• Dzień Górnika

     • 4 grudnia tradycyjnie gościliśmy rodziny górników naszych uczniów. Klasy 1a i 1b przygotowały akademię, wspólnie śpiewaliśmy znane górnicze piosenki. Uczniowie symboliczną laurką podziękowali za ich trudną pracę, a gornicy ofiarowali cukierki dla wszystkich.

     • VII Powiatowy Konkurs przyrodniczo-plastyczny z elementami medialnymi „Jakie to zwierzę?”.

     • 30 listopada 2023 r. o godz. 11.00 w naszej szkole gościliśmy uczestników już VII Powiatowego Konkursu przyrodniczo-plastycznego z elementami medialnymi „Jakie to zwierzę?”.

      Patronat nad konkursem objęli: Starostwo Powiatowe w Mikołowie, Urząd Miejski Łaziska Górne.

      Uczestnicy konkursu musieli wykazać się talentem plastycznym i wiedzą przyrodniczą na temat zwierząt leśnych, hodowlanych i dziko-żyjących oraz umiejętnością wyszukiwania informacji.

      Każdy uczeń w wyniku losowania otrzymał 3 elementy puzzli z ilustracją zwierzęcia. Zadaniem uczestnika było dorysowanie reszty zwierzęcia oraz udzielenie odpowiedzi na przygotowane pytania.Konkurs odbywa się w naszej szkole każdego roku i cieszy się coraz większym powodzeniem. W ubiegły czwartek rywalizowało aż 24 uczestników konkursu. Powstały piękne prace plastyczne, na których zwierzęta wyglądają jak żywe.

      Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą przyrodniczą.

      Jury nie miało łatwego zadania.

      W kategorii klas IV-VI przyznano I, II, III miejsce i dwa wyróżnienia:

      I miejsce - Zuzanna Koperwas SP 6 Orzesze Woszczyce

      II miejsce – Charlotte Secher SP 1 Mikołów

      III miejsce –Weronika Kapica SP 4 Łaziska Górne

      Wyróżnienie - Zofia Kotyczka ZSP Ornontowice

      Wyróżnienie – Kamila Zimnicka SP 2 Łaziska Górne

      W kategorii klas VII-VIII przyznano I, II, III miejsce i dwa wyróżnienia.

      I miejsce –Emilia Pielka SP 3 Łaziska Górne

      II miejsce – Zofia Kędracka SP 2 Łaziska Górne

      III miejsce –Nina Sieradzka SP 1 Mikołów

      Wyróżnienie - Lena Ptak SP 3 Orzesze Zawada

      Wyróżnienie - Marzena Wieczorek SP 5 Łaziska Górne

      Gratulujemy !

     • Animacje misiów za pomocą AI

     • W ostatnim czasie dużo mówi się o sztucznej inteligencji (AI) oraz tym, jak zmieni ona nasz świat. My zmieniliśmy na początek obrazki Waszych misiów i wprawiliśmy je w ruch dzięki wykorzystaniu AI.

     • Warsztaty w piekarni

     • 20.11 i 21.11 klasa siódma wyjechała na warsztaty piekarnicze do piekarni Król w Katowicach. W trakcie warsztatów młodzież poznała tajniki zawodu piekarza oraz miała możliwość stworzenia własnych bułek, chałek czy chlebków.

     • Dzień Pluszowego Misia

     • W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W szkole trwał on kilka dni. Każdą młodszą klasa z wychowawcami organizowała zajęcia, prace plastyczne, oglądała filmy z ulubionymi bohaterami. W bibliotece stał słoik z sentencjami Kubusia Puchatka, na pikniku literackim uczniowie zapoznali się z historią pluszowego misia następnie po odczytaniu fragmentu "Kubusia Puchatka" każdy z zamkniętymi oczami dorysowywal ogon Klapouchemu. Nie mogło zabraknąć pracy plastycznej. W drugiej klasie i na pikniku każdy malował misia farbami czekoladowymi, które każdy sam robił. Na koniec zdjęcia z misjami obowiązkowe.

     • Bal u Andrzeja

     • 24.11 już po raz czwarty samorząd uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową dla klas 1-4. Tegoroczny Bal u Andrzeja zorganizowała klasa 7. Były, wróżby, zabawy, malowanie twarzy oraz dyskoteka

     • Podróż przez Układ Słoneczny...

     • Uczniowie klasy VI na lekcjach geografii  omawiali budowę Układu Słonecznego, poznali  co różni ciała niebieskie. Wielu uczniów  interesuje się kosmosem, planetami i gwiazdami. Nawet obserwują nocne niebo, wykonują ciekawe fotografie planet. Tym razem postanowili pogłębić swoją wiedzę na ten temat. Wykonali plakaty poszczególnych planet Układu Słonecznego. Prace uczniów są  bardzo ciekawe, różnorodne, pomysłowe i wykonane z wielką starannością.

      Plakaty stanowią piękną wystawę na szkolnym korytarzu, budzą nasze zainteresowanie i cieszą oczy.

