• Europejski Dzień Języków

• 26.09. odbyły się w naszej szkole obchody Europejskiego Dnia Języka. Po pandemicznej przerwie wróciliśmy do tradycji prezentowania kultury i zwrotów z różnych zakątków i języków świata. W tym roku mogliśmy zagościć we Francji (kl I), Wielkiej Brytanii (kl II), we Włoszech (kl III), w Meksyku (kl IV), USA (kl V), Indiach (kl VI), Japonii (kl VII), Egipcie (kl VIIIa) oraz na Madagaskarze (kl VIIIb).

Jak zwykle kreatywność naszych uczniów nie zawiodła i oprócz bogato przygotowanych stanowisk i tradycyjnych strojów, mogliśmy podziwiać ciekawe prezentacje, a nawet skosztować specjałów kuchni poszczególnych krajów. Jury miało trudne zadanie przy wyłanianiu zwycięzców, ale ostatecznie przyznało I miejsca klasom II oraz V.

Zwycięzcom gratulujemy:)

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

• 15 września w ramach Międzynarodowego Dnia Kropki organizowanych jest wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować. Także w naszej szkole po raz kolejny uczniowie i nauczyciele włączyli się w to kreatywne święto. Kropki były na ubraniach, zabawkach, kartach pracy, pracach plastycznych. Uczniowie stworzyli również wspaniałe wiersze ze słowem KROPKA.

• Narodowe Czytanie

• Od poniedziałku do środy w naszej szkole promowaliśmy czytelnictwo przyłączając się po raz kolejny do akcji "Narodowe Czytanie". Akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012, w tym roku czytaliśmy "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza – w dwusetną rocznicę pierwszej ich publikacji. Uczniowie czytali na lekcjach wybrane utwory, przynosili własne egzemplarze do których wbita została pamiątkowa pieczęć a także tworzyli własne ilustracje do wybranych tekstów.

• WYWIADÓWKI

• Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszam na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami klas. Wywiadówka odbędzie się 06.09.2022 r. i rozpocznie się o godzinie 17.00:- klasy I-III: w salach lekcyjnych z wychowawcami,- klasy IV-VIII: krótkie spotkanie na sali gimnastycznej z dyrektorem szkoły, a następnie w salach lekcyjnych z wychowawcami. O godzinie 18.00 zapraszam nowo wybrane trójki klasowe na spotkanie Rady Rodziców.

Z poważaniem,Tatiana Ryczko

• NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0

• Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. Jest to kolejna edycja wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek. Kwota, która możemy wykorzystać na ten cel to 15000 z czego 3000 to wkład własny.