• WESOŁYCH ŚWIĄT

     • Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
      Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
      Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
      Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.


      Opłatek /C. K. Norwid

       

        Z okazji Świąt Bożego Narodzenia,                    

      niosących wszystkim ludziom siłę i nadzieję,

      życzymy                                 

      odrobiny ciepła i ludzkiej życzliwości 
       odrobiny światła w mroku 
      odrobiny radości w smutku i szczęścia na co dzień 
      i prawdziwej wiary w lepsze jutro. 

       

        

      Dyrekcja, pracownicy i uczniowie                 

      Szkoły Podstawowej nr 5 im. Powstańców Śląskich

     • KONCERT ŚWIĄTECZNY

     • Dnia 17 grudnia w naszej szkole odbył się Koncert świąteczny oraz Jasełka przygotowane pod kierunkiem Pani Sabiny Baran-Wloczek oraz Izabeli Szczerbowskiej. Występowali w nim uczniowie naszej szkoły, którzy z wielkim zaangażowaniem zagrali swoje role i śpiewali kolędy.

      Wystrój sali gimnastycznej przygotowany przez Panią Katarzyną Jankowiak był związany z atmosferą świąteczną i wprowadzał w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Swój artystyczny wkład w przedstawienie włożyli nie tylko uczniowie grający role, ale także chórek, akustycy oraz tancerki z klas 1a i 1b. Wszystkie te połączone elementy stworzyły wspaniały, który poruszył serca wielu zaproszonych gości.

      Po obejrzeniu przedstawienia zaproszeni rodzice i bliscy naszych uczniów mogli zakupić przeróżne i pomysłowe świąteczne rękodzieła,  wykonane głównie przez uczniów naszej placówki.

      ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ.

     • BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU DOTARŁO DO NASZEJ SZKOŁY

     • Betlejemskie Światło Pokoju dotarło we wtorek 17.12 także i do naszej szkoły. Harcerze z 1 Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych "Łaziska" im Bohaterów Wieży Spadochronowej przekazali je Pani Wicedyrektor Sabinie Baran-Wloczek.

      Harcerze oraz skauci z całego świata starają się, żeby dotarło do różnych krańców naszej planety i żeby zapłonęło w większości domów. To jest bardzo ciekawe, bo taką świetlistą sztafetą jest przekazywane z kraju do kraju, od harcerzy do harcerzy, od harcerzy do mieszkańców i w ten sposób trafia do naprawdę wielu domów.

      Zgodnie z tradycją polscy harcerze odebrali Betlejemskie Światło Pokoju w Zakopanem od skautów ze Słowacji. Z rąk Przewodniczącego ZHP w imieniu łaziskiego Szczepu odebrali je dh. Miłosz Hajduga oraz dh. Patrycja Hajduga. 

     • O CHOINKA! WARSZTATY ROBIENIA STROIKÓW KLASACH 1A i1B

     • O choinka! Jakie to drzewko? Sosna, świerk, modrzew, jodła? Które z wymienionych gatunków będą ozdobą naszych domów w okresie świątecznym? Na warsztatach prowadzonych przez panie z Gospodarstwa agroturystycznego "Niezłe Ziółka" nauczyliśmy się rozpoznawać poszczególne drzewka przekładając w rękach gałązki. W kolejnej części warsztatu każdy pierwszoklasista poczuł się jak prawdziwy florysta, efekt swojej twórczej pracy- świąteczne stroiki - zabraliśmy ze sobą do domu.  Było pouczająco, śmiesznie, pięknie i pachniało u nas lasem.

     • ZAPROSZENIE

     • Szanowni Państwo!

      Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa na koncert świąteczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły, który odbędzie się 17.12.2019 r. o godzinie 17.00 na sali gimnastycznej, a także na towarzyszący temu kiermasz, podczas którego będzie można kupić drobne upominki i ozdoby świąteczne. Po spotkaniu odbędą się wywiadówki dla wszystkich klas. Tego dnia nie będzie spotkania Rady Rodziców.

       

                                                                                                                            Tatiana Ryczko

     • NAJMNIEJ ZNACZY NAJWIĘCEJ!

     • Dziś 12.12 w naszej szkole uczniowie Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w ramach realizacji projektu Najmniej Znaczy Najwięcej, przybliżyli naszym uczniom problemy związane z ochroną środowiska. Po raz kolejny uświadomiliśmy sobie, że wystarczy naprawdę niewiele, aby przyjść na ratunek naszej planecie. A gdy połączymy nasze drobne czyny osiągniemy ogromny efekt. Bo najmniej znaczy najwięcej!

