• MAJOWE AKCJE SAMORZĄDU SZKOLNEGO

     • Kochani uczniowie zbliża się maj, w naszej szkole będzie on miesiącem profilaktyki.

      Klasy 4-8 zostają zaproszone do aktywnego udziału w tej akcji profilaktycznej. Pamiętajmy, że można zdobyć dodatnie punkty za aktywność, ocenę dodatkową z wybranych przedmiotów oraz pokazać innym, że znamy się na tak ważnych społecznie tematach.

      Zapraszamy klasę IV do przygotowania plakatów, prac plastycznych lub prezentacji dotyczących przypadającego 31 maja ,,Światowego Dnia Bez Papierosa” – prace powinny dotyczyć szkodliwości palenia tytoniu oraz chorób jakie powodują u palaczy.

      Klasę V zapraszamy do przygotowania prac dotyczących szeroko pojętej ,,TOLERANCJI”. Dzień Tolerancji, Praw Człowieka i Integracji Europejskiej wypada 5 maja.

      Wasze prace mają pokazać wszystkim co znaczy być tolerancyjnym w stosunku do innych kultur, koloru skóry, wyznania.

      Klasę VI zapraszamy do przygotowania prac dotyczących tolerancji osób z niepełnosprawnością, możecie stworzyć kodeks w formie plakatu, z podziałem na tematy.

      25 kwietnia obchodzony był ,,Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem”. Dzień już minął, ale jest bardzo ważny dlatego klasy VII zapraszamy do zrobienia prac na ten temat. Zwróćcie uwagę na powszechne występowanie hałasu w życiu ludzi, jego wpływu na zdrowie, i zwiększenie świadomości występowania tego szkodliwego zjawiska.

      Klasy VIII jako najstarsze w naszej szkole, zapraszamy do jakże trudnego tematu, którego upamiętnienie przypada 19 maja. Jest to ,,Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar AIDS’’.

      Wasze prace, które poruszają w/w tematykę, powinny dotyczyć chorób cywilizacyjnych, jakie spotykają nas i skutkach jakie ze sobą niosą.

     • SZKOLNA AKCJA "Z MYŚLĄ O SENIORACH"

     • 29 kwietnia przypada Dzień Solidarności Międzypokoleniowej. Z tej okazji włączyliśmy się do akcji, która jest organizowana w Naszym mieście. Uczniowie przygotowali piękne laurki oraz kwiaty z bibuły, które zostaną przekazane seniorom mieszkającym w Zakładach Pielęgnacyjno-Opiekuńczych w Łaziskach Górnych. Wierzymy, że tym niewielkim gestem, sprawimy uśmiech na twarzach pensjonariuszy.

     • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

     • 23 kwietnia: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym roku obchodzony jest po raz 27. Z tej okazji nasi uczniowie nagrali krótkie fragmenty swoich ulubionych książek. Dzisiaj pierwsza odsłona czyli film z uczniami z klas 1-5, który możecie zobaczyc na naszym szkolnym FB. Dziękujemy wydawnictwom za udzielenie zgód na publikację oraz uczniom za przesłane filmy. Kolejne filmy już wkrótce 

     • Światowy Dzień Ziemi

     • 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Tegorocznym motywem przewodnim tego dnia jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie na plakat pod tytułem „Polskie Parki Narodowe.”Otrzymaliśmy bardzo ciekawe i staranne prace. Autorom prac serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w naszym konkursie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłów.Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:

      I miejsce - Martyna Krystof z klasy VI a i Filip Wodniok z klasy VI b

      II miejsce – Marlena Biłka z klasy VI b i Hania Koczenasz z klasy VII b

      III miejsce – Karolina Łukaszewska z klasy VI a i Patryk Wańczura z klasy VII a

      Wyróżnienie - Joanna Klapuch z klasy VIII b

     • Na niebiesko dla autyzmu

     •  2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Jego głównym celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, który jak uznało ONZ jest jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych współczesnego świata. W ramach obchodów zaprosiliśmy wszystkich chętnych do udziału w akcji:"Pomaluj jajo" na niebiesko. Poniżej zdjęcia które nadesłaliście. Dziękujemy za włączenie się w akcję !

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • Dziś obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

      Zachęcam do aktywności w akcji "na niebiesko dla autyzmu".

      Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w akcji:"Pomaluj jajo" na niebiesko. Zdjęcie z pisanką czy to prawdziwą, czy wyciętą z papieru, lub zrobioną dowolną techniką nawet na komputerze np. kodowane jajo, przesyłamy do pani Beatyb.fraj@sp5.laziska.pl do 9 kwietnia.Nagrodą są punkty dodatnie za aktywność.