• NOMINACJA DO TYTUŁU SZKOŁA ROKU-PLEBISCYT "DZIENNIKA ZACHODNIEGO"
     • NOMINACJA DO TYTUŁU SZKOŁA ROKU-PLEBISCYT "DZIENNIKA ZACHODNIEGO"

     • Nasza szkoła została nominowana do tytułu Szkoły Roku województwa śląskiego w plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL. Nominacja została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców.

      Jest to kolejna edycja akcji edukacyjnej "Dziennika Zachodniego" pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach.


      Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o akcji oraz prosimy o głosy.

      Szkoła Roku - aktualne wyniki głosowania

      Głosowanie będzie trwać do piątku, 9 listopada br. do godz. 22. Szkoła, która otrzyma najwięcej głosów zdobędzie medal Marszałka województwa śląskiego i awans do wojewódzkiego finału plebiscytu.

    • ANGIELSKIE ŚWIĘTO HALLOWEEN
     • ANGIELSKIE ŚWIĘTO HALLOWEEN

     • W poniedziałek 29.10. klasy I i II w ramach zajęć języka angielskiego wybrały się do klas ósmych aby postraszyć starszych kolegów i przy okazji zdobyć łakocie z okazji angielskiego święta Halloween. Dzieci wykazały się niesamowitą inwencją co do halloweenowych strojów i krzycząc straszliwie Trick or Treat klasy ósme wybrały wariant cukierków, nie psikusów. Kolejna okazja na zdobycie łakoci za rok.

    • NAJLEPSI PIŁKARZE W MIEŚCIE
     • NAJLEPSI PIŁKARZE W MIEŚCIE

     • Dzisiaj -19.10.2018- odbyły się miejskie zawody w piłce nożnej chłopców. Nasza drużyna była nie do pokonania - wygraliśmy trzy mecze z SP1, SP2 i SP6. Zagwarantowalismy sobie awans do zawodów powiatowych, które odbędą się w kwietniu przyszłego roku. Gratulacje dla całej drużyny 🏆 Szymon Ozdoba, Paweł Warzecha, Tomasz Stolarczyk, Oliwer Piecha, Kamil Szuster, Jakub Komander, Klaudiusz Boguń, Grzegorz Gibas i niezastąpiony bramkarz Daniel Olszówka 👏👏👏💪💪💪

    • KLASY 8 NA WARSZTATACH CHEMICZNYCH
     • KLASY 8 NA WARSZTATACH CHEMICZNYCH

     • Dzisiaj- 26.10.2018r.- klasy ósme po raz drugi odwiedziły Pałac Młodzieży w Katowicach, aby stanąć oko w oko z odczynnikami chemicznymi w laboratorium. Każdy uczestnik miał możliwość podziałać stężonym kwasem siarkowym (VI) na cukier, sprawdzić, które cukry są cukrami redukującymi czy "wysrebrzyć" probówkę. Jak zwykle podczas wykonywania doświadczeń uczniom towarzyszyło podniecenie i ogromna ciekawość "co z tego wyjdzie?".

      Zapraszamy do galerii.

    • SPOTKANIE PIERWSZAKÓW ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ
     • SPOTKANIE PIERWSZAKÓW ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

     • W środę – 17 października odwiedzili nas (klasę 1) przedstawiciele Straży Miejskiej. Dzieci pochwaliły się znajomością numerów alarmowych, następnie przypomnieliśmy sobie zasady przechodzenia przez jezdnię. Każdy  spróbował praktycznie przejść przez jezdnię po zainicjowanym przejściu, podobała im się szczególnie sygnalizacja świetlna. Chętnie dzieliły się wiadomościami na temat jak zachować się w kontakcie z nieznajomymi. Strażnicy Miejscy uczulili również dzieci na zagrożenie związane z niespodziewanym kontaktem z psem, jak należy się wtedy  zachować   i jak przyjąć pozycję „żółwia”. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali odblaskowe znaczki – dziękujemy za spotkanie i odblaski. 

    • KONSULTACJE
     • KONSULTACJE

     • Przypominamy, że 23.10.2018r. odbywają się w naszej szkole indywidualne rozmowy nauczycieli z rodzicami. Zgodnie z nową procedurą przeprowadzania konsyltacji prosi się rodziców o punktualne przybycie na umówione wcześniej godziny.

      Dziękujemy!

    • ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE "BÓBR"
     • ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE "BÓBR"

     • Tak jak w zeszłym roku zamierzamy brać udział w Międzynarodowym konkursie z zakresu technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

      Konkurs Bóbr jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół. Udział w Konkursie nie jest związany z żadna opłatą.

