• WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

     • Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiego programu WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE, który skierowany jest do uczniów klas V–VIII szkół podstawowych. Jego celem jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury.

      Na zajęciach pod opieką nauczycieli uczniowie zapoznają się z uniwersalnymi wartościami moralnymi poprzez lekturę opowiadań uznanych polskich autorów ze zbioru Gorzka czekolada t. 1 i 2.

      Następnie, przerabiając scenariusze zajęć dotyczących poszczególnych wartości, takich jak: szacunek, uczciwość, odwaga cywilna, odpowiedzialność, przyjaźń, życzliwość czy mądrość, młodzież omawia istotę wartości oraz skutki ich stosowania bądź zaniechania w życiu.

      Pierwsze zajęcia w klasie 7b już się odbyły. Na podstawie opowiadania Pawła Beręsewicza „Pstryk” rozmawialiśmy o mediach społecznościowych, granicach wolności, hejcie, publikacji wizerunku. Przed nami kolejne lekcje na ważne tematy.

       

     • SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS I-III Z POLICJANTEM

     • Dziś w naszej szkole gościliśmy asp. Pawła Oleksińskiego, który po raz kolejny przypomniał najmłodszym uczniom naszej szkoły jak zadbać o własne bezpieczeństwo prawidłowo przechodząc przez jezdnię oraz nosząc odblaski. Apelował również o czujność i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Nasz gość przypomniał również najmłodszym jak należy prawidłowo wezwać pomoc w sytuacj zagrożenia życia. To było bardzo pouczające spotkanie, dziękujemy.

     • 7.10.2021 Dzień Świadomości Dysleksji

     • 7.10. – Dzień Świadomości Dysleksji – święto zapoczątkowane podczas spotkania Europejskiego Towarzystwa Dysleksji. Wynika z potrzeby podkreślenia wysiłku rodziców, dzieci i nauczycieli, którzy na co dzień zmagają się z tematem specyficznych trudności w uczeniu się. Opiekunem święta jest prof. Marta Bogdanowicz, inicjatorka i wieloletnia przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Dzień Świadomości Dysleksji jest doskonałą okazją, aby zgłębić zakres wiedzy na temat pojęcia dysleksji, które do tej pory dla wielu pozostaje nieznane. Obchody związane z inicjatywą promującą święto potrwają cały tydzień (4-10.10.) W tym roku Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji odbędzie się pod hasłem „Jesteśmy różni – jesteśmy razem”. Więcej na temat inicjatywy możecie przeczytać na stronie Polskiego Towarzystwa Dysleksji, gdzie znajdziecie również plakat promujący Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji – tutaj >>>

      Zachęcam także do przeczytania niezwykle przydatnego artykułu na temat tego, jak funkcjonuje dziecko z dysleksją w szkole i jak odbiera świat – tutaj >>>

     • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

     • Dzisiaj, 1 października, świętowaliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie, krążąc po korytarzach labiryntu, mogli sprawdzić swoje umiejętności, wykonując działania matematyczne oraz bliżej poznać nauczycieli, pytając ich między innymi o drugie imię, miesiąc urodzenia czy rozmiar buta.

     • ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU "MOJE WAKACYJNE WSPOMNIENIA"

     • DRODZY UCZNIOWIE!
      Bardzo dziękujemy za wszystkie prace, które do nas dotarły. Wybór był bardzo trudny...
      I miejsce - ANTONI KAWNIK KL. 2A
      II miejsce - HANN GABRYŚ KL. 3A
      III miejsce - MAJA OZDOBA KL. 1A
      Wyróżnienia: KLAUDIA SPERNOL, ILONA MŁYŃCZAK KL. 3B, PIOTR GÓRAK KL. 2A, JULIA REDZIK KL. 1A

      Dziękujemy i pozdrawiamy.

      AGNIESZKA PROKOP-BRZOZOWSKA I SABINA BARON-WLOCZEK

     • DZIEŃ CHŁOPCA

     • 30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca.

      W tym roku dzień ten był obchodzony nietypowo- jako Dzień Muszki, Krawata i Kapelusza. Wszyscy Uczniowie i Nauczyciele założyli te właśnie atrybuty mężczyzny. Takie stylowe

      i eleganckie dodatki pozwoliły jeszcze bardziej poczuć atmosferę tego święta, zobaczcie sami!

     • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

     • W środę 29 września, w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, w klasie 1 i 2 odbyło się spotkanie bibliotekarza z uczniami. Uczniowie wysłuchali opowiadania Katarzyny Krysztofiak: "Jestem czy nie? Po zakończonym głośnym czytaniu odbyła się ciekawa rozmowa dotycząca stawiania sobie pytań na różnorodne, często trudne tematy. Razem z uczniami doszliśmy do wniosku, że stawianie pytań jest ważniejsze od znajdowania odpowiedzi.

      Uczniowie klasy 1a na spotkaniu z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

     • 30 września - Dzień Chłopca

     • Czy to młody, czy to stary

      Czy chudzina, czy ma bary,

      bujne włosy albo łysy

      piękne oczy jak tygrysy.

