• AKCJA CHARYTATYWNA – ZBIERAMY KSIĄŻKI DLA CHORYCH

     • Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Fundacji Rakiety, która prowadziła zbiórkę książek dla dzieciaków, które święta spędzą w szpitalu. Dzięki wsparciu naszych uczniów Fundację zasili wiele ciekawych pozycji opatrzonych ciepłymi dedykacjami dla pacjentów onkologicznych. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

     • Bądź z innej bajki

     • "Bądź z innej bajki" to kampania, której celem jest uświadomienie rodzicom i opiekunom, że zagrożenia, z którymi ich dzieci mogą się zetknąć w wirtualnym świecie, są równie prawdziwe jak te pojawiające się w świecie realnym. W ramach kampanii powstały materiały, które są świetnym wstępem do rozmowy z dzieckiem o cyberzagrożeniach - można dowiedzieć się z nich, co trudnego może nas spotkać w sieci i jak sobie z tym wspólnie poradzić.

      Kampania jest realizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy ze Stowarzyszeniem Góry Kultury. Zapraszamy rodziców do zapoznania się z tymi materiałami.

      https://www.gov.pl/web/badz-z-innej-bajki

     • Książki z misiami

     • W naszej kolejnej akcji bibliotecznej online przysłaliście zdjęcia z książkami o misiach, z misiami, niedźwiadkami. Jak widać zarówno starsi jak i młodsi czytelnicy kochają misie. Dziękuję Wam za udział i zapraszam do kolejnych akcji, które już wkrótce zostaną ogłoszone.

     • MIKOŁAJKOWA AKCJA CHARYTATYWNA

     • Nasza szkoła już po raz czwarty obchodzi Światowy Dzień Wolontariatu w połączeniu z akcją Mikołajkowych hot dogów. W tym roku akcję przygotowywały klasy siódme, a jej dochód przeznaczony zostanie na leczenie rodzeństwa Julii i Jakuba Furmaga, podopiecznych Fundacji Iskierka. Dzięki hojności naszych uczniów zebrano 911 złotych.

     • BARBÓRKA W NASZEJ SZKOLE

     • W piątek 3.12 obchodziliśmy w naszej szkole Barbórkę. Klasy I-III spotkały się na sali gimnastycznej by upamiętnić tak ważne, dla nas Ślązaków, święto. Wysłuchaliśmy historii o Skarbniku i leniwym Franciku, śpiewaliśmy piosenki o górnikach i dla górników. Niestety w tym roku nie mogliśmy gościć naszych tatusiów i dziadków w naszej szkole, jednak pamiętamy o nich i składamy im z serca płynące życzenia.

     • POWIATOWY KONKURS "JAKIE TO ZWIERZĘ"

     • Dnia 29 listopada 2021r. w  naszej szkole po raz kolejny  odbył się Powiatowy Konkurs przyrodniczo-plastyczny z elementami medialnymi  „Jakie to zwierzę?” dla  uczniów  z terenu powiatu mikołowskiego.

      W konkursie udział wzięło dwudziestu uczestników z klas 4-8 , którzy przyjechali wraz ze swoimi opiekunami  z  11 szkół  naszego powiatu. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami plastycznymi , wiedzą przyrodniczą na temat  wylosowanych zwierząt  oraz umiejętnością wyszukiwania informacji.

       Poziom, jaki zaprezentowali uczniowie był bardzo wysoki. Komisja konkursowa miała trudne zadanie. Powstały przepiękne prace, który zauroczyły wysokim poziomem artystycznym. Uczniowie w czasie prezentacji  wykazali się  szerokim zakresem wiedzy przyrodniczej. Wyłoniono następujących laureatów:

      W kategorii klas 4-6
      I miejsce: Marta Foltys  z klasy  4  Szkoły Podstawowej nr  2  im. Stanisława Moniuszki w Orzeszu

      II miejsce: Maja Kopiec z klasy 6 Szkoły Podstawowej nr  2 im.  Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych

      III miejsce: Julia Głos  z klasy 5 Szkoły Podstawowej nr  8 im. B. Chrobrego w Orzeszu-Mościskach 

      Wyróżnienie : Jakub Maczek  z klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich  w Mikołowie
       