      CZEKAMY NA WASZE ZGŁOSZENIA DO 6 LISTOPADA! (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń)

      Cele konkursu

      Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

      Charakter zadań konkursowych ma duży wpływ na zainteresowanie konkursem. Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.

      Zadania są testowe. Aby rozwiązać zadanie należy: wybrać jedną poprawną odpowiedź spośród na ogół czterech możliwych, lub wpisać odpowiedź w okienku lub wykonać inne czynności prowadzące do rozwiązania, o których jest mowa w zadaniu. Rozwiązania można poprawiać.

      Tu można poćwiczyć:

      Zadania z roku 2017

      https://www.bobr.edu.pl/2017/11/21/zadania-z-roku-2017/

      Zapisy prowadzą kordynatorzy konkursu:

      Pani Monika Szczyrba oraz Pani Aleksandra Hołdyk

       

      HARMONOGRAM KONKURSU:

      14 listopada 12:00-13:00- Junior - VII-VIII klasy (oraz ostatnie klasy gimnazjum)

      15 listopada 12:00-13:00 - Benjamin - IV-VI klasy

      16 listopada 12:00-13:00 - Skrzat - I-III klasy

    • SUKCES NASZYCH BIEGACZEK
     • SUKCES NASZYCH BIEGACZEK

     • Reprezentacja dziewcząt w dniu wczorajszym tzn. 16.10.2018 wzięła udział w rejonowych zawodach w sztafetowych biegach przełajowych. Pierwszy raz w historii Naszej Szkoły w tej dyscyplinie zaszliśmy tak daleko. Rywalizować nam przyszło z najlepszymi szkołami powiatu mikołowskiego, tyskiego i bieruńsko - lędzińskiego. Nasze dziewczęta zdobyły 3 miejsce!!!! Ogromne gratulacje dla naszych biegaczek a dzielnie walczyły : Ada Uciecha, Marysia Szojda, Ola Niedźwiedź, Asia Klapuch, Ala Strzelczyk i Paulina Chrobok.

    • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I WIZYTA BISKUPA
     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I WIZYTA BISKUPA

     • W dniu 12 października obchodzono w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyły się dwie akademie, najpierw kółko teatralne wraz z chórem wystąpili przed całą społecznością szkolną. Następnie o  godz.12.30 świętowaliśmy obchody Dnia Nauczyciela połączone z wizytą Księdza Biskupa Marka Szkudło. Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Miasta Łaziska Górne: Aleksander Wyra, Zastępca Burmistrza Miasta Łaziska Górne: Jan Ratka, Przewodniczący Rady Miejskiej: Tadeusz Król, Naczelnik Wydziału Edukacji, Ochrony Zdrowia, Kultury i Sportu: Joanna Palenta, Ksiądz Proboszcz: Zbigniew Mizia, Ksiądz Proboszcz Senior: Gerard Kapica, emerytowani pracownicy naszej szkoły, prezydium Rady Rodziców oraz przedstawiciele Samorządów Klasowych. Po uroczystej akademii ksiądz biskup życzył nauczycielom dużo zdrowia i cierpliwości oraz pobłogosławił zgromadzonych. Wizyta ta na długo pozostanie nam w pamięci.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

    • NA LEKCJI TECHNIKI...
     • NA LEKCJI TECHNIKI...

     • Klasa 4 b na zajęciach technicznych poznaje znaki drogowe - Drogowy znak wie co i jak! A klasa 4b też wie coraz więcej i przygotowuje się do testu na Kartę Rowerową.

    • PIĄTKA BIEGA NA PIĄTKĘ
     • PIĄTKA BIEGA NA PIĄTKĘ

     • 10 października odbyły się powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Nasi uczniowie startowali na basenie Żabka w Łaziskach Górnych rywalizując ze szkołami z całego powiatu. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów. Dziewczęta wywalczyły 2 miejsce i awans do zawodów rejonowych a chłopcy miejsce 4 - niewiele brakło do zajęcia miejsca na podium. Dystans i trasa niełatwa - chłopcy 1000m a dziewczęta 800 m. Również chłopcy klas najstarszych dzielnie walczyli ale trzeba przyznać że rywalizacja z 3 klasami gimnazjum nie dała nam szans na lokaty w czołówce. Należy nadmienić, że nasza mała szkoła pokazała jaka jest wielka, bo przecież rywalizowaliśmy również z klasami sportowymi oraz zawodnikami i zawodniczkami na co dzień trenujących lekką atletykę. Nad dopingiem i motywacją czuwali B. Jaszczyk i S. Kassolik

      Dziekujemy również za udział trud i walkę w zawodach powiatowych zespołowi chłopaków klas VIII i VII w skłądzie:

      1.Ciałoń Bartłomiej

      2.Fortuna Dawid

      3.Chrószcz Jacek

      4.Jurowicz Kacper

      5.Nocuń Marcin

      6.Górny Michał

    • SPOTKANIE PIERWSZAKÓW Z POLICJANTEM
     • SPOTKANIE PIERWSZAKÓW Z POLICJANTEM

     • Klasa I gościła dziś 9/10/2018 policjanta. Spotkanie miało na celu przypomnienie uczniom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, konieczności podróżowania w foteliku podczas jazdy samochodem, noszenia elementów odblaskowych na ubraniu i tornistrze oraz przypomnienie uczniom numerów alarmowych. Dzieci wykazały się dużą wiedzą, wyrecytowały także wierszyk "Gdy zamierzasz przejść ulicę..." Na koniec spotkania otrzymały od pana starszego sierżanta Adama Jakubczyka odblaskowe rączki - dziękujemy.

    • SUKCESY W MIEJSKICH JESIENNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
     • SUKCESY W MIEJSKICH JESIENNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

     • Miejskie zawody w biegach indywidualnych przełajowych.

      1 m-ce Gibas Grzegorz - klasy 6/5

      2 m-ce Szymon Ozdoba - klasy 6/5

       

      3 m-ce Adrianna Uciecha - klasy 6/5

      4 m-ce Paulina Chrobok - klasy 6/5

       

      4 m-ce Nikola Owczarek - klasy 4/3

       

      1 m-ce Kacper Czardybon - klasy 4/3

      4 m-ce Paweł Warzecha - klasy 4/3

       

      Zawody Powiatowe - Sztafety w biegach przełajowych chł/dz

       

      2 m-ce i AWANS DO BIEGÓW REJONOWYCH !!! ( pierwszy taki sukces w historii szkoły )

      drużyna dziewczyn KLAS 6 i młodszych w składzie :

       

      1.Adrianna Uciecha

      2.Paulina Chrobok

      3.Aleksandra Niedźwiedź

      4.Marysia Szojda

      5.Joasia Klapuch

      6.Alicja Strzelczyk 

       

      Wysoką lokatę ( 4 m-ce ) uzyskali chłopcy klas 6 i młodsi w składzie:

       

      1.Gibas Grzegorz

      2.Hapeta Karol

      3.Czardybon Kacper

      4.Ozdoba Szymon

      5.Warzecha Paweł

      6.Piecha Oliwer

       

      Wyrównali najlepszy wynik chłopców w tej kategorii w naszej szkole!!!

    • WIECZÓR FILMOWY
     • WIECZÓR FILMOWY

     • W środę 10.10. b.r. w ramach obchodów  100 lecia Odzyskania Niepodległości w naszej szkole  odbyło się spotkanie z historią zorganizowane przez nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie  - Monikę Kukla oraz Iwonę Brzyszczan – Prochownik. Fragmenty filmu Jana Komasy „Miasto 44” były inspiracją do dyskusji na temat patriotyzmu, odwagi i poświęcenia w czasie Powstania Warszawskiego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 8 i 7.

    • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY
     • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

     • 5 października 2018r. zostaliśmy pasowani na prawdziwych uczniów naszej szkoły. Uroczyście ślubowaliśmy, że będziemy wzorowymi uczniami. Uczestniczyliście z nami w tej uroczystości. 

      Dziękujemy Naszym Rodzicom, że byli z nami w tym ważnym momencie. Dziękujemy koleżankom i kolegom z klasy 2 oraz ich wychowawczyni Pani Oli. Przygotowali dla nas wiersze i piosenki. Wspólnie powiedzieliśmy wiersz „Kto ty jesteś”- ale po śląsku. Otrzymaliśmy od nich wiele dobrych rad, które przydadzą się nam nie tylko w szkole. Dziękujemy również za laurkę i skakanki.

      Ale żeby zostać prawdziwymi uczniami Naszej Szkoły najpierw zdawaliśmy Prawdziwy Egzamin. Liczyliśmy, czytaliśmy, odpowiadaliśmy na pytania, śpiewaliśmy, recytowaliśmy. Zdobyliśmy 30 punktów. Mogliśmy więc złożyć ślubowanie. Pani Dyrektor pasowała nas na Uczniów.

      Dziękujemy koleżankom i kolegom ze starszych klas.  Otrzymaliśmy od Was życzenia, laurki, prezenty.  Dziękujemy!  Dziękujemy p. dyrektor przedszkola za życzenia i słodkości. Dziękujemy bardzo, że byliście z nami w tak ważnym  dla nas dniu. Mamy nadzieję, że będziecie z nami aż  do ósmej klasy- przynajmniej do siódmej (bo w 8. to my będziemy najstarsi). Cieszymy  się, że jesteście naszymi nowymi starszymi kolegami. Wierzymy, że zawsze będziemy mogli liczyć na Waszą pomoc na przerwie, na boisku, w świetlicy, na lekcjach. W Naszej Szkole!