       

      Więc świętujmy Dzień Chłopaka

      pewnie będzie niezła draka,

      Kiedy słodkie ich dziewczyny,

      zrobią minki jak cytrynki.

       

      Sto lat, sto lat, święto mają,

      niech się śmieją, niech gadają,

      zawsze lubić ich będziemy,

      choć się skryją, to znajdziemy.

       

      Z.K.

       

      Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopca dla wszystkich chłopaków dużych i małych 

      życzą dziewczyny z SP5.

     • MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ

     • W piątek 17 września, uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w 28 ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata - Polska 2021,ktora przebiegała pod hasłem "Myślę, więc nie śmiecę". Kampania ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Uczy poszanowania dla środowiska naturalnego oraz promuje postawy i zachowania proekologiczne a także uświadamia, że stan środowiska, w którym żyjemy, zależy przede wszystkim od nas samych.Pierwszoklasistom dziękujemy za ogromne zaangażowanie!

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

     • Dzisiaj w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i wiary we własne talenty. Nasi uczniowie podczas różnorodnych aktywności pokazali, że są bardzo kreatywni. Zobaczcie sami...

     • Zaproszenie 1 Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych "ŁAZISKA" im. Bohaterów Wieży Spadochronowej

     • Drogi Rodzicu

      Jeśli nie byłeś w dzieciństwie zuchem to zapewne zastanawiasz się czy dobrym pomysłem byłoby zapisanie Twojej pociechy do gromady zuchowej. Mamy nadzieję, że w tym liście odpowiemy na kilka Twoich pytań.

      Po pierwsze, musisz uzbroić się w cierpliwość, ponieważ opowiadań po zbiórkach i wyjazdach nie będzie końca i będą to same fajne przeżycia i przygody, których nie doświadczyłoby nigdzie indziej.

      Po drugie, musisz uważać żeby nie pęknąć z dumy. Bardzo szybko Twoje dziecko nauczy się samodzielności, odpowiedzialności, pracy w grupie, szacunku do innych ludzi i przyrody, wytrwałości a to wszystko osiągnie dzięki zbiórkom w trakcie których będzie zdobywało sprawności bawiąc się w kogoś lub w coś. Harcerstwo to nauka w działaniu i wielka przygoda.

      Po trzecie już teraz ćwicz pamięć, ponieważ musisz wiedzieć że w harcerstwie Twoje dziecko pozna mnóstwo fajnych ludzi z „tej samej bajki”, których nazywać będzie przyjaciółmi. I nie przestrasz się gdy wyjedzie wspólnie z nimi na trzydniowy biwak lub rajd, które będą wspaniałą przygodą. Będzie pod dobrą opieką, wśród przyjaciół, bardzo często z brakiem zasięgu w telefonie i przeżyje niezapomniane wrażenia.

      Na zakończenie musimy Cię poinformować że w czasie gdy Twoje dziecko będzie na zbiórce, biwaku lub rajdzie Ty możesz spać spokojnie. Dlaczego? Ponieważ osoby odpowiedzialne w tym czasie za bezpieczeństwo zuchów to drużynowe z długoletnią praktyką w pracy z dziećmi, z ukończonymi kursami drużynowych zuchowych.

      Dlatego też nie zastawiaj się Drogi Rodzicu i daj możliwość swojemu dziecku na przeżycie przygody, która może trwać wiele lat. Przyjdźcie na zbiórkę i zobaczcie jak działa gromada zuchowa – to do niczego nie zobowiązuje.

       Na zakończenie chcemy przekazać Ci kilka ważnych informacji, które pomogą w kontakcie z nami.

      8 GZ „Słonecznikowe Ludki” – działa od 2012 roku. Zbiórki obywają się w harcówce Szczepu w Łaziskach Górnych (MDK – wejście od strony parkingu) w czwartki o godz. 17.00.

      Drużynowa: phm. Jolanta Kudla tel. 511 587 287. Strona gromady: www.slonecznikowe-ludki.blogspot.com

       

      11 GZ „Tropiciele Słońca” – działa od 2013 roku. Zbiórki odbywają się w SP6 w Łaziskach Średnich

      w piątki o godz. 16.30.

      Drużynowa Daria Korus tel. 505 869 063. Strona gromady znajduje się na FB.

       

      Zdjęcia pokazujące to co wspólnie robimy znajdziecie Państwo na stronie 1 Szczepu DHiZ „ŁAZISKA”

      www.szczep-laziska.blogspot.com w zakładce galeria Szczepu lub na FB.

      Kontakt do komendanta Szczepu: phm. Jacek Kudla tel. 511 587 287.

       

      Drogi Przyszły Zuchu!!!

      Czekamy na Ciebie na zbiórkach. Z nami będziesz się dobrze bawić, przeżyjesz nowe przygody. Ale na początek mamy dla Ciebie zadanie. W kopercie (którą otrzymasz w szkole) znajduje się kolorowy patyczek oraz dwa oczka. Wykonaj własnoręcznie „słonecznego ludka” według instrukcji poniżej.