     • "INSTRUMENTY PERKUSYJNE ŚWIATA"- NIESAMOWITE WARSZTATY MUZYCZNE

     • W środę 11 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję brać udział w warsztatach muzycznych. Uczestnicy poznali najciekawsze instrumenty perkusyjne z różnych stron świata. Na zakończenie warsztatów po rozwiązaniu quizu uczniowie zosrali zaproszeni przez prowadzących do wspólnego wukonania utworu z filmu "Król lew". 

     • MIKOŁAJ NAS ODWIEDZIŁ!

     • Kolejny raz 6 grudnia czekamy na odwiedziny. Czy przyjdzie? Czy zasłużyliśmy? I jest, przyszedł. Tak to św. Mikołaj, znowu zawitał do naszej szkoły. W tym roku św. Mikołaj przygotował dla nas zadania, które trzeba było wykonać aby otrzymać upominek. Dla młodszych klas św. Mikołaj przygotował do ułożenia obrazek-puzzle, zaś dla starszych przygotował pytania, na które trzeba było odpowiedzieć. Wszyscy z zadaniami od św. Mikołaja poradzili sobie świetnie. Miłą niespodziankę zrobiły św. Mikołajowi klasy pierwsze,1 a zaśpiewała dla św. Mikołaja piosenkę, a 1 b poczęstowała świętego pysznymi pierniczkami. Św. Mikołaj był pełen podziwu i zachwytu. Za dobrze wykonane zadania i niespodzianki święty obdarował każde dziecko drobnym upominkiem. Na koniec każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie ze św. Mikołajem.Dziękujemy św. Mikołajowi za odwiedziny i prezenty i czekamy na  kolejne odwiedziny  w przyszłym roku.

     • DZIEŃ GÓRNIKA W NASZEJ SZKOLE

     • W środę 4.12 obchodziliśmy w naszej szkole Barbórkę. Zaprosiliśmy gości w osobach rodziców i bliskich naszych uczniów, a jednocześnie górników lub pracowników kopalni. Zaproszonych gości przywitała Pani Dyrektor Tatiana Ryczko, akademię przygotowała klasa 6a, a oprawę muzyczną uczniowie klasy 3 i 7b pod opieką Pani I. Szczerbowskiej. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią górniczego święta, elementami munduru galowego górnika, postacią św. Barbary i krótką historią naszej kopalni „Bolesław Śmiały”. Po akademii Pani Dyrektor zaprosiła gości na świąteczny poczęstunek, podczas którego czas upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.

     • "ŁAZISKA GÓRNE - MOJA MAŁA OJCZYZNA"

     • 3 grudnia 2019 roku nasi uczniowie Jakub Mokrzycki i Antoni Szczyrba reprezentowali szkołę w  „Miejskim Konkursie Wiedzy o Regionie – Łaziska Górne moja mała ojczyzna” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Łaziskach Górnych. Uczeń Klasy III Jakub Mokrzycki zdobył w tym konkursie II miejsce! Serdecznie gratulujemy.

     • MIKOŁAJKOWE HOT-DOGI DLA JANKA

     • 06.12. po raz drugi obecna klasa ósma w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu zorganizowała sprzedaż hot-dogów. Dzięki hojności sponsorów - paniom ze sklepu "Znajomy" w Łaziskach Dolnych, firmie Bienioszek oraz Państwu Witoszek i Olszówka- na przerwach śniadaniowych można było zakupić hot-dogi, które po raz kolejny cieszyły się ogromną popularnością. Pomimo długich kolejek każdemu chętnemu udało się kupić ciepły przysmak i ze smakiem skosztować przysmaków serwowanych przez szkolnych "seniorów".

      Dzięki akcjom andrzejkowej i mikołajkowej udało się zebrać w sumie 1684,19 zł, które zostaną przekazane na rzecz leczenia Janka Suchonia. Wszystkim zaangażowanym w akcję DZIĘKUJEMY i zapraszamy za rok:) 

     • BAL U ANDRZEJA, CZYLI ANDRZEJKI W SP NR 5

     • Już po raz drugi szkolna starszyzna - czyli klasy 7a, 7b oraz 8- przygotowały dla młodszych kolegów imprezę andrzejkową pt. Bal u Andrzeja. Najstarsi uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą pomysłowością odnośnie repertuaru wróżb i zabaw andrzejkowych. Oprócz zabaw była możliwość pomalowania twarzy, zjedzenia czegoś dobrego i oczywiście dyskoteka prowadzona przez DJów z 7a. Zabawie przyświecał również szczytny cel, ponieważ dochód ze sprzedaży biletów na bal przekazany zostanie na rzecz leczenia Janka Suchonia. Jak wyglądała zabawa można zobaczyć w fotorelacji zamieszczonej na Fb.