      W kategorii klas 7-8
      I miejsce:  Zuzanna Nych  z klasy 8 Szkoły Podstawowej nr  8 im. Wojciecha  Korfantego w Mikołowie

      II miejsce: Amelia Szymańska  z klasy 7 Szkoły Podstawowej nr  1  im. Księdza  Prałata Konrada Szwedy w Łaziskach Górnych

      III miejsce: Tomasz Ciałoń z klasy 7 Szkoły Podstawowej nr  5  im.  Powstańców Śląskich w Łaziskach Górnych

      Wyróżnienie :  Sonia Wichrowska z klasy 7 Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika  w Łaziskach  Górnych

       

      Wszyscy laureaci i uczestniczący w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez  Starostwo Powiatowe w  Mikołowie i  Urząd Miasta  w Łaziskach Górnych.

      Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

       

       

     • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

     • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w tym roku przypada na 21 listopada (niedziela). W naszej szkole obchodziliśmy go szczególnie mocno w poniedziałek. Głównym celem Dnia było zachęcenie do czynienia dobrych uczynków, oraz promowanie życzliwości jako najlepszej formy kontaktu międzyludzkiego. Życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale także drobne gesty, które świadczą o pozytywnych emocjach, jak choćby pamięć o bliskich osobach oraz troska o siebie i innych. Pani Katarzyna Jankowiak przygotowała wraz z klasą VII a, plakaty, ramkę oraz teksty z miłym słowem, którymi chętnie dzieliliście się z rówieśnikami oraz nauczycielami. To był naprawdę, dzień pełen miłych słów i pozdrowień.

      Dziękuję za zaangażowanie wszystkich, pozdrawiam serdecznie, pedagog Jola Niewińska

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • 25.11.2021r. 
      Duże, małe, kolorowe, mięciutkie i puchate. Pluszowe misie opanowały dzisiaj naszą szkołę. Przybyły ze swoimi właścicielami, aby się bawić, świętować i uczyć. 
      25 listopada w klasie 1a obchodzony był ,,Dzień Pluszowego Misia''. Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

     • Dzień Patriotyzmu

     • Aby uczcić Święto Niepodległości obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patriotyzmu. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w barwy narodowe, przynieśli także flagi i inne akcesoria w barwach biało-czerwonych. Wszystkie klasy obejrzały również przygotowany przez panią Ewę Wolską i klasę 4 apel patriotyczny.

     • ŚWIAT INTERNETU I TECHNOLOGII CYFROWYCH Z ASAMI INTERNETU

     • Klasy 3a i 3b brały udział w zajęciach które uczyły, jak powoli i świadomie wchodzić w świat internetu, jak używać rozsądku, uważności, siły, życzliwości i odwagi zarówno online, jak i offline oraz jak budować z innymi ludźmi dobre relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu, otwartej rozmowie i szczerości.

      Klasa 3a i 3b poznały Askę i Asa i okazało się że, wielu z nas ma takie same zainteresowania jak bliźniaki. Pracowaliśmy w grupach, powstały piękne awatarki i było bardzo wesoło.

      Poczyniliśmy przygotowania przed podróżą do krainy Asów Internetu. Możemy ruszać dalej...

      Do zobaczenia następnym razem w programie ASY INTERNETU.

      Pani Monika

     • WARSZTATY KARMNIKOWE

     • Dzisiaj uczniowie najmłodszych klas uczestniczyli w warsztatach karmnikowych "Ptasia stołówka". Podczas części edukacyjnej dowiedzieliśmy się dlaczego i kiedy dokarmiać ptaki oraz czym powinniśmy je karmić. Następnie podczas zajęć praktycznych za pomocą wkrętów i śrubokrętów samodzielnie skręcaliśmy drewniane karmniki oraz pomalowaliśmy je według własnych pomysłów.
      Teraz już żaden ptaszek w okolicy nie będzie głodny!
      Dziękujemy!

     • Kampania 19 dni

     • „Naszym marzeniem jest tworzenie świata,w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży…”

      Bierzemy udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówiliśmy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia. Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy. 

      Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

      Zapraszam do akcji piątek na pomarańczowo. Każdy uczeń który ubierze się w tym dniu na pomarańczowy kolor lub zaakcentuje na swoim ubiorze chociażby symboliczną pomarańczową wstążką, będzie zwolniony z odpowiedzi na ocenę. Dodatkowo dla najliczniej ubranej na pomarańczowo klasy (liczy się procent uczniów, nie ilość, aby było sprawiedliwie), otrzymają słodką niespodziankę od pani Joli.

