• 30 września - Dzień Chłopca

     • Czy to młody, czy to stary

      Czy chudzina, czy ma bary,

      bujne włosy albo łysy

      piękne oczy jak tygrysy.

       

      Więc świętujmy Dzień Chłopaka

      pewnie będzie niezła draka,

      Kiedy słodkie ich dziewczyny,

      zrobią minki jak cytrynki.

       

      Sto lat, sto lat, święto mają,

      niech się śmieją, niech gadają,

      zawsze lubić ich będziemy,

      choć się skryją, to znajdziemy.

       

      Z.K.

       

      Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopca dla wszystkich chłopaków dużych i małych 

      życzą dziewczyny z SP5.

     • MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ

     • W piątek 17 września, uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w 28 ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata - Polska 2021,ktora przebiegała pod hasłem "Myślę, więc nie śmiecę". Kampania ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Uczy poszanowania dla środowiska naturalnego oraz promuje postawy i zachowania proekologiczne a także uświadamia, że stan środowiska, w którym żyjemy, zależy przede wszystkim od nas samych.Pierwszoklasistom dziękujemy za ogromne zaangażowanie!

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

     • Dzisiaj w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i wiary we własne talenty. Nasi uczniowie podczas różnorodnych aktywności pokazali, że są bardzo kreatywni. Zobaczcie sami...

     • Zaproszenie 1 Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych "ŁAZISKA" im. Bohaterów Wieży Spadochronowej

     • Drogi Rodzicu

      Jeśli nie byłeś w dzieciństwie zuchem to zapewne zastanawiasz się czy dobrym pomysłem byłoby zapisanie Twojej pociechy do gromady zuchowej. Mamy nadzieję, że w tym liście odpowiemy na kilka Twoich pytań.

      Po pierwsze, musisz uzbroić się w cierpliwość, ponieważ opowiadań po zbiórkach i wyjazdach nie będzie końca i będą to same fajne przeżycia i przygody, których nie doświadczyłoby nigdzie indziej.

      Po drugie, musisz uważać żeby nie pęknąć z dumy. Bardzo szybko Twoje dziecko nauczy się samodzielności, odpowiedzialności, pracy w grupie, szacunku do innych ludzi i przyrody, wytrwałości a to wszystko osiągnie dzięki zbiórkom w trakcie których będzie zdobywało sprawności bawiąc się w kogoś lub w coś. Harcerstwo to nauka w działaniu i wielka przygoda.

      Po trzecie już teraz ćwicz pamięć, ponieważ musisz wiedzieć że w harcerstwie Twoje dziecko pozna mnóstwo fajnych ludzi z „tej samej bajki”, których nazywać będzie przyjaciółmi. I nie przestrasz się gdy wyjedzie wspólnie z nimi na trzydniowy biwak lub rajd, które będą wspaniałą przygodą. Będzie pod dobrą opieką, wśród przyjaciół, bardzo często z brakiem zasięgu w telefonie i przeżyje niezapomniane wrażenia.

      Na zakończenie musimy Cię poinformować że w czasie gdy Twoje dziecko będzie na zbiórce, biwaku lub rajdzie Ty możesz spać spokojnie. Dlaczego? Ponieważ osoby odpowiedzialne w tym czasie za bezpieczeństwo zuchów to drużynowe z długoletnią praktyką w pracy z dziećmi, z ukończonymi kursami drużynowych zuchowych.

      Dlatego też nie zastawiaj się Drogi Rodzicu i daj możliwość swojemu dziecku na przeżycie przygody, która może trwać wiele lat. Przyjdźcie na zbiórkę i zobaczcie jak działa gromada zuchowa – to do niczego nie zobowiązuje.

       Na zakończenie chcemy przekazać Ci kilka ważnych informacji, które pomogą w kontakcie z nami.

      8 GZ „Słonecznikowe Ludki” – działa od 2012 roku. Zbiórki obywają się w harcówce Szczepu w Łaziskach Górnych (MDK – wejście od strony parkingu) w czwartki o godz. 17.00.

      Drużynowa: phm. Jolanta Kudla tel. 511 587 287. Strona gromady: www.slonecznikowe-ludki.blogspot.com

       

      11 GZ „Tropiciele Słońca” – działa od 2013 roku. Zbiórki odbywają się w SP6 w Łaziskach Średnich

      w piątki o godz. 16.30.

      Drużynowa Daria Korus tel. 505 869 063. Strona gromady znajduje się na FB.

       

      Zdjęcia pokazujące to co wspólnie robimy znajdziecie Państwo na stronie 1 Szczepu DHiZ „ŁAZISKA”

      www.szczep-laziska.blogspot.com w zakładce galeria Szczepu lub na FB.

      Kontakt do komendanta Szczepu: phm. Jacek Kudla tel. 511 587 287.

       

      Drogi Przyszły Zuchu!!!

      Czekamy na Ciebie na zbiórkach. Z nami będziesz się dobrze bawić, przeżyjesz nowe przygody. Ale na początek mamy dla Ciebie zadanie. W kopercie (którą otrzymasz w szkole) znajduje się kolorowy patyczek oraz dwa oczka. Wykonaj własnoręcznie „słonecznego ludka” według instrukcji poniżej.

      Z papieru wytnij głowę oraz ręce i nogi. Przyklej głowę, doklej oczka i dorysuj buzię i nosek. W następnej kolejności doklej ręce i nogi. Możesz wszystko pokolorować. Z tak wykonanym „słonecznym ludkiem” przyjdź na zbiórkę.

       

     • Zawiadomienie

     • Msza Święta pogrzebowa w intencji  ŚP. IZABELI BORYCZKI zostanie odprawiona we wtorek 7 września 2021r. o godzinie 10.00 w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Łaziskach Dolnych.

     • PIERWSZOKLASIŚCI OFICJALNIE WŁĄCZENI W POCZET UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY!

     • Pierwszego września, podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022, uczniowie klasy pierwszej uroczyście zostali przyjęci do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Powstańców Śląskich w Łaziskach Górnych. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor w obecności zgromadzonych gości oraz rodziców. 
      Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy!
      (zdjęcia pojawią się już wkrótce)

    • OGŁOSZENIE- WYWIADÓWKI
     • OGŁOSZENIE- WYWIADÓWKI

     • Wywiadówka dla klas 1-8 odbędzie się w dniu 7.09.2021 o godzinie 17.00. Zebranie nowo wybranej rady rodziców z dyrektorem szkoły rozpocznie się o godzinie 17.45 na świetlicy.