Samorząd szkolny

Nawigacja

Nabór szkoły ponadpodstawowe Przydatne informacje dla ucznia :) Przydatne informacje dla rodzica.

Nabór szkoły ponadpodstawowe

Poniżej znajduje się link do strony na której prowadzi się nabór do szkół ponadpodstawowych:

Poradnik jak utworzyć konto oraz zalogować się do systemu w załączniku.

Poradnik_nabor_do_szkol_instrukcja.pdf

Terminy naboru:

Drodzy Absolwenci Szkół Podstawowych!!!

Przed Wami bardzo ważny moment podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Udostępniamy do Waszej dyspozycji elektroniczny system wspomagania scentralizowanej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Pamiętajcie, że na podjęcie ostatecznych decyzji macie dużo czasu, gdyż proces wyboru szkół i składania wniosków będzie trwał od 13 maja do 25 czerwca.
Aby założyć konto w systemie rekrutacji należy skorzystać z zakładki ZGŁOŚ KANDYDATURĘ, wprowadzić swój nr PESEL i postępować zgodnie z kolejnymi wskazówkami (wprowadzić swoje dane osobowe, dane rodziców/opiekunów prawnych, dokonać wyboru szkół i oddziałów, ułożyć oddziały w kolejności od najbardziej preferowanych do najmniej, USTALIĆ HASŁO  a system wygeneruje Wam login, który KONIECZNIE TRZEBA ZAPAMIĘTAĆ). Zanim jednak cokolwiek będziecie wykonywali w systemie zapoznajcie się dokładnie z podręcznikiem, który jest  umieszczony w zakładce POMOC lub PLIKI DO POBRANIA. Opisano w nich szczegółowo kolejne kroki postępowania. Ponadto obejrzyjcie filmik , który opisuje zasady i terminy rekrutacji.
W zakładce ,,Oferta szkół" zawarto opisy poszczególnych szkół i oddziałów. Z pewnością te informacje pozwolą Wam na bardziej świadome podejmowanie decyzji, co do wyboru szkół, do których będziecie kandydować.

Program działa tak, że przydziela kandydata do możliwie najwyższej preferencji na liście oddziałów ustalonej przez niego w systemie, biorąc pod uwagę zgromadzone przez kandydata punkty w procesie rekrutacji. System przydzieli kandydata tylko do jednego oddziału w jednej szkole, dlatego tak ważne jest, aby wybór i kolejność oddziałów były ustawione w sposób świadomy i przemyślany.

UWAGA!!! Pamiętajcie, że do 25 czerwca musicie dostarczyć do szkoły I wyboru wydrukowany i podpisany wniosek oraz osiągnięcia w postaci świadectwa ukończenia szkoły oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego.

W zakładce ,,Statystyki" zawarte są informacje o ilości osób, które wybrały dany oddział w swoich preferencjach (liczby te są uaktualniane na bieżąco).

Mamy nadzieję, że Wasza praca w systemie elektronicznego naboru będzie przebiegała bezproblemowo, a zawarte w nim informacje będą przydatne w podejmowaniu decyzji.

Życzymy Wam trafnych wyborów związanych z dalszą drogą edukacyjną, jak najlepszych wyników edukacyjnych na zakończenie szkoły podstawowej oraz realizacji wytyczonych celów.

• Szkoła Podstawowa nr 5 im.Powstańców Śląskich
    43-173 Łaziska Górne