• Spotkanie autorskie z Iwoną Guzowską

     • 24 października uczniowie klasy 7a uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Iwoną Guzowską w MBP. Wielokrotna mistrzyni Europy i świata w kick-boxingu. Pierwsza Polka, która zdobyła tytuły mistrzyni Europy oraz mistrzyni świata trzech federacji w boksie zawodowym opowiadała młodzieży o swojej książce „Najważniejsza decyzja”, o swoim życiu i dzieciństwie, które nie było usłane różami, o trudnej drodze na szczyt, o przezwyciężaniu słabości, o tym, że warto cieszyć się z drobiazgów, że trzeba walczyć o swoje życie niezależnie od przeszkód na które napotykamy.

     • Escape Room na lekcji j. polskiego

     • Escape Room to jedna z form rozrywki, która gwarantuje niezapomniane przeżycia i stanowi świetną formę spędzenia czasu. Klasa 6a miała okazję udać się do takiego „pokoju”, który inspirowany był lekturą „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”.

     • Wyniki konkursu "Imię dla PHOTONA"

     • Bardzo dziękuję wszystkim uczniom za wspaniałe propozycje imion. Były one bardzo pomysłowe i ciekawe.

      W ramach Laboratorium Przyszłości zakupiliśmy 7 robotów. Pierwszy z nich otrzymał imię PIXEL. Pozostałe to:

      ŚWIATŁOWID - Wiktor Wodowski;

      B.I.O.S (Bardzo Inteligentny Osobnik Specjalny) - Benon Synowiec;

      JAVA - Julia Loska;

      CYBEREX - Olaf Sładek;

      APLIKACJA - Maja Ozdoba;

      EMOTICON - Jakub Mokrzycki.

     • Wyjazd na film "Szczęściara"

     • W ostatnim czasie klasa 7 wyjechała do legendarnego kina Kosmos znajdującego się na katowickiej Koszutce, które od powstania w 1965 roku gromadzi miłośników kina, na film "Szczęściara". Uczniowie podczas tego wyjazdu poznali również kilka ważnych miejsc związanych z architekturą i kulturą Katowic.

     • MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY "Z KULTURĄ MI DO TWARZY"

     • W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy".  

      Autorka i koordynatorka projektu: Paulina Marcysiak nauczycielka z Przedszkola Niepublicznego Piastuś w Inowrocławiu

      Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022 / 2023 (pkt. 1 – kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro, piękno; pkt. 2 – wspomaganie wychowawczej roli rodziny; pkt. 3 – sięganie do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy; pkt. 4 – doskonalenie kompetencji nauczycieli do pracy z uczniami przybyłymi z Ukrainy; pkt. 7 – wsparcie edukacji informatycznej i medialnej, w szczególności kształtowanie krytycznego podejścia do treści publikowanych w Internecie).

      CELE PROJEKTU:

      Wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele);

      Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej; Formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób.

      Ukierunkowanie ucznia ku wartościom.

      Szkolny koordynator projektu: Jolanta Niewińska

      ​​​​​​​


     • UWAGA BYSTRZAKI NADCHODZI "BÓBR"!

     •  

      Rozpoczynamy zapisy na konkurs informatyczny "Bóbr". Prosimy wszystkich chętnych do udziału w tym konkursie o zgłoszenie się do pani Moniki Szczyrby przez Dziennik elektroniczny Librus. 

      Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń to piątek 4 listopada!

       

      Harmonogram szczegółowy (Konkurs Bóbr 2022):

      8 listopada12:00-13:00Juniorklasy VII-VIII

      9  listopada12:00-13:00Benjaminklasy IV-VI

      10  listopada12:00-13:00Skrzatklasy I-III

       

       Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

      O zadaniach konkursowych

      • Każdy Konkurs Bóbr składa się z 24 pytań (15 – Skrzat) podzielonych na trzy grupy ze względu na stopień trudności, po 8 pytań w każdej grupie. 

       Zapraszamy do zapoznania się i rozwiązywania zadań archiwalnych. Zestawy zadań są udostępniane w dwóch wersjach – konkursowej i z wyjaśnieniami rozwiązań. Polecam zwłaszcza tę drugą wersję.

        https://www.bobr.edu.pl/zadania-archiwalne/

     • Nietypowa lekcja

     • 19 października na lekcjach języka polskiego 4a mogła poczuć się jak w Akademii pana Kleksa i wziąć udział w nietypowych lekcjach.

     • Wyjazd do Oświęcimia

     • 3.10 klasy 8a i 8b były na wyjeździe do Oświęcimia. Celem było poznanie historii i złożenia hołdu zamordowanym w obozie Auschwitz i Brzezinka.

     • Laboratoria Przyszłości

     • W ostatnim czasie na zajęciach z informatyki w klasach 4,5 i 7 oraz na godzinie wychowawczej w klasie 7 uczniowie poznawali możliwości robota edukacyjnego PHOTON EDU zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Każdy z uczniów miał możliwość zaprogramowania trasy i wybrania różnych aktywności dla robota. Zgodnie z założeniami programu zajęcia mocno zaangażowały dzieci, rozbudziły ciekawość i kreatywność.

