• Laboratoria Przyszłości

     • W ostatnim czasie na zajęciach z informatyki w klasach 4,5 i 7 oraz na godzinie wychowawczej w klasie 7 uczniowie poznawali możliwości robota edukacyjnego PHOTON EDU zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Każdy z uczniów miał możliwość zaprogramowania trasy i wybrania różnych aktywności dla robota. Zgodnie z założeniami programu zajęcia mocno zaangażowały dzieci, rozbudziły ciekawość i kreatywność.

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

     • Czternastego października,

      wpisujemy do dziennika,

      dobre stopnie wszystkim,

      co pracują w szkole!

      Za wysiłki i za trudy,

      nikt nagrody nie odmówi,

      właśnie w święto Edukacji Narodowej!

     • NASZE SPORTOWE SUKCESY - REJONOWE ZAWODY W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

     • Nasi biegacze, podczas rejonowych zawodów w sztafetowych biegach przełajowych zdobyli wysokie, III miejsce. Nasi chłopcy z rocznika 2010 i młodsi dodatkowo zdobyli II m-ce

      Skład:

      1.Arkadiusz Biniek

      2.Mateusz Skowron

      3.Tomasz Przechrzta

      4.Aleksander Filipczyk

      5.Wiktor Skrzyński

      6.Igor Grabarczyk

      W zawodach brały również udział dziewczyny z rocznika 2010 i młodsze i zajęły VIII miejsce w rejonie

      Chłopcy z rocznika 2008 i 2009 zajęli ostatecznie 12 m-ce w rejonie.

      Wszystkim uczestnikom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!

     • NASZE SUKCESY W MIEJSKIEJ GRZE TERENOWEJ

     • W dniu 10.10. 2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV edycji gry terenowej "Poznaj nasze miasto jeszcze lepiej" organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Łazisk i Szkołę Podstawową nr 4. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Hulin, Martyna Górak i Antoni Zawadzki. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i zajęli II miejsce. Gratulujemy sukcesu!

     • Spotkanie autorskie z Aliną Przydatek

     • 5 października uczniowie klas 1-3 wzięli udział w fantastycznym spotkaniu autorskim z panią Aliną Przydatek - pedagogiem, właścicielką wydawnictwa Kici Nici, autorką bajek dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ilustratorką i rękodzielniczką. Autorka wraz z bohaterkami książek wykonanymi własnoręcznie w pracowni Myszką Soniulindą i Króliczką Matildą zabrały dzieci w literacką podróż z elementami nauki języka i kultury włoskiej oraz angielskiej. Pani Alina odpowiedziała również na wiele pytań zadawanych przez uczniów np.: jak powstała nazwa Kici Nici, czy prowadząca spotkanie od małego marzyła, żeby pisać, jak powstają elementy ilustracji do książek, ile godzin zajmuje praca przy tworzeniu scenografii i wiele innych. Na koniec dzieci mogły zakupić wybraną książkę autorki z dedykacją i autografem.

      Dziękujemy pani Alinie za wspaniale poprowadzone spotkanie.

     • Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytamy z sercem”

     • 29 września w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przystąpiliśmy do II edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z sercem”. W ramach tej akcji Fundacja Serce Dziecka zachęca do czytania dzieciom i dbania o serce. W naszej szkole powstała gazetka propagującą czytanie i tematykę zdrowotną związaną z sercem. Uczniowie ubrali się tego dnia na czerwono i przynieśli książki i inne przedmioty związane bardzo szeroko z sercem, uczuciami i zdrowiem. W bibliotece szkolnej wystawiona została literatura związana z tą tematyką, uczniowie otrzymywali również „sercowe” cytaty oraz brali udział w innych aktywnościach np: układali sercowe puzzle. W świetlicy również podjęto szereg zabaw i działań z sercem w roli głównej. Klasy młodsze wysłuchały fragmentów takich książek jak: Bednarek J.: Historie spod podłogi cz. 3. Serce; Grajkowski K.: Krew oraz Wodowska J.: Moja krew ma moc.

     • Warsztaty w Pałacu Młodzieży w Katowicach

     • W środę 28 września klasa 8a miała okazję zgłębić tajemnice chemicznych reakcji podczas warsztatów w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Prowadząca w ciekawy sposób wprowadzała wiedzę, a tematem przewodnim były alkohole i różne substancje wchodzące z nimi w reakcję. Każdy z uczniów dla bezpieczeństwa ubrany w fartuch, rękawiczki i okulary mógł samodzielnie z instrukcją wlewać i wsypywać określone substancje, podgrzewać je, mieszać i obserwować reakcje.Zajęcia były ciekawe oraz pouczające, wszyscy byli pod wrażeniem zachodzących reakcji i ich efektów.

     • Godziny dostępności nauczycieli

     • Szanowni Państwo,

      Planując godziny dostępności, braliśmy pod uwagę przede wszystkim potrzeby Państwa dzieci. Jeśli zaplanowany termin nie jest dla Państwa dogodny, prosimy o kontakt z nauczycielem w celu znalezienia odpowiedniego dla obu stron. Jeśli Państwo chcecie się spotkać z nauczycielem w wyznaczonej godzinie dostępności, prosimy także o wcześniejszy kontakt w celu wyeliminowania sytuacji ewentualnej jego nieobecności.

