• JESTEŚMY SOLIDARNI Z UKRAINĄ!

     • Poniedziałek, zaraz po feriach, rozpoczął się w naszej klasie inaczej niż zazwyczaj - dzieci bardzo chciały, tak same z siebie, dzielić się swoimi przeżyciami i przemyśleniami na temat tego, co dzieje się na świecie. Dlatego usiedliśmy dziś wszyscy razem w kręgu i rozmawialiśmy… Okazało się, że uczniowie mieli wiele wiedzy na temat tego, co dzieje się u naszych wschodnich sąsiadów, ale też wiele pytań… Opowiadały o swoich przeżyciach i obawach, a także o różnych formach pomocy, w które już się włączyły wraz ze swoimi rodzicami. To był ważny i potrzebny moment.

     • ACH, CO TO BYŁ ZA BAL!

     • Karnawał to czas wspaniałych balów i zabawy. W piątek uczniowie klasy 1 przebrali się za przeróżne postaci, wesoło bawili się przy dźwiękach muzyki oraz uczestniczyli w zabawach integrujących klasę.

     • ASY INTERNETU

     • 10 lutego razem z liderami „Asów Internetu” i uczniami naszej szkoły usiedliśmy przed ekranami komputerów aby wspólnie udać się w zakamarki wartości Asów Internetu zarówno online, jak i w świecie rzeczywistym.
      Pani Marta Florkiewicz- Borkowska dla uczniów klasy 3a przeprowadziła zajęcia  “W krainie życzliwości” W krainie życzliwości dużo się dzieje. Tam wszystko jest takie radosne i uśmiechnięte. Podczas naszego spotkania dowiedzieliśmy się, jakie zwyczaje panują w tej krainie, kto w niej mieszka i jak tam trafić. Wykonaliśmy dla siebie nawzajem „życzliwe emotki” i zaplanowaliśmy, że po feriach stworzymy „dobralony”, które poniosą w świat nasze „życzliwe emotki”. Było bardzo „ciepło i pouczająco”.

      Klasa 5a udała się podczas swoich zdalnych lekcji informatyki na zajęcia z Panią Joanną Apanasewicz “Trenuj zmysły – bądź uważny” Dowiedzieliśmy się jak być uważnym w świecie pełnym bodźców i rozpraszaczy? Czy uważność to coś co można wytrenować? Wiemy, że swoje zmysły, które odbierają świat wokół nas można wyostrzyć dzięki prostym ćwiczeniom. Wykonywaliśmy podczas zajęć takie niezwykle ciekawe ćwiczenia. Posadziliśmy swoje drzewko dobrych uczynków i dobrych myśli i rozpoczęliśmy „ozdabianie” go serduszkami i wykonaliśmy listę zadań na ferie. Planowanie swojego czasu, tak ułatwia życie!

      W pozostałych klasach zajęcia będą przeprowadzone na lekcjach informatyki już po feriach.

     • BEZPIECZNI PODCZAS FERII

     • Zbliżają się ferie. Aby były one bezpieczne, w klasach przeprowadzono lekcje wychowawcze na temat odpowiedniego korzystania z czasu wolnego. Uczniowie, którzy mieli lekcje w szkole, otrzymali także od OSP Łaziska Dolne odblaskowe zawieszki i opaski. Dziękujemy.

     • Walentynki w bibliotece

     • Walentynki w bibliotece szkolnej rozpoczęliśmy już w poniedziałek 7 lutego. Każdy uczeń, który w tym tygodniu wypożyczył książkę otrzymał zakładkę walentynkową do samodzielnego ozdobienia. Uczniowie bardzo chętnie odwiedzali bibliotekę i korzystali z jej zbiorów.

     • Czytanie ma moc

     • 9 lutego w klasie I odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze w ramach programu "Czytanie ma moc". Dzieci wysłuchały fragmentu książki Kimberlie Hamilton: "Opowieści o psach, które ratowały świat. 31 wiernych zwierzaków, które odcisnęły ślady swoich łap w historii". Aby lepiej zrozumieć jak psy mogą wspaniale pomagać człowiekowi zobaczyły film o psach przewodnikach. Na koniec spotkania przeniosły zapamiętane treści na papier i powstały wspaniałe rysunki, które można zobaczyć w galerii zdjęć.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • 8 lutego dzieci świetlicowe włączyły się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Filmy "Owce w sieci" przybliżyły różne zagrożenia, z którymi można się spotkać korzystając z Internetu. Poprzez rozmowę i karty pracy utrwalone zostały najważniejsze zagadnienia związane z odpowiedzialnym korzystaniem z sieci Internet.