• PIERWSZAKI NA WYCIECZCE

     • We wtorek 26 października uczniowie klasy pierwszej odwiedzili Muzeum Ognia w Żorach. Dzięki interaktywnej wystawie poznaliśmy historię ognia oraz energii od czasów prehistorycznych do współczesności.

      Samodzielnie rozpalaliśmy ogień, zapaliliśmy znicz olimpijski oraz ugasiliśmy wirtualny ognień.

      Uczestniczyliśmy także w warsztatach poświęconych tematyce pszczół oraz własnoręcznie wykonaliśmy świeczki.

      Jednak największą atrakcja czekała na nas na żorskim rynku, gdzie mieliśmy okazję jechać zabytkową karuzelą Żorzanką.

     • KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

     • Klasy 3 przystąpiły do programu KUBUSIOWI PRZYJACIELA NATURY. Podczas pierwszych zajęć  w klasie 3b zapoznalismy się z Kubusiem Puchatkiem oraz rozmawialiśmy o tym, jak powinniśmy dbać o zwierzęta i rośliny, nawet te najmniejsze. Podczas spaceru obserwowaliśmy przyrodę korzystając z naszych zmyslów: dotyku, wzroku, węchu i słuchu.

      Klasa 3b podczas wykonywania zadań projektowych

     • KONSULTACJE

     • Szanowni Państwo,

      przypominamy, że 26 października (wtorek) o godzinie 17.00 odbędą się konsultacje ogólne z wszystkimi nauczycielami. Jeżeli chcą Państwo indywidualnie porozmawiać o postępach w nauce swojego dziecka, zapraszamy!

     • Przerwa na czytanie

     • W środę 20 października nasi uczniowie wzięli udział w kolejnej II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

     • Konkurs na plakat promujący bibliotekę szkolną

     • Dziękuję uczniom za przesłanie inspirujących plakatów promujących bibliotekę szkolną. Pierwsze miejsce zdobywa Szymon Słomiany. Wyróżnienia otrzymują Michał Graja, Maja Swadźba, Karol Firlus, Dominika Tebinka i Ilona Młyńczak. Gratuluję!!!

     • Śladami naszych śląskich korzeni...

     • Śladami naszych śląskich korzeni...

      15 października 2021 roku uczniowie klasy trzeciej a i trzeciej b oraz uczniowie z klasy czwartej i piątej pojechali na wycieczkę do Muzeum Śląskiego w Katowicach.

      Zwiedziliśmy całą ekspozycję, a w szczególności część poświęconą historii śląska. 

      Wycieczka ta wzbodaciła naszą wiedzę dotyczącą Powstań Śląskich i była dla nas wspaniałą lekcją historii.

      Zdjącia przedstawiają uczniów podczas wycieczki do Muzeum Śląskiego w Katowicach.

     • Śladami naszych śląskich korzeni...

     • 15 października 2021 roku uczniowie klasy pierwszej oraz drugiej uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.
      Zwiedziliśmy interaktywną ekspozycję, dzięki której poznaliśmy śląski dom, życie codzienne, ubiór oraz szkołę.
      Liczne eksponaty, tablice edukacyjne, gry multimedialne, pieczątki czy możliwość zagłosowania w Plebiscycie na pewno poszerzyły naszą wiedzę dotyczącą Powstań Śląskich i były wspaniałą lekcją historii.

      Film przedstawia uczniów klasy pierwszej i drugiej podczas wycieczki do muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

     • Wykonaj zdjęcia do legitymacji przy pomocy bezpłatnego kreatora

     • “Nowe technologie pomagają w codziennym życiu - zrób zdjęcie do legitymacji smartfonem” to akcja, w której udostępniono nowoczesne narzędzia, takie jak Passport Photo Online oraz PhotoAiD.com. W ramach tego projektu, każdy uczeń ‒ niezależnie od wieku i szkoły, do której uczęszcza, może wykonać bezpłatne zdjęcia do legitymacji szkolnej. Akcja trwa jedynie do 10 listopada.

       

      Passport Photo Online oraz PhotoAid.com to nowoczesne kreatory do zdjęć wykorzystujące sztuczną inteligencję. Dzięki temu, Twoje zdjęcia zostaną dostosowane do odpowiedniego rozmiaru. Narzędzia zajmą się także usunięciem tła. Warto dodać, że fotografie spełnią wymagania zdjęcia do legitymacji szkolnej.

       

      Narzędzia ‒ Passport Photo Online oraz PhotoAid.com, udostępnione w ramach akcji charakteryzują się prostą obsługą, która nikomu nie sprawi kłopotów. Z wgraniem zdjęcia lub przygotowaniem nowej fotografii poradzą sobie nawet osoby w wieku szkolnym. Trzeba tylko postępować zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi na stronie kreatorów, by szybko i sprawnie przejść przez cały proces.

       

      W momencie wykonywania zdjęcia należy pamiętać o kilku prostych wytycznych, które musi spełniać fotografia do legitymacji szkolnej. Nie zapomnij o:

      • odsłonięciu twarzy,
      • równomiernym oświetleniu,
      • pozycji na wprost,
      • oczach patrzących w obiektyw aparatu,
      • odpowiednim kontraście oraz jakości,
      • jasnym, jednolitym tle.

       

      Po wykonaniu odpowiedniej fotografii oraz po przejściu kolejnych etapów uzyskasz zestaw 4 fotografii do legitymacji szkolnej.  Pobierz zdjęcia, a następnie udaj się do miejsca, w którym będziesz mógł wydrukować przygotowane przez siebie fotografie. Wydrukowane zdjęcie możesz dostarczyć do sekretariatu. To wszystko! Teraz pozostaje tylko czekać na wydanie legitymacji szkolnej!

