• Konkurs Piosenki śląskiej "Orzeszek" i nasze szkolne sukcesy.

     • 23 kwietnia uczennice naszej szkoły Dominika Tebinka (klasa 2) i Nadia Kręc (klasa3a) brały udział w IX Regionalnym Festiwalu Piosenki Śląskiej „Orzeszek”-2022, którego celem było rozwijanie artystycznych i regionalnych zainteresowań dzieci i młodzieży, integracja dzieci i młodzieży z powiatu mikołowskiego i miasta Żory oraz promowanie, pielęgnowanie i popularyzowanie śląskiej kultury muzycznej.

      Nasze uczennice zaśpiewały piękne pieśni śląskie. Nadia Kręc zdobyła II miejsce w kategorii klas I-III. Gratulujemy odwagi i talentu oraz życzymy dalszych sukcesów!

     • „PAMIĘTAMY, SZANUJEMY – ODDAJEMY HOŁD POWSTAŃCOM”,

     • czyli obchody 100. rocznicy powstań śląskich

      i przyłączenia Śląska do Macierzy w latach 2019-2022”,

      w Szkole Podstawowej nr 5 im. Powstańców Śląskich w Łaziskach Górnych 

       

       

      1.06.2022 r., godz. 9.00 – „W hołdzie powstańcom – bieg na hołdę” – impreza integracyjna dla społeczności szkolnej, połączona z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka i szkolnego Dnia  Sportu (inicjatywa zorganizowana w ramach projektu „WSPÓŁPRACA SIĘ OPŁACA – samorząd dla rad, rady dla samorządu”, realizowanego przez Centrum Społecznego Rozwoju w Mikołowie).

       

      2.06.2022 r., godz. 11.00 – uroczystości wieńczące działania w ramach trzyletniego projektu „PAMIĘTAMY, SZANUJEMY – ODDAJEMY HOŁD POWSTAŃCOM”, czyli obchodów 100. rocznicy powstań śląskich i przyłączenia Śląska do Macierzy w latach 2019-2022”, realizowanego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Powstańców Śląskich w Łaziskach Górnych.

       

      3.06.2022 r., godz. 12.00 – Powiatowy Konkurs historyczno-informatyczny „Giganci Powstań Śląskich” dla uczniów szkół podstawowych powiatu mikołowskiego (konkurs wpisany do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i uwzględnione w postępowaniu rekrutacyjnym w roku szkolnym 2021/2022).

     • KANGUR - wyniki !!!

     • Są już wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur. Z radością informujemy, że jak co roku mamy się czym chwalić.

      MARCIN KANTORSKI z klasy 7b uzyskał bowiem wynik bardzo dobry, a ANTONI SZCZYRBA z klasy 8a - wyróżnienie.

       

      Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów :)

     • KONKURS "ŻYWE OBRAZY"

     • REGULAMIN KONKURSU

      1) Konkurs skierowany jest do całej społeczności szkolnej (uczniów i nauczycieli) Szkoły Podstawowej nr 5 w Łaziskach Górnych

      2) Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację pracy konkursowej

      3) Praca konkursowa musi być inspirowana dziełem sztuki - zdjęcie może przedstawiać osoby, zwierzęta i martwą naturę; nie może obrażać niczyich uczuć ani ogólnie przyjętych norm moralnych.

      4) Praca konkursowa składa się z dwóch elementów: oryginału i parafrazy

      5) Pod uwagę brana będzie inwencja twórcza i kreatywność.

      6) Dozwolone jest przesłanie nieograniczonej liczby prac konkursowych

      7) Pracę konkursową (zdjęcie w wersji elektronicznej) wysyłamy na adres mailowy: infosp5laziska@gmail.com do 31 maja 2022r.W tytule maila wpisujemy Konkurs Galeria sztuki SP5 i podajemy swoje imię, nazwisko i klasę, natomiast w treści maila wpisujemy autora i nazwę dzieła sztuki, którym się inspirowaliśmy tworząc pracę konkursową.

      8) Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14 czerwca 2022 r. - dla zwycięzców przewidziana jest nagroda niespodzianka, a przede wszystkim nieśmiertelna sława ;)

      Więcej szczegółów i inspiracji znajdziesz na plakatach na Fb oraz pod linkiem:https://view.genial.ly/6255a73449ccc40017077630/presentation-basic-presentation

      Życzę udanej zabawy

      Monika Szczyrba

     • 22. KWIETNIA - DZIEŃ ZIEMI

     • Dzisiaj nasza planeta Ziemia – ma swoje święto – 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi.  Tego dnia, ludzie na całym świecie jednoczą się w swoich działaniach i staraniach, aby poprawić stan czystości naszej błękitnej  planety i niwelować skutki bardzo szkodliwych działań, które codziennie  na całym świecie  mają miejsce.

       Nasza szkoła również włączyła się do takich działań, aby uświadomić wszystkim, że tak naprawdę, każdy może przyczynić się do poprawy jakości życia na naszym globie. Wystarczy się dobrze rozejrzeć, zastanowić, co możemy zrobić, aby poprawić stan przyrody.

      Uczniowie w tym dniu przyszli do szkoły ubrani na zielono. Każda klasa udała się z wychowawcą posprzątać okolicę. Przygotowaliśmy gazetkę, dzięki której wszyscy mogli dowiedzieć się jak ważna jest ochrona naszej planety.

      Wykonaliśmy również plakaty prezentujące piękno przyrody górskich Parków Narodowych oraz ekoludka i roboty z recyklingu. Wszystko to po to, aby nagłośnić globalne problemy Ziemi i namówić ludzkość do działań mających na celu jej ochronę.