     • Europejski Dzień Języków

     • 26.09. odbyły się w naszej szkole obchody Europejskiego Dnia Języka. Po pandemicznej przerwie wróciliśmy do tradycji prezentowania kultury i zwrotów z różnych zakątków i języków świata. W tym roku mogliśmy zagościć we Francji (kl I), Wielkiej Brytanii (kl II), we Włoszech (kl III), w Meksyku (kl IV), USA (kl V), Indiach (kl VI), Japonii (kl VII), Egipcie (kl VIIIa) oraz na Madagaskarze (kl VIIIb).

      Jak zwykle kreatywność naszych uczniów nie zawiodła i oprócz bogato przygotowanych stanowisk i tradycyjnych strojów, mogliśmy podziwiać ciekawe prezentacje, a nawet skosztować specjałów kuchni poszczególnych krajów. Jury miało trudne zadanie przy wyłanianiu zwycięzców, ale ostatecznie przyznało I miejsca klasom II oraz V.

      Zwycięzcom gratulujemy:)

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

     • 15 września w ramach Międzynarodowego Dnia Kropki organizowanych jest wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować. Także w naszej szkole po raz kolejny uczniowie i nauczyciele włączyli się w to kreatywne święto. Kropki były na ubraniach, zabawkach, kartach pracy, pracach plastycznych. Uczniowie stworzyli również wspaniałe wiersze ze słowem KROPKA.

     • Narodowe Czytanie

     • Od poniedziałku do środy w naszej szkole promowaliśmy czytelnictwo przyłączając się po raz kolejny do akcji "Narodowe Czytanie". Akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012, w tym roku czytaliśmy "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza – w dwusetną rocznicę pierwszej ich publikacji. Uczniowie czytali na lekcjach wybrane utwory, przynosili własne egzemplarze do których wbita została pamiątkowa pieczęć a także tworzyli własne ilustracje do wybranych tekstów.

    • WYWIADÓWKI
     • WYWIADÓWKI

     • Szanowni Państwo!

      Serdecznie zapraszam na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami klas. Wywiadówka odbędzie się 06.09.2022 r. i rozpocznie się o godzinie 17.00:- klasy I-III: w salach lekcyjnych z wychowawcami,- klasy IV-VIII: krótkie spotkanie na sali gimnastycznej z dyrektorem szkoły, a następnie w salach lekcyjnych z wychowawcami. O godzinie 18.00 zapraszam nowo wybrane trójki klasowe na spotkanie Rady Rodziców. 

      Z poważaniem,Tatiana Ryczko

     • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0

     • Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. Jest to kolejna edycja wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek. Kwota, która możemy wykorzystać na ten cel to 15000 z czego 3000 to wkład własny. 

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

     •  Nawet jeśli coś się kończy, to tylko po to, aby mogło zacząć się coś nowego…

       

      Już w czwartek 1 września 2022r. odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.
       

      Plan uroczystości:

      · 845 - zbiórka wszystkich uczniów pod szkołą, przejście do kościoła

      · 900 - Msza Św. w kościele parafialnym

      · ok. 1000 - uroczysta akademia i spotkania z wychowawcami w klasach

     • PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2022/2023

     • PODRĘCZNIKI -ZA WYJĄTKIEM RELIGII- ZOSTANĄ WYPOŻYCZONE UCZNIOM W SZKOLE.PODRĘCZNIKI NALEŻY ZWRÓCIĆ NA KONIEC ROKU SZKOLNEGO.

      Podręczniki do RELIGII należy zakupić we własnym zakresie.

      Kl. I
      BÓG NASZYM OJCEM

      Autor Ks. Stanisław Łabendowicz

      Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

       

      Kl. II
      BÓG DAJE NAM SWOJEGO SYNA-JEZUSA - podręcznik
      BÓG DAJE NAM SWOJEGO SYNA-JEZUSA – zeszyt ćwiczeń

      Autor Ks. Stanisław Łabendowicz

      Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

       

      Kl. III
      JEZUS PRZYCHODZI DO NAS - podręcznik
      JEZUS PRZYCHODZI DO NAS – zeszyt ćwiczeń

      Autor Ks. Stanisław Łabendowicz

      Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

       

      Kl. IV
      JESTEM CHRZEŚCIJANINEM - podręcznik
      JESTEM CHRZEŚCIJANINEM – zeszyt ćwiczeń

      Autor Ks. Stanisław Łabendowicz

      Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

       

      Kl. V
      BÓG POSZUKUJE CZŁOWIEKA - podręcznik
      BÓG POSZUKUJE CZŁOWIEKA – zeszyt ćwiczeń

      Autor Ks. Stanisław Łabendowicz

      Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

       

      Kl. VI
      JEZUS CHRYSTUS NAS ZBAWIA - podręcznik
      JEZUS CHRYSTUS NAS ZBAWIA – zeszyt ćwiczeń

      Autor Ks. Stanisław Łabendowicz

      Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

       

      Kl. VII
      BÓG WSKAZUJE NAM DROGĘ - podręcznik
      BÓG WSKAZUJE NAM DROGĘ – zeszyt ćwiczeń

      Autor Ks. Stanisław Łabendowicz

      Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

       

      Kl. VIII
      ABY NIE USTAĆ W DRODZE - podręcznik
      ABY NIE USTAĆ W DRODZE – zeszyt ćwiczeń

      Autor Ks. Stanisław Łabendowicz

      Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu