• X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

     • Dziś obchodziliśmy w szkole X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. Jak co roku uczniowie zmagali się z działaniami łatwiejszymi i trudniejszymi. Okazało się, że wśród naszej młodzieży jest wielu Mistrzów Tabliczki Mnożenia :)

     • "Czytać można wszędzie"

     • Kochani uczniowie,

      Dziękuję za pierwsze fantastyczne pomysły nadesłane w ramach akcji: "Czytać można wszędzie" zorganizowanej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Jak widać pomysłów Wam nie brakuje. Czekam na Wasze dalsze propozycje.

       

     • DZIEŃ CHŁOPAKA W SP5

     • Z okazji obchodzonego dzisiaj Dnia Chłopca, my dziewczyny życzymy Wam chłopaki zdrowia, uśmiechu na co dzień i pomyślności w szkolnych murach :) Wszystkiego NAJ !!! :)

     • Powitanie nowych uczniów

     • 1 września powitaliśmy w murach naszej szkoły nowych uczniów. Zostali oni uroczyście pasowani na ucznia przez dyrektor Tatianę Ryczko. Jesteśmy pewni, że będą z radością uczestniczyli w życiu szkoły i klasy.

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • Dzisiaj w naszej szkole świętujemy Międzynarodowy Dzień Kropki. Wszystko zaczęło się od niezwykle popularnej książki "Kropka" Petera H. Reynoldsa, opowiadającej o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Jest to święto kreatywności, odwagi i wiary we własne talenty. Nasi uczniowie również pokazali, że są bardzo kreatywni. W galerii zdjęć można podziwiać ich prace, które nadesłali w ramach obchodów tego dnia. Za wszystkie nadesłane zdjęcia bardzo dziękujemy! Oprócz zdjęć dzieci ubrały się dzisiaj w kropki, na lekcjach i w świetlicy szkolnej podjęto szereg aktywności z kropką w roli głównej. Na stronie biblioteki również znajdziecie inspiracje związane z tym dniem.

     • Narodowe Czytanie 2020

     • Narodowe Czytanie 2020. Po raz kolejny włączamy się w akcję Narodowe Czytanie organizowaną przez Prezydenta RP od 2012 roku.W tym roku jest to Balladyna Juliusza Słowackiego. Zapraszam do obejrzenia zdjęć przesłanych przez naszych uczniów inspirowanych Balladyną.

       

    • ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY
     • ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY

     • Informacja dla rodziców których dzieci jedzą obiady w szkole.

      Tytuł wpłaty; opłata za czerwiec imię i nazwisko ucznia

      Nr konta:ING Bank Śląski 93105013991000002367550742

      Kwota wpłaty 64złoty/terminy płatności 15.09.2020

     • ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY

     • Szanowni Państwo,

      witam serdecznie po tak długiej przerwie. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny, cieszymy się, że będzie nam dane wreszcie powitać wszystkie nasze dzieci w szkole. Mam również nadzieję, że będziemy się mogli spotykać w niej jak najdłużej.

      Ale oczywiście chcemy się wszyscy czuć tutaj bezpiecznie, dlatego w przestrzeni publicznej będziemy używać osłony ust i nosa oraz stosować dezynfekcję rąk. Bardzo proszę, by uczniów uczulać, aby także to robili.

      Bardzo proszę również o przemyślenie, czy, jeżeli nie ma takiej potrzeby, Państwa dzieci muszą zostawać po lekcjach w świetlicy. W szkole mamy niewiele miejsca, a chcielibyśmy mieć pewność, że będziemy w stanie odpowiednio zaopiekować się tymi uczniami, którzy z różnych powodów muszą po lekcjach pozostać dłużej. Dlatego pierwszeństwo w zapisach do świetlicy będą miały dzieci, których oboje rodziców pracują. Z tego samego powodu, bezpieczeństwa, proszę o zastanowienie się, czy Państwa dzieci będą jadły w szkole obiady.

      Jestem przekonana, że jeśli będziemy współpracować, uda nam się sprawić, że Państwo będziecie czuć, iż dzieci są tutaj bezpieczne, a my będziemy mieć przekonanie, że właściwie się nimi opiekujemy.

      Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa na wywiadówki, które odbędą się w tym roku nieco wcześniej, bo już 8 września (wtorek). Szczegółowy harmonogram spotkań zostanie przedstawiony w najbliższym czasie.   

      Życzę nam przede wszystkim zdrowia i wytrwałości.

      Z poważaniem,

      Tatiana Ryczko

      Proszę o zapoznanie się ze stosownymi procedurami: 

      Procedura_bezpieczenstwa_2020_SP5.pdf

      Procedura_postepowania_2020_SP5.pdf

      Procedura_swietlica.pdf

      Procedura__wydawanie_posilkow.pdf

      Procedury_biblioteka.pdf

      Procedury_sala_gimnastyczna.pdf​​​​​​​

      Procedury_dototyczace_opieki_zdrowotnej_2020_SP5.pdf​​​​​​​


     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się według następującego harmonogramu.

      900 - klasy VI-VIII

      1000 – klasy II-V

      Spotkanie na sali gimnastycznej z panią dyrektor, następnie z wychowawcami w klasie.

