• Dyskoteka karnawałowa

     • 10. lutego SU zorganizował dyskotekę karnawałową. Frekwencja dopisała, dobre humory również, a DJ Redzio spisał się, jak zwykle, doskonale. Zapraszamy na fotorelację.

     • Walentynki z długopisami 3D

     • Przygotowania do Walentynek w Szkole Podstawowej nr 5 rozpoczęły się już w środę 8 lutego na lekcjach informatyki i zajęciach dodatkowych. Wykorzystując długopisy 3D zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości nasi uczniowie rozwijali kreatywność, naukę planowania przestrzennego, ćwiczyli także zdolności manualne. Serca, które powstały na zajęciach mogą zostać wykorzystane do stworzenia wielu kreatywnych rzeczy np: breloczków, zawieszek czy kartek walentynkowych.

     • SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU POMAGA

     • DZIĘKUJEMY ZA POMOC W ORGANIZACJI FINAŁU

      Sztab „KOPERNIK” składa serdeczne podziękowania dla nauczycieli oraz Szkolnego Klubu Wolontariatu działającego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Łaziskach Górnych za włączenie się w akcję Drugie Życie Pluszaka. W ramach 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowana została loteria fantowa podczas, której zebrane pluszaki znalazły nowy dom. Wszystkie zebrane zabawki zostały sprzedane a dochód ze sprzedaży zasilił skarbonkę WOŚP. Dziękujemy za dobre serce i wsparcie jakie od Państwa otrzymaliśmy. Monika Hajduga Barbara Jaszczyk

     • LUBIMY POMAGAĆ

     • DZIĘKUJEMY ZA POMOC W ORGANIZACJI FINAŁU

      Sztab „KOPERNIK” składa serdeczne podziękowania dla rodziców

      uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Łaziskach Górnych za

      upieczenie i dostarczenie ciast. W ramach 31 Finału Wielkiej

      Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowana została kawiarenka

      gdzie ciasta zostały sprzedane z dochód ze sprzedaży zasilił skarbonkę

      WOŚP. Dziękujemy za dobre serce i wsparcie jakie od Państwa

      otrzymaliśmy.

      Monika Hajduga

      Barbara Jaszczyk

      Katarzyna Pawlik

     • TAKIE CIEKAWE I AKTYWNE PÓŁKOLONIE MIELIŚMY W SP5👍

     • W dniach od 16 stycznia do 20 w naszej szkole odbyły się półkolonie podczas których na uczestników czekało mnóstwo wspaniałych zajęć i przygód.

      Byliśmy na lodowisku gdzie wielu z nas nauczyło się jeździć na łyżwach. Rozegraliśmy turniej na bowlingu. Byliśmy równie w kinie i na wycieczce w Chlebowej Chacie gdzie piekliśmy przepyszne podpłomyki.

      Podczas półkolonii odbyły się również warsztaty kreatywne i teatralne. Sami malowaliśmy cudowne poszewki na poduszki które otrzymaliśmy na koniec naszej cudownej przygody.

     • DZIADKU I BABCIU - KOCHAMY WAS - KLASA III!

     • Dziś Dzień Babci, jutro Dzień Dziadka, pamiętamy o Was nasi kochani, życzymy Wam wszystkiego najlepszego, za wszystko dziękujemy i bardzo Was kochamy!

      Wasze Wnuczęta z klasy IIIa

     • Życzenia świąteczne

     • Kochani uczniowie, szanowni rodzice, drodzy nauczyciele, pracownicy i sympatycy szkoły!

      Rok 2022 powoli się kończy… Nie był to łatwy okres, biorąc pod uwagę to, co działo się za naszą wschodnią granicą. Otoczenie wokół także się zmieniło, a wielu z nas zdało w tym czasie celująco egzamin z człowieczeństwa.

      Przed nami Boże Narodzenie. Życzę, by dla każdego był czas wyjątkowy, pełen radości i rodzinnego ciepła. Życzę, byśmy umieli zamyślić się nad białym przełamanym opłatkiem i docenili to, że jesteśmy bezpieczni w gronie ważnych dla nas ludzi. Życzę prawdziwej wiary, która pozwoli cieszyć się z tego, że i tym razem Bóg pod postacią nowonarodzonego Chrystusa pokazuje nam, że człowiek jest ważną istotą. Życzę także nadziei, która pozwoli nam spokojnie patrzeć w przyszłość.  I niech ten 2023 rok będzie naprawdę dobry!

