• Szanowni rodzice, kochani uczniowie, drodzy nauczyciele i pracownicy szkoły!

• To był naprawdę trudny rok. Pełen nowych wyzwań i niespodziewanych zdarzeń. Tego, co się stało, nikt się nie spodziewał. Chcę podkreślić, że bez Waszej pomocy, przychylności i wsparcia nie udałoby się sprostać postawionemu przed nami wyzwaniu. Dlatego za ten wspólny czas, za te dobre i te trudniejsze momenty w tym roku szkolnym chcę Wam serdecznie podziękować.

• "MOŻE I NIE POSIADAM SKRZYDEŁ, ALE MAM PRZY SOBIE TYCH, DZIĘKI KTÓRYM POTRAFIĘ LATAĆ!"

• Drodzy Rodzice,

Koniec roku to czas podziękowań. Ten koniec roku to nienormalność, inność, niecodzienność. To był bardzo trudny czas dla nas, dla uczniów i Was, Rodziców. Zdajemy sobie sprawę z tego, że często brakowało Wam sił, cierpliwości, umiejętności polonistycznych, matematycznych, językowych czy informatycznych... Ale wspólnie daliśmy radę.
            I za to DZIĘKUJEMY!
            Za to, że byliśmy razem w tych zdalnych sukcesach i porażkach, że się wzajemnie wspieraliśmy i pocieszaliśmy, wierząc, że w końcu BĘDZIE DOBRZE! Nasze szkolne dzieci nie mają skrzydeł, jak mówi cytat, ale mają wokół siebie Was, Rodziców, dzięki którym potrafiły wznieść się ponad to niełatwe zdalne nauczanie i przyfruną do Was w piątek ze świadectwami ukończenia kolejnej klasy...
            Jeszcze raz wyrażamy swoją wdzięczność i tak bardzo mamy nadzieję - do zobaczenia w normalnej, realnej, stacjonarnej szkole we wrześniu. Życzymy zdrowia, słońca i wakacyjnego odpoczynku.

Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 5
            w Łaziskach Górnych

• INFORMACJA DLA RODZICÓW KLASY PIERWSZEJ 2020/2021

• Informujemy, że dzieci z obwodu szkoły zostały przyjęte, natomiast spoza obwodu ze względu na brak miejsc nie.Z uwagi na sytuację panującą obecnie w kraju zebranie rodziców z dyrektorem szkoły oraz wychowawcą nie odbędzie się w czerwcu. Jeśli okoliczności na to pozwolą, takie zebranie odbędzie się w ostatnim tygodniu sierpnia. Proszę śledzić informacje na stronie szkoły.

• Wielka Liga Czytelników

• Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” ma na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników. W naszej szkole po całorocznych zmaganiach do etapu finałowego przeszła Lena Koczenasz i Tomasz Kałuża. W teście finałowym w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli tytuły I Wicemistrza Powiatu. Gratulujemy naszym wspaniałym czytelnikom.

• KANGUR 2020

• Z dumą ogłaszamy, że w tegorocznym Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur sześcioro uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia. Z klasy III: Nadia Karczmarz i Bartosz Tebinka. Z klasy IV: Piort Żurek. Z klasy V: Martyna Krystof i Marcin Kantorski. Z klasy VI: Antoni Szczyrba.

GRATULUJEMY !!! :)

• V Powiatowy Konkurs Matematyczny

• Jak co roku uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczą w konkursach matematycznych i nierzadko osiągają wysokie wyniki. Z radością informujemy, że tegorocznymi laureatami V Powiatowego Konkursu Matematycznego zostali Antoni Szczyrba z klasy 6a oraz Krzysztof Suchy z klasy 7a. Serdecznie gratulujemy!!! :)

• WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU NA WIERSZ LOGOPEDYCZNY „WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI”

Dnia 5.06.2020r. o godzinie 13:30 w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 im. Powstańców Śląskich w Łaziskach Górnych mieszczącego się przy ul. Szkolnej 4, zebrała się komisja w składzie: Ewa Barańska- emerytowany nauczyciel logopeda, Mariusz Kędziorek – nauczyciel logopeda/polonista, Małgorzata Szolc – nauczyciel świetlicy.

Na konkurs nadesłane zostało 38 prac z 9 placówek oświatowych. Komisja dokonała analizy prac konkursowych zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami. Decyzją Komisji w każdej grupie tematycznej przyznano I, II, III miejsce oraz wyróżnienia.

W kategorii klas I-III.

1 miejsce: Mikołaj Kazimierski- SP3 Łaziska Górne,

2 miejsce: Amelia Jakubczyk SP3 Mikołów,

3 miejsce: Mateusz Konopka SP2 Łaziska Górne,

Wyróżnienie: Anna Turek SP5 Łaziska Górne, Martyna Kozieł SP6 Łaziska Górne, Jakub Kocima SP10 Orzesze-Woszczyce, Nadia Kręc SP5 Łaziska Górne.

W kategorii klas IV-VI.

1 miejsce: Oliwia Sztandera SP3 Łaziska Górne,

2 miejsce: Oliwia Kuna SP3 Mikołów,

3 miejsce: Sonia Grzegorzek SP2 Orzesze,

Wyróżnienie: Jakub Baron SP5 Orzesze-Zazdrość.

W kategorii klas VII-VIII.

1 miejsce: Paulina Kuźnar SP2 Łaziska Górne,

2 miejsce: Julia Korcz SP2 Łaziska Górne,

3 miejsce: Aleksandra Hońca SP Wyry,

Wyróżnienie: Seweryn Wojtalewicz SP3 Łaziska Górne.