      Zaleca się zabranie ze sobą maseczek oraz własnych długopisów.

      1100 – klasa I – uroczyste przywitanie pierwszoklasistów połączone z pasowaniem

       

      O godzinie 1500 – w naszym kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza Św. w intencji uczniów i pracowników szkoły. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

     • Drodzy Rodzice

     •  

      Przypominamy, że zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty wszyscy uczniowie szkół podstawowych mają prawo do bezpłatnego dostępu do podręczników, materiałów edukacyjnych lub materiałów ćwiczeniowych, przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego, określonych w ramowych planach nauczania ustalonych dla tych szkół. (Art. 22 ac.1.) Prawo do bezpłatnego dostępu do podręczników nie obejmuje podręczników do nieobowiązkowych zajęć edukacyjnych takich jak religia, etyka czy wychowanie do życia w rodzinie.

       

      Wykaz podręczników, który znajduje się na stronie szkoły ma charakter wyłącznie informacyjny. Zgodnie z Ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t. j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1457 ze zm.) Dyrektor szkoły jest zobowiązany do podania do publicznej wiadomości zestawy podręczników lub materiałów edukacyjnych obowiązujące w danym roku szkolnym.

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW KLASY PIERWSZEJ

     • Serdecznie zapraszamy rodziców klasy pierwszej na zebranie organizacyjne z dyrektorem szkoły oraz wychowawcą, które odbędzie się w dniu 24 sierpnia 2020 roku o godzinie 17.00 na sali gimnastycznej z zachowaniem wytycznych GIS podczas stanu epidemii COVID-19.

     • WAŻNA INFORMACJA DLA UCZNIÓW KLASY VIII

     • Uczniowie klasy VIII!

      Informujemy, że zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty będą do odbioru 31.07. (piątek) w godzinach od 10.00 do 13.00. Istnieje możliwość odebrania zaświadczenia również w późniejszym terminie.

     • Szanowni rodzice, kochani uczniowie, drodzy nauczyciele i pracownicy szkoły!

     • To był naprawdę trudny rok. Pełen nowych wyzwań i niespodziewanych zdarzeń. Tego, co się stało, nikt się nie spodziewał. Chcę podkreślić, że bez Waszej pomocy, przychylności i wsparcia nie udałoby się sprostać postawionemu przed nami wyzwaniu. Dlatego za ten wspólny czas, za te dobre i te trudniejsze momenty w tym roku szkolnym chcę Wam serdecznie podziękować.

      Tatiana Ryczko

     • "MOŻE I NIE POSIADAM SKRZYDEŁ, ALE MAM PRZY SOBIE TYCH, DZIĘKI KTÓRYM POTRAFIĘ LATAĆ!"

     • Drodzy Rodzice,

      Koniec roku to czas podziękowań. Ten koniec roku to nienormalność, inność, niecodzienność. To był bardzo trudny czas dla nas, dla uczniów i Was, Rodziców. Zdajemy sobie sprawę z tego, że często brakowało Wam sił, cierpliwości, umiejętności polonistycznych, matematycznych, językowych czy informatycznych... Ale wspólnie daliśmy radę.
      I za to DZIĘKUJEMY!
      Za to, że byliśmy razem w tych zdalnych sukcesach i porażkach, że się wzajemnie wspieraliśmy i pocieszaliśmy, wierząc, że w końcu BĘDZIE DOBRZE! Nasze szkolne dzieci nie mają skrzydeł, jak mówi cytat, ale mają wokół siebie Was, Rodziców, dzięki którym potrafiły wznieść się ponad to niełatwe zdalne nauczanie i przyfruną do Was w piątek ze świadectwami ukończenia kolejnej klasy...
      Jeszcze raz wyrażamy swoją wdzięczność i tak bardzo mamy nadzieję - do zobaczenia w normalnej, realnej, stacjonarnej szkole we wrześniu. Życzymy zdrowia, słońca i wakacyjnego odpoczynku.

      Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 5
      w Łaziskach Górnych

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW KLASY PIERWSZEJ 2020/2021

     • Informujemy, że dzieci z obwodu szkoły zostały przyjęte, natomiast spoza obwodu ze względu na brak miejsc nie.Z uwagi na sytuację panującą obecnie w kraju zebranie rodziców z dyrektorem szkoły oraz wychowawcą nie odbędzie się w czerwcu. Jeśli okoliczności na to pozwolą, takie zebranie odbędzie się w ostatnim tygodniu sierpnia. Proszę śledzić informacje na stronie szkoły.

     • Wielka Liga Czytelników

     • Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” ma na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników. W naszej szkole po całorocznych zmaganiach do etapu finałowego przeszła Lena Koczenasz i Tomasz Kałuża. W teście finałowym w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli tytuły I Wicemistrza Powiatu. Gratulujemy naszym wspaniałym czytelnikom.

     • KANGUR 2020

     • Z dumą ogłaszamy, że w tegorocznym Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur sześcioro uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia. Z klasy III: Nadia Karczmarz i Bartosz Tebinka. Z klasy IV: Piort Żurek. Z klasy V: Martyna Krystof i Marcin Kantorski. Z klasy VI: Antoni Szczyrba.

      GRATULUJEMY !!! :)