• Regulaminy

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR  5

W ŁAZISKACH GÓRNYCH

1. Z księgozbioru biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy SP5 w Łaziskach Górnych.
          2. Czytelnik może wypożyczyć książki tylko na swoje nazwisko.
          3. Nie można wypożyczonych książek przekazywać innym.
          4. W bibliotece obowiązuje CISZA oraz zakaz wnoszenia i spożywania napojów i artykułów spożywczych.
          5. Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki. Nauczyciel - bibliotekarz może zezwolić na wypożyczenie większej ilości książek, jeżeli uzna, że jest taka potrzeba.
          6. Nie przetrzymujemy książek ponad 2 tygodnie.
          7. Jeżeli czytelnik nie przeczytał książki, (a biblioteka nie ma na nią zamówień) może przed upływem wyznaczonego dnia zwrotu poprosić o przedłużenie terminu.
          8. Książki i inne dokumenty biblioteki należy szanować. Zauważone uszkodzenia zgłasza się bibliotekarzowi.
          9. Czytelnik odpowiada materialnie za wypożyczone książki i jest zobowiązany odkupić zniszczony lub zagubiony egzemplarz.
          10. Czasopisma oraz książki, z których czytelnik skorzystał w "kąciku czytelniczym" odnosi się na wyznaczone miejsce.
          11. Na 2 tygodnie przed końcem roku szkolnego książki powinny być zwrócone do biblioteki.
          12. Każdy czytelnik zobowiązany jest do zaznajomienia się z niniejszym regulaminem i  bezwzględnego przestrzegania go.

REGULAMIN WYPOŻYCZANIA I UDOSTĘPNIANIA  PODRĘCZNIKÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 W ŁAZISKACH GÓRNYCH

1. Szkoła Podstawowa nieodpłatnie wypożycza uczniom podręczniki (materiały edukacyjne) mające postać papierową.
          2. Wypożyczane i udostępniane podręczniki  są własnością Szkoły.
          3. Szkoła Podstawowa przekazuje  uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu.
          4. Uczeń odpowiada materialnie za wypożyczone podręczniki i jest zobowiązany odkupić zniszczony lub zagubiony egzemlarz.
          5. Uczeń zobowiązanny jest do podpisania podręczników, a także  szczególnej dbałości o nie.
          6.   W przypadku, zniszczenia lub zagubienia podręczników (materiałów edukacyjnych) przez ucznia, zanim zakupiony zostanie nowy podręcznik, uczeń może skorzystać z dodatkowego kompletu podręczników, który będzie znajdował się w bibliotece szkolnej.
          7.   W przypadku, gdy uczeń odchodzi ze Szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, zobowiązany jest do oddania do biblioteki szkolnej wszystkich wypożyczonych podręczników (materiałów edukacyjnych).
          8.  Uczeń ma obowiązek zwrócić podręczniki najpóźniej 2 tygodnie przed końcem roku szkolnego.
          9. Każdy czytelnik zobowiązany jest do zaznajomienia się z niniejszym regulaminem  i bezwzględnego przestrzegania go.

Podstawa Prawna:

Ustawa z dn. 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw z.U. z 2014r. poz. 811.