      Oczywiście za zaangażowanie w akcję uczniowie otrzymają dodatnie punkty z zachowania.

     • WIRTUALNE PODRÓŻE PO POLSCE

     • 9 listopada klasa 3a brała udział w kolejnej lekcji na żywo w ramach projektu edukacyjnego "Wirtualne podróże".

      Tym razem próbowaliśmy znaleźć odpowiedzi na pytania:

      Co znaczy powiedzenie: "Cudze chwalicie, swego nie znacie"?

      Co warto zobaczyć w Polsce?

      Czy po naszym kraju warto podróżować?

      Przygotowujemy się również do wykonania swojej własnej książeczki: "Ja i mój świat"?

      Lekcja w ramach projektu zainspirowała nas również do innych działań związanych z Polską.

      #projektnaukawplecaku

     • Akcja: Niepodległa do Hymnu!

     • Jedenastego listopada o godzinie 11.11 uczciliśmy wspólnie kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości! Wszyscy razem, bez względu na to, gdzie byliśmy – o godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego!

      Akcję „Niepodległa do Hymnu” Biuro Programu „Niepodległa” zainicjowało w 2018 roku, w stulecie odzyskanie niepodległości. Wówczas to, blisko 3 lata temu, wzięło w niej udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach! Od tamtej pory równiez i w naszej szkole co roku pokazujemy, że jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną i świętujemy razem jedno z najpiękniejszych polskich świąt.

     • ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU "DARY JESIENI"

     • Bardzo dziękujemy za tak liczne i ciekawe prace, które wykonaliście na nasz konkurs. Wyłonienie zwycięzców było dla Jury nie lada wyzwaniem...

      I miejsce zdobył Franciszek Nocoń z klasy 2A;

      II miejsce - zdobył Mateusz Krystof z klasy 1A;

      III miejsce zdobyli: Hanna Gabryś z klasy 3a oraz Benon Synowiec z klasy 4a. 

      W tym konkursie swój głos mogli oddać również członkowie społeczności Fb. Nagrodę specjalną w głosowaniu publiczności otrzymali Aleksandra Kałuża z klasy 2a oraz Karol Goleniowski z klasy 3b. 

      Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody i dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo zostali docenieni nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców naszej szkoły. 

      Dziękujemy za zaangażowanie i pozdrawiamy.

      Teresa Mikulla i Monika Szczyrba

     • 11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     • Aby uczcić 103 rocznicę odzyskania niepodległości nasi uczniowie nadsyłali zdjęcia z książkami o Polsce. Wynikiem tej akcji są poniższe kolaże. Cieszę się, że macie w swoich zbiorach tak ciekawe pozycje i dziękuję za zaangażowanie.

     • Wychowanie przez czytanie

     • 8 października klasa VIa uczestniczyła w kolejnej lekcji programu Wychowanie przez czytanie. Tym razem uczniowie wysłuchali opowiadania "Kacper" Katarzyny Terechowicz ze zbioru "Gorzka czekolada  i inne opowiadania o ważnych sprawach". Tekst ten porusza temat odwagi i właśnie o niej rozmawialiśmy. Zadawaliśmy pytania i szukaliśmy odpowiedzi. Jak ćwiczyć odwagę, czy warto być odważnym? Myślę, że jeszcze niejeden raz powrócimy do tego bardzo ważnego tematu.

     • 3A PODRÓŻUJE WIRTUALNIE

     • W czwartek 21 października o godzinie 10.00 odbyła się pierwsza lekcja na żywo, w której mieliśmy wielką przyjemność uczestniczyć. Lekcja ta była przygotowana i przeprowadzona przez Panią Sabinę Piłat - autorkę #projektnaukawplecaku.

      Dowiedzieliśmy się między innymi: Ile na Ziemi jest kontynentów? Jak się nazywają? Który jest największy? Podczas tej wirtualnej lekcji powstały cudowne mapy myśli, które będą kolejnym elementem naszych podróżniczych albumów. Z niecierpliwością czekamy już na kolejną lekcję.