       

      Pamiętaj, że akcja “Nowe technologie pomagają w codziennym życiu - zrób zdjęcie do legitymacji smartfonem” trwa tylko do 10 listopada!

       

      Linki do bezpłatnych narzędzi:

      https://passport-photo.online/pl/kreator-zdjec-do-legitymacji-szkolnej

      https://photoaid.com/pl/kreator-zdjec-do-legitymacji-szkolnej

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Dziękujemy naszym wspaniałym uczniom za przygotowanie apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dziękujemy również za wszystkie życzenia i słowa wsparcia otrzymane od uczniów i rodziców.

     • WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

     • Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiego programu WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE, który skierowany jest do uczniów klas V–VIII szkół podstawowych. Jego celem jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury.

      Na zajęciach pod opieką nauczycieli uczniowie zapoznają się z uniwersalnymi wartościami moralnymi poprzez lekturę opowiadań uznanych polskich autorów ze zbioru Gorzka czekolada t. 1 i 2.

      Następnie, przerabiając scenariusze zajęć dotyczących poszczególnych wartości, takich jak: szacunek, uczciwość, odwaga cywilna, odpowiedzialność, przyjaźń, życzliwość czy mądrość, młodzież omawia istotę wartości oraz skutki ich stosowania bądź zaniechania w życiu.

      Pierwsze zajęcia w klasie 7b już się odbyły. Na podstawie opowiadania Pawła Beręsewicza „Pstryk” rozmawialiśmy o mediach społecznościowych, granicach wolności, hejcie, publikacji wizerunku. Przed nami kolejne lekcje na ważne tematy.

       

     • SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS I-III Z POLICJANTEM

     • Dziś w naszej szkole gościliśmy asp. Pawła Oleksińskiego, który po raz kolejny przypomniał najmłodszym uczniom naszej szkoły jak zadbać o własne bezpieczeństwo prawidłowo przechodząc przez jezdnię oraz nosząc odblaski. Apelował również o czujność i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Nasz gość przypomniał również najmłodszym jak należy prawidłowo wezwać pomoc w sytuacj zagrożenia życia. To było bardzo pouczające spotkanie, dziękujemy.

     • 7.10.2021 Dzień Świadomości Dysleksji

     • 7.10. – Dzień Świadomości Dysleksji – święto zapoczątkowane podczas spotkania Europejskiego Towarzystwa Dysleksji. Wynika z potrzeby podkreślenia wysiłku rodziców, dzieci i nauczycieli, którzy na co dzień zmagają się z tematem specyficznych trudności w uczeniu się. Opiekunem święta jest prof. Marta Bogdanowicz, inicjatorka i wieloletnia przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Dzień Świadomości Dysleksji jest doskonałą okazją, aby zgłębić zakres wiedzy na temat pojęcia dysleksji, które do tej pory dla wielu pozostaje nieznane. Obchody związane z inicjatywą promującą święto potrwają cały tydzień (4-10.10.) W tym roku Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji odbędzie się pod hasłem „Jesteśmy różni – jesteśmy razem”. Więcej na temat inicjatywy możecie przeczytać na stronie Polskiego Towarzystwa Dysleksji, gdzie znajdziecie również plakat promujący Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji – tutaj >>>

      Zachęcam także do przeczytania niezwykle przydatnego artykułu na temat tego, jak funkcjonuje dziecko z dysleksją w szkole i jak odbiera świat – tutaj >>>

     • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

     • Dzisiaj, 1 października, świętowaliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie, krążąc po korytarzach labiryntu, mogli sprawdzić swoje umiejętności, wykonując działania matematyczne oraz bliżej poznać nauczycieli, pytając ich między innymi o drugie imię, miesiąc urodzenia czy rozmiar buta.

     • ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU "MOJE WAKACYJNE WSPOMNIENIA"

     • DRODZY UCZNIOWIE!
      Bardzo dziękujemy za wszystkie prace, które do nas dotarły. Wybór był bardzo trudny...
      I miejsce - ANTONI KAWNIK KL. 2A
      II miejsce - HANN GABRYŚ KL. 3A
      III miejsce - MAJA OZDOBA KL. 1A
      Wyróżnienia: KLAUDIA SPERNOL, ILONA MŁYŃCZAK KL. 3B, PIOTR GÓRAK KL. 2A, JULIA REDZIK KL. 1A

      Dziękujemy i pozdrawiamy.

      AGNIESZKA PROKOP-BRZOZOWSKA I SABINA BARON-WLOCZEK

     • DZIEŃ CHŁOPCA

     • 30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca.

      W tym roku dzień ten był obchodzony nietypowo- jako Dzień Muszki, Krawata i Kapelusza. Wszyscy Uczniowie i Nauczyciele założyli te właśnie atrybuty mężczyzny. Takie stylowe

      i eleganckie dodatki pozwoliły jeszcze bardziej poczuć atmosferę tego święta, zobaczcie sami!

     • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

     • W środę 29 września, w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, w klasie 1 i 2 odbyło się spotkanie bibliotekarza z uczniami. Uczniowie wysłuchali opowiadania Katarzyny Krysztofiak: "Jestem czy nie? Po zakończonym głośnym czytaniu odbyła się ciekawa rozmowa dotycząca stawiania sobie pytań na różnorodne, często trudne tematy. Razem z uczniami doszliśmy do wniosku, że stawianie pytań jest ważniejsze od znajdowania odpowiedzi.

      Uczniowie klasy 1a na spotkaniu z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.