• KLASY 4 W SZTOLNI KRÓLOWA LUIZA
     • KLASY 4 W SZTOLNI KRÓLOWA LUIZA

     • W piątek 23 listopada klasy czwarte zwiedzały Sztolnię Królowa Luiza w Zabrzu. Poprzez zabawę, działanie, pracę zespołową mogli doświadczyć pracy górniczej. Uczniowie nie tylko poznali współczesne techniki wydobycia węgla, biorąc udział w pokazie wielkogabarytowych maszyn górniczych, ale również wykonywali podstawowe prace górnicze. Zadaniem zespołów było cięcie drzewa, skręcanie rurociągu i urabianie węgla. Każdy na pamiątkę otrzymał własnoręcznie ukopaną bryłkę węgla. Największą radość sprawiła wszystkim przejażdżka pociągiem górniczym Karlik oraz pokaz pomocy przedmedycznej.

      Po zwiedzeniu Sztolni udaliśmy się Parku 12 C - 12 żywiołów, w którym korzystaliśmy z urządzeń edukacyjno-rozrywkowych, m.in. masztu wodnego, labiryntu, śluz wodnych. Na koniec zwiedzaliśmy Park Techniki Wojskowej, w którym stoją ogromne maszyny wojenne. Każdy mógł wsiąść do samolotu i na chwilę poczuć się pilotem.

      ZAPRASZAMY DO GALERII

    • POWIATOWY KONKURS WIEDZOWO-SPORTOWY "LIGA NAJMŁODSZYCH"
     • POWIATOWY KONKURS WIEDZOWO-SPORTOWY "LIGA NAJMŁODSZYCH"

     • 27 listopada nasza szkoła jak co roku wzięła udział w Powiatowych rozgrywkach sportowo - wiedzowych "Liga Najmłodszych", organizowanych w SP 6 w Łaziskach Średnich. Udział wzięli uczniowie klas I-III z całego Powiatu Mikołowskiego- w sumie wystartowało 11 drużyn- czyli 11 szkół. W tym roku nastapił podział na drużynę klas pierwszych i drugich oraz na drużynę klas trzecich. Konkurs ten dostarcza bardzo wiele emocji. Uczy kibicowania fairplay, gry zespołowej oraz umiejętności współdziałania w grupie. 

      W tym roku klasa drużyna klasy trzeciej (wspomagana uczniami klasy II) w swojej kategorii zajęła II MIEJSCE.  Wszystkim gratulujemy serdecznie i podziwiamy Wasz talent sportowy oraz Waszą wiedzę i umiejętność współpracy.

    • BRALIŚMY UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE INFORMATYCZNYM "BÓBR"!!!
     • BRALIŚMY UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE INFORMATYCZNYM "BÓBR"!!!

     • W tym roku znów braliśmy udzuał w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE INFORMATYCZNYM "BÓBR"!!!
      W dniach 14,15,16 listopada 2018r. uczniowie klas III- VIII naszej szkoły brali udział w kolejnej edycji największego w Polsce bezpłatnego Konkursu Informatycznego Bóbr!

      Konkurs ten przeznaczony jest dla uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych, którzy:
      • są kreatywni i nie boją się wyzwań,
      • lubią rozwiązywać skomplikowane zadania wymagające logicznego
      i analitycznego myślenia,
      • chcą spróbować swoich sił i zdobyć pierwsze doświadczenia
      w programowaniu.
      W wyznaczonych dniach każda z grup wiekowych rozwiązywała zadania w czasie rzeczywistym –zmagania rozpoczynają się o godz. 12.00. i trwają 60 minut.

      W tym roku w konkursie brało udział w sumie 28 uczniów.