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

     • Czternastego października,

      wpisujemy do dziennika,

      dobre stopnie wszystkim,

      co pracują w szkole!

      Za wysiłki i za trudy,

      nikt nagrody nie odmówi,

      właśnie w święto Edukacji Narodowej!

     • NASZE SPORTOWE SUKCESY - REJONOWE ZAWODY W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

     • Nasi biegacze, podczas rejonowych zawodów w sztafetowych biegach przełajowych zdobyli wysokie, III miejsce. Nasi chłopcy z rocznika 2010 i młodsi dodatkowo zdobyli II m-ce

      Skład:

      1.Arkadiusz Biniek

      2.Mateusz Skowron

      3.Tomasz Przechrzta

      4.Aleksander Filipczyk

      5.Wiktor Skrzyński

      6.Igor Grabarczyk

      W zawodach brały również udział dziewczyny z rocznika 2010 i młodsze i zajęły VIII miejsce w rejonie

      Chłopcy z rocznika 2008 i 2009 zajęli ostatecznie 12 m-ce w rejonie.

      Wszystkim uczestnikom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!

     • NASZE SUKCESY W MIEJSKIEJ GRZE TERENOWEJ

     • W dniu 10.10. 2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV edycji gry terenowej "Poznaj nasze miasto jeszcze lepiej" organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Łazisk i Szkołę Podstawową nr 4. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Hulin, Martyna Górak i Antoni Zawadzki. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i zajęli II miejsce. Gratulujemy sukcesu!

     • Spotkanie autorskie z Aliną Przydatek

     • 5 października uczniowie klas 1-3 wzięli udział w fantastycznym spotkaniu autorskim z panią Aliną Przydatek - pedagogiem, właścicielką wydawnictwa Kici Nici, autorką bajek dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ilustratorką i rękodzielniczką. Autorka wraz z bohaterkami książek wykonanymi własnoręcznie w pracowni Myszką Soniulindą i Króliczką Matildą zabrały dzieci w literacką podróż z elementami nauki języka i kultury włoskiej oraz angielskiej. Pani Alina odpowiedziała również na wiele pytań zadawanych przez uczniów np.: jak powstała nazwa Kici Nici, czy prowadząca spotkanie od małego marzyła, żeby pisać, jak powstają elementy ilustracji do książek, ile godzin zajmuje praca przy tworzeniu scenografii i wiele innych. Na koniec dzieci mogły zakupić wybraną książkę autorki z dedykacją i autografem.

      Dziękujemy pani Alinie za wspaniale poprowadzone spotkanie.

     • Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytamy z sercem”

     • 29 września w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przystąpiliśmy do II edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z sercem”. W ramach tej akcji Fundacja Serce Dziecka zachęca do czytania dzieciom i dbania o serce. W naszej szkole powstała gazetka propagującą czytanie i tematykę zdrowotną związaną z sercem. Uczniowie ubrali się tego dnia na czerwono i przynieśli książki i inne przedmioty związane bardzo szeroko z sercem, uczuciami i zdrowiem. W bibliotece szkolnej wystawiona została literatura związana z tą tematyką, uczniowie otrzymywali również „sercowe” cytaty oraz brali udział w innych aktywnościach np: układali sercowe puzzle. W świetlicy również podjęto szereg zabaw i działań z sercem w roli głównej. Klasy młodsze wysłuchały fragmentów takich książek jak: Bednarek J.: Historie spod podłogi cz. 3. Serce; Grajkowski K.: Krew oraz Wodowska J.: Moja krew ma moc.

     • Warsztaty w Pałacu Młodzieży w Katowicach

     • W środę 28 września klasa 8a miała okazję zgłębić tajemnice chemicznych reakcji podczas warsztatów w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Prowadząca w ciekawy sposób wprowadzała wiedzę, a tematem przewodnim były alkohole i różne substancje wchodzące z nimi w reakcję. Każdy z uczniów dla bezpieczeństwa ubrany w fartuch, rękawiczki i okulary mógł samodzielnie z instrukcją wlewać i wsypywać określone substancje, podgrzewać je, mieszać i obserwować reakcje.Zajęcia były ciekawe oraz pouczające, wszyscy byli pod wrażeniem zachodzących reakcji i ich efektów.

     • Godziny dostępności nauczycieli

     • Szanowni Państwo,

      Planując godziny dostępności, braliśmy pod uwagę przede wszystkim potrzeby Państwa dzieci. Jeśli zaplanowany termin nie jest dla Państwa dogodny, prosimy o kontakt z nauczycielem w celu znalezienia odpowiedniego dla obu stron. Jeśli Państwo chcecie się spotkać z nauczycielem w wyznaczonej godzinie dostępności, prosimy także o wcześniejszy kontakt w celu wyeliminowania sytuacji ewentualnej jego nieobecności.