• Realizowane projekty

• POZNAJ POLSKĘ

• Miasto Łaziska Górne otrzymało dofinansowanie ze środków budżetu państwa na realizację Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”. Jest to kwota 3.170,00 zł. Całkowity koszt zadania wynosi 3.963,00 zł.

W ramach przedsięwzięcia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Łaziskach Górnych pojadą na wycieczki szkolne zorganizowane zgodnie z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra Edukacji i Nauki.

Celem przedsięwzięcia jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego poprzez umożliwienie poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Szczegółowe informacje dotyczące przedsięwzięcia można znaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki klikając w poniższy link: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/poznaj-polske

• SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 POZNAJE POLSKĘ- RELACJA Z WYCIECZKI

• 15 listopada uczniowie kilku klas naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w wycieczce do Opola, gdzie zwiedzili między innymi Muzeum Śląska Opolskiego, i Mosznej, gdzie zobaczyli zamek wraz z parkiem pałacowym, a także integrowali się podczas ogniska. Wyjazd został zorganizowany w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą: „Poznaj Polskę” i w dużym stopniu był z tego programu przez Ministerstwo Edukacji i Nauki dofinansowany.

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• ZDALNA SZKOŁA +

• Projekt grantowy Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w ramach Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1.: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.
            Beneficjenci ostateczni: uczniowie z rodzin wielodzietnych (3+) nie mający warunków technicznych do uczestnictwa w kształceniu zdalnym.

W ramach grantu zakupiono:

1. Laptop HP 250G7 - 5 sztuk
            2. Mysz bezprzewodowa BLUPOP BM200 - 5 sztuk

Kwota grantu: 12.500,00 zł

• ZDALNA SZKOŁA

• Projekt grantowy Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacji w systemie kształcenia zdalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działanie 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”
            Beneficjenci ostateczni: uczniowie lub nauczyciele nie mający warunków technicznych do uczestnictwa w kształceniu zdalnym.

W ramach grantu zakupiono:

1. Laptop Acer ASPIRE A315-54KI5-6300U/15.6”FHD - 2 sztuki

2. Bezprzewodowa Mysz optyczna Esperanza EM101K USB - 2 sztuki

3. Modem 3G+ Lenovo-Medion, Aero2 - 5 sztuk

• SZYTE NA MIARĘ

• Projekt Edukacyjny SZYTE NA MIARĘ

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Znajdziecie tu dokumenty oraz artykuły dotyczące projektu edukacyjnego

„Szyte na miarę - oferta edukacyjna dostosowana do potrzeb łaziskich uczniów.”

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Tu można pobrać:

REGULAMIN_PROJEKTU-SZYTE_NA_MIARE.pdf