• WAŻNA INFORMACJA

• Szanowni Państwo,

w związku z możliwością prowadzenia zajęć konsultacyjnych, rewalidacyjnych oraz opiekuńczo-wychowawczych na terenie szkoły wprowadzamy stosowne procedury bezpieczeństwa. Zostały one opracowane na podstawie przepisów prawa oraz zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

Prosimy o zapoznanie się z nimi.

Z poważaniem,

Procedury i wnioski można pobrać i przeczytać w zakładce PROCEDURY COVID-19

PROCEDURY I WNIOSKI COVID-19 W SP_5 Łaziska Górne

• 100 rocznica urodzin Jana Pawła II

• 18 maja 2020 roku obchodziliśmy 100 rocznicę urodzin naszego wielkiego świętego Jana Pawła II. W związku z tym zaprosiliśmy  wszystkich chętnych uczniów do podjęcia wyzwania. Dzieci malowały portret św. Jana Pawła II, oraz szukały cytatów św. Jana Pawła II mówiących  o Rodzinie. Dziękujemy wszystkim uczniom za piękne prace.

• Dzień Otwarty Miarki Online

• Serdecznie zapraszamy uczniów klas ósmych oraz ich rodziców na Dzień Otwarty Miarki Online, który odbędzie się 1 czerwca w godzinach 12:00-16:00.

W programie:

1. Film promujący naukę w naszej szkole.
            2. Chat dla ósmoklasistów z udziałem uczniów Miarki.
            3. Filmy prezentujące profile klas otwieranych w naszym liceum w roku szkolnym 2020/2021.
            4. Live chat dla ósmoklasistów i ich rodziców z udziałem  wicedyrektor szkoły Justyny Wołczko.

Kolejne punkty programu będą dostępne na naszej szkolnej stronie internetowej, portalach Facebook oraz Instagram w godzinach podanych na plakacie.

Szukajcie nas na pod adresami:

miarka.edu.pl

facebook.com/1miarka

instagram.com/miarkamikolow

youtube.com/channel/UCrQ7Jj-sO9WaPnveHQ1SG3w

• DZIEŃ MAMY

• Wszystkim mamom składamy najlepsze życzenia. Nasi uczniowie przesłali w ramach życzeń swoje zdjęcia z kartkami, laurkami dla swoich mam #Kocham moją mamę.Niech te prace będą dla Was wyrazem miłości i wdzięczności.

• Międzynarodowy Dzień Rodziny

• 15 maj 2020

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat potencjału i wyzwań związanych z życiem rodzinnym. ​​​​​​​

• Dzień Ziemi

• W dniu 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali ekologiczne gry planszowe.Wszystkie nadesłane prace są bardzo pomysłowe i wymagały dużej kreatywności i wkładu pracy. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę.Na pewno po powrocie do szkoły wszyscy wspólnie w nie zagramy.

• Święto Unii Europejskiej

• Dzień Europy obchodzony 9 maja jest dniem, w którym co roku świętujemy pokój i jedność w Europie.W tym roku szczególnie łączymy się w duchu solidarności ze wszystkimi, którzy pomagają w krajach Unii przezwyciężyć kryzys wywołany koronawirusem.

Bardzo dziękujemy za wszystkie przesłane zdjęcia związane z krajami Unii Europejskiej, które możecie obejrzeć poniżej.

• Tydzień Biblijny

• Uczniowie naszej szkoły w Tygodniu Biblijnym (27.04-3.05) pochylili się nad Słowem Bożym. Młodsze dzieci z klas 1-4 w swoich pracach narysowały Pana Jezusa Dobrego Pasterza. Starsze dzieci z klas 5-8 odnajdywały w Piśmie Świętym fragmenty z Ewangelii św. Mateusza i z Ewangelii św. Jana i zastanawiały się co Pan Jezus mówi w tych słowach. Dziękuję wszystkim uczniom za podjęcie trudu pochylenia się nad Słowem Bożym i zapraszam do dalszego Jego czytania.

• Zdjęcia z symbolami narodowymi

• Aby upamiętnić nasze majowe święta ogłosiliśmy akcję na zdjęcie z symbolami narodowymi. Dziękujemy za włączenie się w tą akcję. Przesłaliście już mnóstwo fantastycznych zdjęć ale czekamy na więcej. Zdjęcia będziemy dokładać do galerii, gdzie już teraz możecie oglądać kolaże z nadesłanych prac.