      Mamy nadzieję że w przyszłym roku chętnych do udziału w konkursie będzie jeszcze więcej. Tym bardziej że konkurs jest niezwykle ciekawy, międzynarodowy i bezpłatny!
      Zachęcamy wszystkich zainteresowanych udziałem w przyszłorocznej edycji konkursu do ćwiczeń wykorzystując materiały zamieszczone na stronie konkursu!
      https://www.bobr.edu.pl/o-archiwum-zadan/
      Szkolni koordynatorzy konkursu
      Monika Szczyrba i Aleksandra Hołdyk

     • Z MIŁOŚCI DO OJCZYZNY...

     • W ramach obchodów 100- lecia odzyskania niepodległości  w naszej szkole odbył Konkurs Recytatorsko- Muzyczny zatytułowany."Kocham Mój Kraj". W wydarzeniu  wzięło udział 26 uczestników spośród których jury wyłoniło najlepsze prezentacje wierszy i piosenek patriotycznych. Nasi uczniowie z niezwykłym zaangażowaniem i sercem recytowali wiersze o ojczyźnie i śpiewali patriotyczne  pieśni, dlatego  jury miało ogromny kłopot ze wskazaniem zwycięzców. Ostatecznie, spośród wielu prezentacji nagrody otrzymali:

       I miejsce -Dominika Boguń za wiersz K.I.Gałczyńskiego "Ojczyzna" oraz Maria Szojda i Joanna Klapuch za piosenkę "Jest taki kraj", II zajął miejsce Seweryn Mrowiec za piosenkę "Przybyli Ułani" i Emilia Francuziak za wyrecytowanie Inwokacji Adama  Mickiewicza,

      III miejsce otrzymał Tobiasz Blanik za piosenkę "Płynie Wisła, płynie" i Piotr Żurek za wiersz „Kim będę?”. Ponadto za recytację wyróżnieniem nagrodzona zostawała Hanna Konieczny i duet- Magdalena Wolny i Anastazja Dragon za piosenkę "Czym jest Polska". Pozostali uczestnicy: Paulina Zając, Aleksandra Szrubarz, Antoni Szczyrba, Bartosz Kost, Martyna Górak, Oliwia Sztuk, Karolina Łukaszewska, Marlena Biłka, Wanessa Owczarek, Karol Redzik, Zuzanna Nowrot, Kinga Doktór, Anna Hulin, Julia Gibas i Hanna Konieczny otrzymali pamiątkowe dyplomy  i drobne upominki. Wszystkim naszym uczniom gratulujemy udanego występu i wspaniałej, patriotycznej postawy.

    • OBCHODY 100.ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE
     • OBCHODY 100.ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

     • 9 listopada 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu  narodowego. Następnie rozpoczął się program artystyczny uświetniony licznymi pieśniami patriotycznymi. Szczególne podziękowania dla klasy 8 A i B  oraz chóru szkolnego za ogromne zaangażowanie.

      Godzina 11.11 była tego dnia wyjątkowa. Minister Edukacji Narodowej zaprosiła wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”.  Nasza szkoła również wzięła w niej udział. W ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy  4-zwrotkowy hymn narodowy.

      ZAPRASZAMY DO GALERII

      Monika Kukla

    • NA SPORTOWO DLA NIEPODLEGŁEJ
     • NA SPORTOWO DLA NIEPODLEGŁEJ

     • Dnia 07.11.2018 w naszej szkole odbyły się zawody " Na sportowo dla Niepodległej" udział wzięły wszystkie grupy wiekowe.  W rywalizacji klas I-III odbyły się gry i zabawy. Klasy starsze miały do wyboru 2 dyscypliny zespołowe gdzie przeważała piłka ręczna i piłka nożna .

      Wszyscy uczestnicy dzielnie walczyli, wyniki były zaskakujące, ale najważniejsze ze wszyscy dobrze się bawili w duchu gry fair Play oraz dla Niepodległej. Uczniowie, którzy nie uczestniczyli w rozgrywkach wspierali swoje drużyny poprzez kibicowanie, przyśpiewki patriotyczne zagrzewające do ofiarnej i wytrwałej walki.

      Zapraszamy do galerii.