      Klasa 1 z wychowawczynią

       

     • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

     • 03.10. odbyła się w naszej szkole czwarta edycja Europejskiego Dnia Języków. Jako, iż ten rok jest rokiem szczególnym ponieważ obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości formuła tego święta nawiązywała do polskich języków i dialektów. Jak co roku uczniowie i ich rodzice dali z siebie 110% przygotowując stroje, dekoracje i potrawy regionalne. Jury w składzie, Burmistrz Miasta Łaziska Górne pan A. Wyra, zastępca burmistrza J. Ratka, pani naczelnik wydziału edukacji J. Palenta, pani dyrektor ZEPO M. Wojtas, pan przewodniczący rady miejskiej T. Król, pani dyrektor K. Szala oraz Pani vice dyrektor S. Baran-Wloczek miało do podjęcia bardzo trudną decyzję decydując między reprezentacjami: Śląska - kl 1 i 2 Kaszub - kl 3, 4a i 4b Mazowsza - kl 5a i 5b Kresów - kl 6a i 6b Podhala - kl 7 Wielkopolski - kl 8a i 8b. Po zaprezentowaniu się poszczególnych grup oraz degustacji przygotowanych specjałów jury podjęło decyzję, że zwycięzcami tegorocznego dnia języków zostają Ślązacy, czyli klasy 1 i 2. Drugie miejsce zajęli Kresowiacy, a miejsce trzecie przypadło w udziale Kaszubom.

      Zwycięzcom gratulujemy i już nie możemy się doczekać przyszłorocznego dnia języków.

      Nagrodę za pierwsze miejsce w Europejskim Dniu Języków- BON NA WYJAZD DO KINA- ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły.

      Nagrodę za drugie miejsce - BON NA KRĘGIELNIĘ BOWLINGOWĄ - ufundował Dyrektor MOSiR Tadeusz Marszolik.

      Nagrodę za trzecie miejsce-DZIEŃ BEZ PYTANIA I KARTKÓWEK- zafundują nauczyciele SP5 ;-)

       

    • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE
     • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE

     • W piątek 28.09.2018 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W ciągu mijającego tygodnia uczniowie mieli okazję na lekcjach matematyki i nie tylko, ćwiczyć i doskonalić znajomość biegłego pamięciowego mnożenia i dzielenia po to, aby w piątek przystąpić do zdobywania Certyfikatu „Ekspert Tabliczki Mnożenia”.

      Dwa zespoły egzaminatorów przeprowadzały trzyminutowe testy dla wszystkich chętnych uczniów z klas III-VIII. Odwagę poddania się sprawdzianowi wykazało 114 uczniów z czego 107 uhonorowano eksperckim certyfikatem. Komisja dała również szansę dorosłej części społeczności szkolnej wykazania się biegłością rachunkową. Ku zaskoczeniu młodzieży najkrótszy czas odpowiedzi na 5 pytań to kilka sekund. Będziemy się starać, aby obchody tego dnia weszły na stałe do kalendarza szkolnych inicjatyw.

      ZAPRASZAMY DO GALERII

    • BohaterON w naszej szkole
     • BohaterON w naszej szkole

     • Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON w Twojej Szkole. 

      Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

      Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

    • NASI NA RYSIANCE
     • NASI NA RYSIANCE

     • 28 września uczniowie wyruszyli na rajd pieszy “Górska Jesien“ we współpracy z PTTK w Rybniku. Uczniowie wraz z opiekunami : Barbarą Jaszczyk, Moniką Hajduga i Sebastianem Kassolikiem pokonali ponad 16 km trasę aby dojść do celu - schroniska na Rysiance. Trasa długa i bardzo wymagająca, a osoby, które pierwszy raz uczestniczyły w rajdzie wielokrotnie pokonywały własne bariery. Najważniejsze, że wszyscy z uśmiechem na twarzy dotarli do celu. Na szczycie czekały na na nas atrakcje - rywalizacja w Darta, strzelectwo, a także losowanie nagród i Puchar za uczestnictwo w Rajdzie. Pogoda dopisała i mogliśmy podziwiać uroki Beskidów, a także widoczne jak na dłoni Tatry. Mamy nadzieję, że to nie pierwszy taki rajd i nasza cudowna młodzież będzie mogła znowu z opiekunami zdobywać szczyty. ZAPRASZMY DO GALRERII.