      Tatiana Ryczko

     • KLASY 1-3 KOLĘDUJĄ

     • 20 grudnia uczniowie klas 1-3 spotkały się, aby wspólnie kolędować. Na zakończenie konkursu uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.

     • LIGA NAJMŁODSZYCH

     • W środę, 14 grudnia 2022r. uczniowie klas I-III brali udział w XV Powiatowym Turnieju Wiedzowo-Sportowym "Liga Najmłodszych". Uczniowie rozwiązywali zagadki i rebusy, kodowali oraz wykazywali się ogólną sprawnością fizyczną. W skład drużyny weszli: Olga Wodniok, Leon Oltman, Lena Karczmarz, Adam Wywiol, Anna Poręba oraz Wojciech Keler.

      Uczestnikom gratulujemy odwagi i woli walki!

     • Piątoklasiści stworzyli piękne makiety i lapbooki

     • „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara to jedna z książek z  listy lektur obowiązkowych  w klasie V. Autor opisuje w swej powieści historię dwóch grup chłopców, którzy chcą walczyć o miejsce do zabawy. Było to miejsce wyjątkowe. Plac – zwykły skrawek ziemi, ogrodzony z jednej strony rozwalającym się płotem, a z pozostałych stron zamknięty przez szare mury kamienic, wznoszących się wysoko pod niebo.

       I tak na podstawie opisów znajdujących się w powieści  uczniowie klasy V stworzyli fantastyczne makiety, stanowiące wierne odwzorowanie Placu Broni. Każda z prac zawierała m.in.: sągi drewna, starą wozownię, tartak, budkę z desek, w której mieszkał Słowak pilnujący placu. Wśród tych elementów zostali umieszczeni bohaterowie (chłopcy).

      Do wykonania makiet piątoklasistom posłużyły różnego rodzaju materiały m.in.: kartony, kamienie, gałązki, piasek, patyczki po lodach, plastelina, krepa, muszelki, pudełka, nawet klocki lego.

      Solidną dawkę wiedzy na temat lektury uczniowie  zawarli również w przygotowanych przez siebie  lapbookach. Ta kreatywna prezentacja została wykonana wieloma technikami. Lapbooki posiadały wiele skrytek, kieszonek, okienek, w których można było znaleźć ciekawostki  na temat „Chłopców z Placu Broni”.

      Efekty swojej pracy uczniowie zaprezentowali  na korytarzu szkolnym. Wszystkim uczniom klasy V gratulujemy kreatywności i pracowitości.

     • Świąteczne dekoracje długopisami 3D

     • W ostatnim czasie kolejne klasy na lekcji informatyki mogły zaprojektować świąteczne ozdoby z wykorzystaniem długopisów 3D, które zakupiono w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

     • Mikołajkowe Hod-Dogi

     • Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował akcję podczas której można było kupić Hod-Dogi przygotowane przez uczniów klas VIIIa i VIIIb. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie Natali Bronder. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

     • Wizyta św. Mikołaja

     • Każdego roku o tej samej porze odwiedza naszą szkołę św. Mikołaj. W tym roku nasz gość zabrał ze sobą z nieba św. Barbarę. Nasza społeczność szkolna postanowiła przygotować się na to spotkanie. Każda klasa przygotowała kilka informacji o wylosowanym wcześniej świętym. Mikołaj był zachwycony że dzieci tak wiele wiedzą o świętych z którymi on przebywa w niebie. Na koniec nagrodził każdą klasę pamiątkowym dyplomem i upominkami. Dziękujemy św. Mikołajowi i czekamy na niego w przyszłym roku.

     • Warto pomagać!

     • Jak co roku chcemy pomóc w tym okresie przedświątecznym jednej z rodzin potrzebujących wsparcia z Łazisk Górnych. Jeżeli mogą się Państwo podzielić darem to z góry za pomoc dziękujemy. Najbardziej potrzebne są środki czystości, żywność o przedłużonej trwałości oraz odzież dla chłopca w wieku około 10 lat. Bardzo serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.