• 22. KWIETNIA - DZIEŃ ZIEMI

     • Dzisiaj nasza planeta Ziemia – ma swoje święto – 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi.  Tego dnia, ludzie na całym świecie jednoczą się w swoich działaniach i staraniach, aby poprawić stan czystości naszej błękitnej  planety i niwelować skutki bardzo szkodliwych działań, które codziennie  na całym świecie  mają miejsce.

       Nasza szkoła również włączyła się do takich działań, aby uświadomić wszystkim, że tak naprawdę, każdy może przyczynić się do poprawy jakości życia na naszym globie. Wystarczy się dobrze rozejrzeć, zastanowić, co możemy zrobić, aby poprawić stan przyrody.

      Uczniowie w tym dniu przyszli do szkoły ubrani na zielono. Każda klasa udała się z wychowawcą posprzątać okolicę. Przygotowaliśmy gazetkę, dzięki której wszyscy mogli dowiedzieć się jak ważna jest ochrona naszej planety.

      Wykonaliśmy również plakaty prezentujące piękno przyrody górskich Parków Narodowych oraz ekoludka i roboty z recyklingu. Wszystko to po to, aby nagłośnić globalne problemy Ziemi i namówić ludzkość do działań mających na celu jej ochronę.

     • Życzenia Wielkanocne

     • Szanowni rodzice, kochani uczniowie, drodzy nauczyciele i pracownicy szkoły!

      Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim miłości i spokoju. Niech Pan Zmartwychwstały w swej dobroci oprócz świątecznej radości da nam także trochę wytchnienia od szarej codzienności. Życzę czasu dla siebie i dla najbliższych. Radości z tego, że życie znowu się odradza i przekonania, że wszystko się ułoży. A Wam, drogie dzieci, życzę także fajnych upominków świątecznych i zabawy w śmigus-dyngus.

      Tatiana Ryczko

     • Wiosenno - świąteczne prace świetlicowe

     • W naszej świetlicy dzieci nigdy się nie nudzą. W okresie przedświątecznym nasze świetliczaki tworzyły piękne prace związane z wiosną i świętami. Powstawały tulipany z origami, koszyczki wielkanocne, króliczki z włóczki, kartki świąteczne oraz różnorodne place plastyczne. Część z nich możemy obejrzeć na poniższych zdjęciach.

       

     • DZIEŃ MUFFINKI - PODSUMOWANIE

     • 30.03. przypada światowy dzień muffinki. SU włączył się w obchody tego smacznego święta organizując akcję sprzedaży babeczek na przerwach śniadaniowych. Akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem i udało nam się zebrać ponad 1450 zł, które przeznaczymy na zakup rzeczy do umilenia spędzania przerw na dworze:)

      Wszystkim masterchefom, którzy podarowali na ten dzień wspaniałe wypieki gorąco dziękujemy!