     • Diecezjalny Konkurs o uczynkach miłosierdzia

     • Nasi uczniowie Hania i Benon wzięli udział w plastycznym Diecezjalnym Konkursie parafialnym o uczynkach milosierdzia organizowanym przez parafię św. Wojciecha w Mikołowie. Uczniowie wykonali swoje prace w kategorii "prace przestrzenne" i zajęli: Hania Gabryś - 1 miejsce Benon Synowiec - 2 miejsce. Serdecznie Gratulujemy.

     • Narodowe Święto Niepodległości

     • W piątek całą społecznością szkolną uczciliśmy uroczyście fakt, że 105 lat temu Polska odzyskała niepodległość. O 11:11 rozpoczęliśmy Akademię wspólnym odśpiewaniem 4 zwrotek  Mazurka Dąbrowskiego i tym samym włączyliśmy się po raz kolejny w akcję „Niepodległa do Hymnu”. Następnie obejrzeliśmy pięknie przygotowany program artystyczny, którego krótkie fragmenty można  zobaczyć w poniższym filmie. 

     • DZIEŃ DYNI

     • Dnia 30.10.2023 odbył się w naszej szkole Dzień Dyni. Był to dzień pełen wrażeń i atrakcji.
      Uczniowie tego dnia ubrali się na pomarańczowo. Mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie na najciekawszą dynię, zgłosiło się aż 60 uczestników.
      Dzień Dyni pozwolił nam poznać różnorodność dyń i wzbogacił nasza wiedzę na ich temat. 
      Uczniowie mieli okazję zrobić sobie zdjęcia w dyniowej fotobudce, a na lekcjach wf-u wykonać kilka zadań i ćwiczeń z użyciem dyń: slalom dyniowy, dyniowe kręgle, dyniowy tor przeszkód. 
      We wtorek zostały podane wyniki konkursu na najciekawszą dynię,  gratulujemy kreatywnosci i pomysłów wszystkim biorącym udział.

     • Dzień Postaci z Bajek

     • Chyba każdy lubi bajki, a do ich czytania i oglądania mamy wspaniałą okazję dnia 5 listopada kiedy to obchodzimy Dzień Postaci Bajkowych. Wczoraj w szkole klasy młodsze w ramach tego święta zmagały się w zagadkach bajkowych, kręciły kołem fortuny, przebierały groch jak Kopciuszek, nawlekały włóczkę, plotly warkocz Roszpunce. Gra terenowa zaczynała się w bibliotece, gdzie drużyny musiały rozszyfrować zakodowane postaci z bajek oraz odpowiedzieć na pytania. Cały dzień wszyscy mogli na podłodze na wielkiej rolce papieru tworzyć własną, szkolną bajkę. W nagrodę za udział każdy otrzymał ciastko Baby Jagi i zakładkę do książki. To był emocjonujący dzień. Obchodom towarzyszy konkurs plastyczny na postać i atrybut postaci bajkowej.

     • Barwy Jesieni

     • 26 października nasza uczennica Maja zajęła 3 miejsce w XV Powiatowym Konkursie Plastycznym „Barwy Jesieni”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Przerwa Na Czytanie

     • 24 października nasza społeczność szkolna wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

      Brawa dla wszystkich, którzy na przerwach czytali książki!!!

     • Mój wymarzony pokój

     • Na lekcję techniki uczniowie klasy 6 przygotowali z materiałów z recyklingu projekt wymarzonego pokoju. Brawa za kreatywność i staranność wykonania prac, które można zobaczyć w galerii i w sali 34.

     • SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

     • W poniedziałek 23 .10.2023 roku gościł w naszej szkole pan leśniczy Tomasz Strecker.

      Celem spotkania było przybliżenie uczniom klas 1-4 specyfiki pracy leśniczego. Leśniczy opowiadał o swoim podstawowym obowiązku jakim jest dbanie o las. Zapoznał dzieci ze zwierzętami oraz roślinnością występującą w naszej okolicy. Mówił również jak zwierzęta przygotowują się do zimy i w jaki sposób można pomóc im ją przetrwać. Zwrócił uwagę na czynności leśników związane z gospodarką leśną, jak również ochroną przyrody. Na koniec spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, które dotyczyły głównie zwierząt żyjących w okolicznych lasach, szczególnie dzików, a także problemu zaśmiecania lasów.

      Na zakończenie uczniowie wręczyli Panu Leśniczemu przygotowaną laurkę i podziękowanie.

     • Dzień Drzewa

     • W październiku obchodzimy Dzień Drzewa. Podczas lekcji biologii, geografii, przyrody uczniowie dyskutowali na temat roli drzew w przyrodzie i gospodarce człowieka. Poznawali też gatunki drzew rosnące w szkolnym ogrodzie oraz opracowali gazetkę prezentowaną na szkolnym korytarzu. Drzewa były także obiektem pięknych prac wykonanych podczas lekcji plastyki.

     • Warsztaty Chemiczne

     • 18 października uczniowie klasy ósmej i trzy uczennice klasy siódmej wzięli udział w Warsztatach Chemicznych w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Warsztaty miały na celu rozbudzenie ciekawości chemią wśród uczniów, a także nauczenie prowadzenia obserwacji i wyciągania trafnych wniosków. Uczniowie w trakcie zajęć mogli samodzielnie wykonywać wszystkie doświadczenia, przy odpowiednich stanowiskach.