     • Życzenia Wielkanocne

     • Szanowni rodzice, kochani uczniowie, drodzy nauczyciele i pracownicy szkoły!

      Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim miłości i spokoju. Niech Pan Zmartwychwstały w swej dobroci oprócz świątecznej radości da nam także trochę wytchnienia od szarej codzienności. Życzę czasu dla siebie i dla najbliższych. Radości z tego, że życie znowu się odradza i przekonania, że wszystko się ułoży. A Wam, drogie dzieci, życzę także fajnych upominków świątecznych i zabawy w śmigus-dyngus.

      Tatiana Ryczko

     • Wiosenno - świąteczne prace świetlicowe

     • W naszej świetlicy dzieci nigdy się nie nudzą. W okresie przedświątecznym nasze świetliczaki tworzyły piękne prace związane z wiosną i świętami. Powstawały tulipany z origami, koszyczki wielkanocne, króliczki z włóczki, kartki świąteczne oraz różnorodne place plastyczne. Część z nich możemy obejrzeć na poniższych zdjęciach.

       

     • DZIEŃ MUFFINKI - PODSUMOWANIE

     • 30.03. przypada światowy dzień muffinki. SU włączył się w obchody tego smacznego święta organizując akcję sprzedaży babeczek na przerwach śniadaniowych. Akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem i udało nam się zebrać ponad 1450 zł, które przeznaczymy na zakup rzeczy do umilenia spędzania przerw na dworze:)

      Wszystkim masterchefom, którzy podarowali na ten dzień wspaniałe wypieki gorąco dziękujemy!

     • Światowy Dzień Poezji

     •  To święto obchodzone jest corocznie 21 marca. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

      Nasi uczniowie też kochają i czytają poezję

     • Dzień Kolorowej Skarpetki czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

     • Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Mogłoby się wydawać, że żyjemy w społeczeństwie rozwijającym się, tolerancyjnym, jednak wciąż osoby z niepełnosprawnościami napotykają trudności, nie tylko w zakresie barier architektonicznych. Osoby te również spotykają na, co dzień dyskryminacje, stereotypowe myślenie i uprzedzenia. Nasza społeczność szkolna dziś pokazała, że promowanie praw osób z Zespołem Downa, zwrócenie na ich potrzeby nie jest nam obce. Data 21 marca nie jest wcale przypadkowa. Po pierwsze jest to pierwszy dzień astronomicznej wiosny i jednocześnie dzień narodzin ludzi niezwykłych!, a po drugie 21 dzień jako, że na 21 parze chromosomów występuje dodatkowy chromosom (trisomia 21 pary chromosomów). Dziękuję za tak liczny udział w akcji

     • Międzynarodowy Dzień Kobiet

     • W dniu święta kobiet Panowie z naszej szkoły postanowili umilić ten dzień wcielając się w kobiety. Fantazja naszych uczniów okazała się nie znać granic i niektóre stylizacje były godne Oscara. Największy kobiecy pierwiastek odnaleźli chłopcy z klas siódmych-gratulujemy

     • POWIATOWE ZAWODY NARCIARSKIE

     • Dnia 03.03.2022r. odbyły się powiatowe zawody w narciarstwie, które odbyły się w Wiśle na stoku „Siglany”.

      Po covidowej przerwie odbyły się kolejne powiatowe zawody w narciarstwie. Do zawodów przystąpiło 120 narciarzy i narciarek z 12 szkół.

      Duży sukces:

      III m-ce ANNA Hulin w roczniku 2009 i młodsi

      IV m-ce rywalizacja drużynowa chłopców rocznika 2007/08 w składzie:

      Igor Łapot

      Franciszek Miler

      Do III m-ca brakowało 0,4 sekundy !!!

      Reprezentacja naszej szkoły:

      1. Nina Łapot

      2. Lena Koczenasz

      3. Kacper Stachurek

      4. Tomasz Przechrzta

      5. Arkadiusz Biniek

      6. Mateusz Skowron

      7. Anna Hulin

      8. Igor Łapot

      9. Franciszek Miler

      W kolejnym sezonie liczymy na porównywalne sukcesy a nawet lepsze !!!

     • PODSUMOWANIE AKCJI ZBIÓRKI RZECZY DLA UKRAINY

     • Przez ostatni tydzień społeczność naszej szkoły włączyła się w zbiórkę leków i środków higienicznych dla Ukrainy. Hojność naszych uczniów przerosła nasze oczekiwania. Dziękujemy za otwarte serca i chęć pomocy😊

     • JESTEŚMY SOLIDARNI Z UKRAINĄ!

     • Poniedziałek, zaraz po feriach, rozpoczął się w naszej klasie inaczej niż zazwyczaj - dzieci bardzo chciały, tak same z siebie, dzielić się swoimi przeżyciami i przemyśleniami na temat tego, co dzieje się na świecie. Dlatego usiedliśmy dziś wszyscy razem w kręgu i rozmawialiśmy… Okazało się, że uczniowie mieli wiele wiedzy na temat tego, co dzieje się u naszych wschodnich sąsiadów, ale też wiele pytań… Opowiadały o swoich przeżyciach i obawach, a także o różnych formach pomocy, w które już się włączyły wraz ze swoimi rodzicami. To był ważny i potrzebny moment.

     • ACH, CO TO BYŁ ZA BAL!

     • Karnawał to czas wspaniałych balów i zabawy. W piątek uczniowie klasy 1 przebrali się za przeróżne postaci, wesoło bawili się przy dźwiękach muzyki oraz uczestniczyli w zabawach integrujących klasę.