      Z papieru wytnij głowę oraz ręce i nogi. Przyklej głowę, doklej oczka i dorysuj buzię i nosek. W następnej kolejności doklej ręce i nogi. Możesz wszystko pokolorować. Z tak wykonanym „słonecznym ludkiem” przyjdź na zbiórkę.

       

     • Zawiadomienie

     • Msza Święta pogrzebowa w intencji  ŚP. IZABELI BORYCZKI zostanie odprawiona we wtorek 7 września 2021r. o godzinie 10.00 w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Łaziskach Dolnych.

     • PIERWSZOKLASIŚCI OFICJALNIE WŁĄCZENI W POCZET UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY!

     • Pierwszego września, podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022, uczniowie klasy pierwszej uroczyście zostali przyjęci do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Powstańców Śląskich w Łaziskach Górnych. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor w obecności zgromadzonych gości oraz rodziców. 
      Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy!
      (zdjęcia pojawią się już wkrótce)

    • OGŁOSZENIE- WYWIADÓWKI
     • OGŁOSZENIE- WYWIADÓWKI

     • Wywiadówka dla klas 1-8 odbędzie się w dniu 7.09.2021 o godzinie 17.00. Zebranie nowo wybranej rady rodziców z dyrektorem szkoły rozpocznie się o godzinie 17.45 na świetlicy.

       

       

       

     • PROCEDURY COVID

     • Szanowni Państwo,

      w związku z możliwością prowadzenia zajęć na terenie szkoły wprowadzamy stosowne procedury bezpieczeństwa. Zostały one opracowane na podstawie przepisów prawa oraz zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

      Prosimy o zapoznanie się z nimi.

      PROCEDURY COWID W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

       

    • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się według następującego harmonogramu.

      900 - klasy II-VIII spotkania z wychowawcami w wyznaczonych klasach

      1000 – klasa I – uroczyste przywitanie pierwszoklasistów połączone z pasowaniem

      O godzinie 1130 – w naszym kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza Św. w intencji uczniów i pracowników szkoły. Na Mszy Św. zostaną również poświęcone tornistry oraz przybory szkolne pierwszoklasistów. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

    • OGŁOSZENIE
     • OGŁOSZENIE

     • Serdecznie zapraszamy rodziców klasy 1.

      Szkoły Podstawowej nr 5 im. Powstańców Śląskich

      na spotkanie organizacyjne z dyrektorem szkoły

      oraz wychowawcą klasy

      w dniu 24 sierpnia 2021r. o godz. 17.00 na salę gimnastyczną.

     • PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2021/2022

     •  

      PODRĘCZNIKI -ZA WYJĄTKIEM RELIGII- ZOSTANĄ WYPOŻYCZONE UCZNIOM W SZKOLE.
      PODRĘCZNIKI NALEŻY ZWRÓCIĆ NA KONIEC ROKU SZKOLNEGO.

      Podręczniki do RELIGII należy zakupić we własnym zakresie. 

       KLASA  I

      Tytuł podręcznika:   „Bóg naszym Ojcem”

      Nr dopuszczenia:   MEN   381/20

      Autor: Ks. Stanisław Łabendowicz  Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

       

      KLASA  II

      Tytuł podręcznika:  „Bóg Daje Nam Swojego Syna – Jezusa

      Zeszyt ćwiczeń: „Bóg Daje Nam Swojego Syna – Jezusa

      Autor: Ks. Stanisław Łabendowicz  Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

       

      KLASA   III

      Tytuł podręcznika:  „Przyjmujemy Pana Jezusa”

      Zeszyt  ćwiczeń: „Przyjmujemy Pana Jezusa”

      Nr dopuszczenia:  MEN  752/14

      Autor: Ks. Stanisław Łabendowicz  Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

       

      KLASA  IV

      Tytuł  podręcznika: „Jestem chrześcijaninem”

      Zeszyt ćwiczeń: „Jestem chrześcijaninem”

      Nr dopuszczenia: MEN 894/12

      Autor: Ks. Stanisław Łabendowicz   Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

       

      KLASA   V

      Tytuł podręcznika:  „Bóg poszukuje człowieka”

      Zeszyt ćwiczeń: „Bóg poszukuje człowieka”

      Nr dopuszczenia:  MEN  382/20

      Autor: Ks. Stanisław Łabendowicz    Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

        

      KLASA  VI

      Tytuł podręcznika:  Jezus Chrystus Nas Zbawia”

      Zeszyt ćwiczeń: Jezus Chrystus Nas Zbawia”

      Autor:  Ks. Stanisław Łabendowicz    Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

       

      KLASA  VII

      Tytuł podręcznika:  „Spotkanie ze Słowem”

      Zeszyt ćwiczeń: „Spotkanie ze Słowem”

      Nr dopuszczenia  MEN 846/11

      Autor:  Ks. Stanisław Łabendowicz   Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

       

      KLASA  VIII

      Tytuł podręcznika:  „Aby nie ustać w drodze”

      Zeszyt ćwiczeń: „Aby nie ustać w drodze”

      Nr dopuszczenia  MEN 768/13

      Autor:  Ks. Stanisław Łabendowicz     Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu