• Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

     • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w tym roku przypada na 21 listopada (niedziela). W naszej szkole obchodziliśmy go szczególnie mocno w poniedziałek. Głównym celem Dnia było zachęcenie do czynienia dobrych uczynków, oraz promowanie życzliwości jako najlepszej formy kontaktu międzyludzkiego. Życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale także drobne gesty, które świadczą o pozytywnych emocjach, jak choćby pamięć o bliskich osobach oraz troska o siebie i innych. Pani Katarzyna Jankowiak przygotowała wraz z klasą VII a, plakaty, ramkę oraz teksty z miłym słowem, którymi chętnie dzieliliście się z rówieśnikami oraz nauczycielami. To był naprawdę, dzień pełen miłych słów i pozdrowień.

      Dziękuję za zaangażowanie wszystkich, pozdrawiam serdecznie, pedagog Jola Niewińska

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • 25.11.2021r. 
      Duże, małe, kolorowe, mięciutkie i puchate. Pluszowe misie opanowały dzisiaj naszą szkołę. Przybyły ze swoimi właścicielami, aby się bawić, świętować i uczyć. 
      25 listopada w klasie 1a obchodzony był ,,Dzień Pluszowego Misia''. Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

     • Dzień Patriotyzmu

     • Aby uczcić Święto Niepodległości obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patriotyzmu. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w barwy narodowe, przynieśli także flagi i inne akcesoria w barwach biało-czerwonych. Wszystkie klasy obejrzały również przygotowany przez panią Ewę Wolską i klasę 4 apel patriotyczny.

     • ŚWIAT INTERNETU I TECHNOLOGII CYFROWYCH Z ASAMI INTERNETU

     • Klasy 3a i 3b brały udział w zajęciach które uczyły, jak powoli i świadomie wchodzić w świat internetu, jak używać rozsądku, uważności, siły, życzliwości i odwagi zarówno online, jak i offline oraz jak budować z innymi ludźmi dobre relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu, otwartej rozmowie i szczerości.

      Klasa 3a i 3b poznały Askę i Asa i okazało się że, wielu z nas ma takie same zainteresowania jak bliźniaki. Pracowaliśmy w grupach, powstały piękne awatarki i było bardzo wesoło.

      Poczyniliśmy przygotowania przed podróżą do krainy Asów Internetu. Możemy ruszać dalej...

      Do zobaczenia następnym razem w programie ASY INTERNETU.

      Pani Monika

     • WARSZTATY KARMNIKOWE

     • Dzisiaj uczniowie najmłodszych klas uczestniczyli w warsztatach karmnikowych "Ptasia stołówka". Podczas części edukacyjnej dowiedzieliśmy się dlaczego i kiedy dokarmiać ptaki oraz czym powinniśmy je karmić. Następnie podczas zajęć praktycznych za pomocą wkrętów i śrubokrętów samodzielnie skręcaliśmy drewniane karmniki oraz pomalowaliśmy je według własnych pomysłów.
      Teraz już żaden ptaszek w okolicy nie będzie głodny!
      Dziękujemy!

     • Kampania 19 dni

     • „Naszym marzeniem jest tworzenie świata,w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży…”

      Bierzemy udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówiliśmy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia. Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy. 

      Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

      Zapraszam do akcji piątek na pomarańczowo. Każdy uczeń który ubierze się w tym dniu na pomarańczowy kolor lub zaakcentuje na swoim ubiorze chociażby symboliczną pomarańczową wstążką, będzie zwolniony z odpowiedzi na ocenę. Dodatkowo dla najliczniej ubranej na pomarańczowo klasy (liczy się procent uczniów, nie ilość, aby było sprawiedliwie), otrzymają słodką niespodziankę od pani Joli.

      Oczywiście za zaangażowanie w akcję uczniowie otrzymają dodatnie punkty z zachowania.

     • WIRTUALNE PODRÓŻE PO POLSCE

     • 9 listopada klasa 3a brała udział w kolejnej lekcji na żywo w ramach projektu edukacyjnego "Wirtualne podróże".

      Tym razem próbowaliśmy znaleźć odpowiedzi na pytania:

      Co znaczy powiedzenie: "Cudze chwalicie, swego nie znacie"?

      Co warto zobaczyć w Polsce?

      Czy po naszym kraju warto podróżować?

      Przygotowujemy się również do wykonania swojej własnej książeczki: "Ja i mój świat"?

      Lekcja w ramach projektu zainspirowała nas również do innych działań związanych z Polską.

      #projektnaukawplecaku

     • Akcja: Niepodległa do Hymnu!

     • Jedenastego listopada o godzinie 11.11 uczciliśmy wspólnie kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości! Wszyscy razem, bez względu na to, gdzie byliśmy – o godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego!

      Akcję „Niepodległa do Hymnu” Biuro Programu „Niepodległa” zainicjowało w 2018 roku, w stulecie odzyskanie niepodległości. Wówczas to, blisko 3 lata temu, wzięło w niej udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach! Od tamtej pory równiez i w naszej szkole co roku pokazujemy, że jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną i świętujemy razem jedno z najpiękniejszych polskich świąt.

     • ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU "DARY JESIENI"

     • Bardzo dziękujemy za tak liczne i ciekawe prace, które wykonaliście na nasz konkurs. Wyłonienie zwycięzców było dla Jury nie lada wyzwaniem...

      I miejsce zdobył Franciszek Nocoń z klasy 2A;

      II miejsce - zdobył Mateusz Krystof z klasy 1A;

      III miejsce zdobyli: Hanna Gabryś z klasy 3a oraz Benon Synowiec z klasy 4a. 

      W tym konkursie swój głos mogli oddać również członkowie społeczności Fb. Nagrodę specjalną w głosowaniu publiczności otrzymali Aleksandra Kałuża z klasy 2a oraz Karol Goleniowski z klasy 3b. 

      Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody i dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo zostali docenieni nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców naszej szkoły. 

      Dziękujemy za zaangażowanie i pozdrawiamy.

      Teresa Mikulla i Monika Szczyrba

     • 11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     • Aby uczcić 103 rocznicę odzyskania niepodległości nasi uczniowie nadsyłali zdjęcia z książkami o Polsce. Wynikiem tej akcji są poniższe kolaże. Cieszę się, że macie w swoich zbiorach tak ciekawe pozycje i dziękuję za zaangażowanie.

     • Wychowanie przez czytanie

     • 8 października klasa VIa uczestniczyła w kolejnej lekcji programu Wychowanie przez czytanie. Tym razem uczniowie wysłuchali opowiadania "Kacper" Katarzyny Terechowicz ze zbioru "Gorzka czekolada  i inne opowiadania o ważnych sprawach". Tekst ten porusza temat odwagi i właśnie o niej rozmawialiśmy. Zadawaliśmy pytania i szukaliśmy odpowiedzi. Jak ćwiczyć odwagę, czy warto być odważnym? Myślę, że jeszcze niejeden raz powrócimy do tego bardzo ważnego tematu.

     • 3A PODRÓŻUJE WIRTUALNIE

     • W czwartek 21 października o godzinie 10.00 odbyła się pierwsza lekcja na żywo, w której mieliśmy wielką przyjemność uczestniczyć. Lekcja ta była przygotowana i przeprowadzona przez Panią Sabinę Piłat - autorkę #projektnaukawplecaku.

      Dowiedzieliśmy się między innymi: Ile na Ziemi jest kontynentów? Jak się nazywają? Który jest największy? Podczas tej wirtualnej lekcji powstały cudowne mapy myśli, które będą kolejnym elementem naszych podróżniczych albumów. Z niecierpliwością czekamy już na kolejną lekcję.

     • ZAPISY NA KONKURS INFORMATYCZNY BÓBR WYSTARTOWAŁY!

     • Rozpoczynamy zapisy na konkurs informatyczny "Bóbr".
      Proszę wszystkich chętnych do udziału w tym konkursie o zgłoszenie się do pani Moniki Szczyrby osobiście lub przez Dziennik elektroniczny Librus.
      Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń to czwartek 10 listopada!

       

      Harmonogram szczegółowy (Konkurs Bóbr 2021):

      15  listopada12:00-13:00 Senior szkoły ponadpodstawowe

      16 listopada12:00-13:00 Junior klasy VII-VIII

      17  listopada12:00-13:00 Benjamin klasy IV-VI

      18  listopada12:00-13:00 Skrzat klasy I-III

       

       Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

      O zadaniach konkursowych

      • Każdy Konkurs Bóbr składa się z 24 pytań (15 – Skrzat) podzielonych na trzy grupy ze względu na stopień trudności, po 8 pytań w każdej grupie. 

       Zapraszamy do zapoznania się i rozwiązywania zadań archiwalnych.
       Zestawy zadań są udostępniane w dwóch wersjach – konkursowej i z wyjaśnieniami rozwiązań. Polecam zwłaszcza tę drugą wersję.

       https://www.bobr.edu.pl/2020/12/17/zadania-z-roku-2020/

     • WIRTUALNE PODRÓŻE SĄ NIESAMOWITE!

     • Klasa 3a w tym roku szkolnym bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym “Wirtualne podróże”. Jest to międzynarodowa inicjatywa skierowana do szkół, przedszkoli i placówek o charakterze edukacyjnym położonych na terenie Polski lub placówek polonijnych działających poza granicami Polski, a także do rodzin uczących się w trybie edukacji domowej. Projekt ma na celu pobudzenie aktywności poznawczej dzieci poprzez udział we wspólnych działaniach. Zachęcić do zdobywania wiedzy o świecie i świadomego podróżowania. Udział w projekcie zakłada kształtowanie postawy otwartości wobec świata i ludzi, poprzez poznanie geografii, przyrody, funkcjonowania społecznego i kultury różnych części świata. Jego integralną częścią jest uczestnictwo w lekcjach na żywo, w czasie których organizatorzy dzielą się autentycznymi doświadczeniami z podróży po świecie.