• TAM I Z POWROTEM

     • Dnia 29.01.2020 klasy piąte i szóste udały się do MDK w Łaziskach Górnych na spektakl. Tym razem obejrzeliśmy inscenizację teatralną słynnej powieści Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem".

      Byliśmy pod wielkim wrażeniem, szczególnie z racji wyszukanych i bardzo efektownych kostiumów. Efekty specjalne zaskakiwały nas raz za razem. 

      Lektury szkolne są jednak bardzo spoko :) 

     • WOŚP

     • 12 stycznia w MDK odbył się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku również przyczyniliśmy się do tego sukcesu, a to za sprawą zaangażowania Naszych rodziców w rozmaite wypieki, które były sprzedawane w kafejce oraz przekazane rzeczy na licytację, a także wsparcie finansowe dzięki któremu zostały zakupione balony na magiczne Światełko Do Nieba. Sztab Kopernik w Łaziskach Górnych zebrał 64 201, 30 zł pobijając ubiegłoroczny rekord o prawie 14 tys zł. Jest to ogromny sukces dla Naszego miasta. Dziękujemy wszystkim osobom, które podjęły współpracę ze Sztabem za ogromne 💖. Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy ale już podczas 29 Wielkiego Finału WOŚP 💓💓💓

     • KOLĘDOWANIE Z KOŁEM GOSPODYŃ WIEJSKICH

     • W dniu 8 stycznia 2020r., jak corocznie, odbyło się spotkanie opłatkowe Koła Gospodyń Wiejskich z Łazisk Dolnych. Spotkanie umilili swoim występem uczniowie naszej szkoły, którzy przedstawili krótką scenkę oraz wspólnie kolędowali z członkiniami koła. 

     • BAL KARNAWAŁOWY KLAS I-IV

     • W dniu 9 stycznia 2020 odbył się tak wyczekiwany przez wszystkich Bal Karnawałowy. Również i w tym roku dostarczył nam on wielu przeżyć i radości. Na udekorowanej sali gimnastycznej pojawiły się niesamowite postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, myszki, księżniczki, faraonów, dinozaury, kowbojów, strażaków, a nawet więźniów…, nie sposób wymienić wszystkich. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. Ku zaskoczeniu wszystkich na naszej zabawie karnawałowej pojawiły się również znane gwiazdy muzyki rozrywkowej ;-) Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

      ZAPRASZAMY DO GALERII.

     • KOLĘDA W SZKOLE

     • Co roku przeżywamy kolędę w naszej szkole. Chrystus w osobie Kapłana przychodzi, by błogosławić nam i naszej nauce w Nowym Roku. Ks. proboszcz  Zbigniew Mizia przypomniał nam, że w szkole, tak jak i w domu jesteśmy rodziną, wspólnotą, która ma jeden cel, by ucząc się stać się w przyszłości odpowiedzialnymi ludźmi.

     • TWÓJ 1% DLA TWOJEJ SZKOŁY

     •  

      Szanowni RodziceInformujemy, że zostało utworzone w Fundacji PRO-EKO subkonto dla naszej szkoły umożliwiającej przekazanie 1% podatku od dochodu przez osoby, którym bliskie jest dobro dzieci oraz szkoły.Aby przekazać 1 % podatku dochodowego za 2019 rok na rzecz Szkoły Podstawowej nr 5 w Łaziskach Górnych za pośrednictwem Fundacji Pracowniczej PRO-EKO wystarczy w formularzu PIT-37 w pozycji nr. 137 wpisać:KRS: 0000064561oraz podać cel szczegółowy (w poz. 139): SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 ŁAZISKA .Zebrane w ten sposób środki finansowe będą przeznaczone na statutowe działania szkoły, jej rozwój, na zapewnienie odpowiedniego zaplecza oraz wyposażenia w pomoce dydaktyczne. Wymienione działania będą także związane z inicjowaniem różnorodnych form aktywności dzieci, wpłyną korzystnie na wspomaganie procesu dydaktycznego szkoły poprzez organizowanie wycieczek naukowych, imprez szkolnych, a także przygotowanie nagród dla uczniów.Dziękujemy