• Konkurs Piosenki śląskiej "Orzeszek" i nasze szkolne sukcesy.

     • 23 kwietnia uczennice naszej szkoły Dominika Tebinka (klasa 2) i Nadia Kręc (klasa3a) brały udział w IX Regionalnym Festiwalu Piosenki Śląskiej „Orzeszek”-2022, którego celem było rozwijanie artystycznych i regionalnych zainteresowań dzieci i młodzieży, integracja dzieci i młodzieży z powiatu mikołowskiego i miasta Żory oraz promowanie, pielęgnowanie i popularyzowanie śląskiej kultury muzycznej.

      Nasze uczennice zaśpiewały piękne pieśni śląskie. Nadia Kręc zdobyła II miejsce w kategorii klas I-III. Gratulujemy odwagi i talentu oraz życzymy dalszych sukcesów!

     • „PAMIĘTAMY, SZANUJEMY – ODDAJEMY HOŁD POWSTAŃCOM”,

     • czyli obchody 100. rocznicy powstań śląskich

      i przyłączenia Śląska do Macierzy w latach 2019-2022”,

      w Szkole Podstawowej nr 5 im. Powstańców Śląskich w Łaziskach Górnych 

       

       

      1.06.2022 r., godz. 9.00 – „W hołdzie powstańcom – bieg na hołdę” – impreza integracyjna dla społeczności szkolnej, połączona z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka i szkolnego Dnia  Sportu (inicjatywa zorganizowana w ramach projektu „WSPÓŁPRACA SIĘ OPŁACA – samorząd dla rad, rady dla samorządu”, realizowanego przez Centrum Społecznego Rozwoju w Mikołowie).

       

      2.06.2022 r., godz. 11.00 – uroczystości wieńczące działania w ramach trzyletniego projektu „PAMIĘTAMY, SZANUJEMY – ODDAJEMY HOŁD POWSTAŃCOM”, czyli obchodów 100. rocznicy powstań śląskich i przyłączenia Śląska do Macierzy w latach 2019-2022”, realizowanego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Powstańców Śląskich w Łaziskach Górnych.

       

      3.06.2022 r., godz. 12.00 – Powiatowy Konkurs historyczno-informatyczny „Giganci Powstań Śląskich” dla uczniów szkół podstawowych powiatu mikołowskiego (konkurs wpisany do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i uwzględnione w postępowaniu rekrutacyjnym w roku szkolnym 2021/2022).

     • KANGUR - wyniki !!!

     • Są już wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur. Z radością informujemy, że jak co roku mamy się czym chwalić.

      MARCIN KANTORSKI z klasy 7b uzyskał bowiem wynik bardzo dobry, a ANTONI SZCZYRBA z klasy 8a - wyróżnienie.

       

      Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów :)

     • KONKURS "ŻYWE OBRAZY"

     • REGULAMIN KONKURSU

      1) Konkurs skierowany jest do całej społeczności szkolnej (uczniów i nauczycieli) Szkoły Podstawowej nr 5 w Łaziskach Górnych

      2) Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację pracy konkursowej

      3) Praca konkursowa musi być inspirowana dziełem sztuki - zdjęcie może przedstawiać osoby, zwierzęta i martwą naturę; nie może obrażać niczyich uczuć ani ogólnie przyjętych norm moralnych.

      4) Praca konkursowa składa się z dwóch elementów: oryginału i parafrazy

      5) Pod uwagę brana będzie inwencja twórcza i kreatywność.

      6) Dozwolone jest przesłanie nieograniczonej liczby prac konkursowych

      7) Pracę konkursową (zdjęcie w wersji elektronicznej) wysyłamy na adres mailowy: infosp5laziska@gmail.com do 31 maja 2022r.W tytule maila wpisujemy Konkurs Galeria sztuki SP5 i podajemy swoje imię, nazwisko i klasę, natomiast w treści maila wpisujemy autora i nazwę dzieła sztuki, którym się inspirowaliśmy tworząc pracę konkursową.

      8) Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14 czerwca 2022 r. - dla zwycięzców przewidziana jest nagroda niespodzianka, a przede wszystkim nieśmiertelna sława ;)

      Więcej szczegółów i inspiracji znajdziesz na plakatach na Fb oraz pod linkiem:https://view.genial.ly/6255a73449ccc40017077630/presentation-basic-presentation

      Życzę udanej zabawy

      Monika Szczyrba