• ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY

     • Szanowni Państwo,

      witam serdecznie po tak długiej przerwie. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny, cieszymy się, że będzie nam dane wreszcie powitać wszystkie nasze dzieci w szkole. Mam również nadzieję, że będziemy się mogli spotykać w niej jak najdłużej.

      Ale oczywiście chcemy się wszyscy czuć tutaj bezpiecznie, dlatego w przestrzeni publicznej będziemy używać osłony ust i nosa oraz stosować dezynfekcję rąk. Bardzo proszę, by uczniów uczulać, aby także to robili.

      Bardzo proszę również o przemyślenie, czy, jeżeli nie ma takiej potrzeby, Państwa dzieci muszą zostawać po lekcjach w świetlicy. W szkole mamy niewiele miejsca, a chcielibyśmy mieć pewność, że będziemy w stanie odpowiednio zaopiekować się tymi uczniami, którzy z różnych powodów muszą po lekcjach pozostać dłużej. Dlatego pierwszeństwo w zapisach do świetlicy będą miały dzieci, których oboje rodziców pracują. Z tego samego powodu, bezpieczeństwa, proszę o zastanowienie się, czy Państwa dzieci będą jadły w szkole obiady.

      Jestem przekonana, że jeśli będziemy współpracować, uda nam się sprawić, że Państwo będziecie czuć, iż dzieci są tutaj bezpieczne, a my będziemy mieć przekonanie, że właściwie się nimi opiekujemy.

      Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa na wywiadówki, które odbędą się w tym roku nieco wcześniej, bo już 8 września (wtorek). Szczegółowy harmonogram spotkań zostanie przedstawiony w najbliższym czasie.   

      Życzę nam przede wszystkim zdrowia i wytrwałości.

      Z poważaniem,

      Tatiana Ryczko

      Proszę o zapoznanie się ze stosownymi procedurami: 

      Procedura_bezpieczenstwa_2020_SP5.pdf

      Procedura_postepowania_2020_SP5.pdf

      Procedura_swietlica.pdf

      Procedura__wydawanie_posilkow.pdf

      Procedury_biblioteka.pdf

      Procedury_sala_gimnastyczna.pdf​​​​​​​

      Procedury_dototyczace_opieki_zdrowotnej_2020_SP5.pdf​​​​​​​


     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się według następującego harmonogramu.

      900 - klasy VI-VIII

      1000 – klasy II-V

      Spotkanie na sali gimnastycznej z panią dyrektor, następnie z wychowawcami w klasie.

      Zaleca się zabranie ze sobą maseczek oraz własnych długopisów.

      1100 – klasa I – uroczyste przywitanie pierwszoklasistów połączone z pasowaniem

       

      O godzinie 1500 – w naszym kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza Św. w intencji uczniów i pracowników szkoły. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

     • Drodzy Rodzice

     •  

      Przypominamy, że zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty wszyscy uczniowie szkół podstawowych mają prawo do bezpłatnego dostępu do podręczników, materiałów edukacyjnych lub materiałów ćwiczeniowych, przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego, określonych w ramowych planach nauczania ustalonych dla tych szkół. (Art. 22 ac.1.) Prawo do bezpłatnego dostępu do podręczników nie obejmuje podręczników do nieobowiązkowych zajęć edukacyjnych takich jak religia, etyka czy wychowanie do życia w rodzinie.

       

      Wykaz podręczników, który znajduje się na stronie szkoły ma charakter wyłącznie informacyjny. Zgodnie z Ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t. j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1457 ze zm.) Dyrektor szkoły jest zobowiązany do podania do publicznej wiadomości zestawy podręczników lub materiałów edukacyjnych obowiązujące w danym roku szkolnym.

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW KLASY PIERWSZEJ

     • Serdecznie zapraszamy rodziców klasy pierwszej na zebranie organizacyjne z dyrektorem szkoły oraz wychowawcą, które odbędzie się w dniu 24 sierpnia 2020 roku o godzinie 17.00 na sali gimnastycznej z zachowaniem wytycznych GIS podczas stanu epidemii COVID-19.