czerwca 2024 roku w Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie odbyła się impreza zorganizowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w celu  wręczenia nagród w ramach 10. edycji Konkursu Zielone Pracownie, gdzie zostało uhonorowanych 70 laureatów. Z radością informujemy, że jednym z laureatów jest nasza szkoła.  Konkurs Zielona Pracownia  ukierunkowany jest na doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne w zakresie nauk przyrodniczych czyli przyrody, biologii, geografii. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w wysokości 48 000 złotych  nasza  szkoła ma możliwość  wzbogacić wyposażenie klasy dedykowanej naukom przyrodniczym, której nadaliśmy nazwę Zielony kącik badacza.

Bardzo serdecznie dziękujemy władzom Łazisk Górnych za wsparcie naszej  inicjatywy  i za zabezpieczenie wkładu własnego na realizację tego ważnego zadania.

• Festyn Rodzinny

• W miniony piątek, 7 czerwca, na terenie naszej szkoły odbył się Festyn Rodzinny. Wspólnie spędziliśmy czas na zabawie i integracji. Pogoda i dobre humory towarzyszyły nam od początku do końca naszego świętowania.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia oraz uczestnikom za wspaniałą atmosferę. Zapraszamy do galerii zdjęć, aby jeszcze raz przypomnieć sobie te miłe chwile.

• Giganci Powstań Śląskich

• III Powiatowy Konkurs Historyczno-Informatyczny „Giganci Powstań Śląskich” już za nami. W konkursie wzięło udział 14 uczniów szkół podstawowych powiatu mikołowskiego. Tegoroczna edycja skupiona była na szczególnej roli kobiet w Powstaniach Śląskich. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Przedstawili bardzo ciekawe postaci kobiece.

I miejsce: Natalia F., Milena S. - SP1 Łaziska Górne

II miejsce: Mateusz A., Jakub S. - SP2 Orzesze

III miejsce: Maria Ch., Karolina K. - SP1 Mikołów

Wyróżnienie: Bartosz T., Jakub M. - SP5 Łaziska Górne

Patronat nad konkursem objęli: Katowicki IPN, Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Łaziska Górne.

Dziękujemy sponsorom za nagrody ufundowane uczestnikom konkursu.

• Spotkanie z Pszczelarzem

• W poniedziałek 3 czerwca 2024 uczniowie klas I – VI w ramach realizacji programu W naturze siła uczestniczyli w spotkaniu z pszczelarzem – Panem Józefem Sojką. Zaproszony gość przedstawił uczniom wiele ciekawych informacji o życiu pszczół, a także o pracy pszczelarzy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak bardzo pracowite są pszczoły i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Uczniowie obejrzeli plansze o życiu pszczół. Dowiedzieli się: jak zbudowana jest pszczoła, czym różni się od niej truteń, jak długo żyje matka-królowa pszczół a jak długo pszczoła robotnica. Pan Józef opowiedział o tym, jak powstaje miód. Uczniowie usłyszeli również o zdrowotnych właściwościach miodu. Dużą atrakcją było oglądanie pszczelej rodziny na żywo. Dzieci dowiedziały się z czego składa się ul i jak wygląda strój pszczelarza. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie tematem. Spotkanie z pewnością na długo zostanie w ich pamięci.

• Ekopracownia pod chmurką

• Zapraszamy na relację z uroczystego otwarcia naszej "Pracowni pod chmurką". Pracownia powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Urzędu Miasta Łaziska Górne.