• SUKCESY! SUKCESY!

     • Dnia 31 stycznia czworo reprezentantów naszej szkoły - Nadia Kręc z klasy 1a, Tobiasz Blanik z klasy 3, Antoni Szczyrba z klasy 6a oraz Ola Niedźwiedź z klasy 7b - udało się do Arterii w Ornontowicach, by wziąć udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim o Tematyce Bożonarodzeniowej.

      Nasi uczniowie rywalizowali o zwycięstwo w dwóch kategoriach wiekowych. I mamy sukcesy!Nadia otrzymała wyróżnienie, a Tobiasz zajął 2 miejsce w swojej kategorii. Serdecznie gratulujemy, zwłaszcza że poziom, jaki zaprezentowała konkurencja był bardzo wysoki!Dodatkowe brawa należą się Nadii, która była najmłodsza spośród wszystkich uczestników.

      W drugiej kategorii wiekowej zabrakło nam - jak powiedzieli jurorzy - ułamków punktów, aby stanąć na podium. Niemniej jesteśmy ogromnie dumni i z całego serca gratulujemy wszystkim! To wielka odwaga, stanąć na scenie i zaprezentować niełatwy repertuar.

      Atmosfera konkursu była wspaniała, jego przebieg uświetnił zespół wokalny uczennic z Ornontowic, ale nie tylko... Gdy nasi młodsi reprezentanci usłyszeli, że mogą wyjść na scenę i zaśpiewać ulubioną kolędę - zarówno Nadia jak i Tobiasz - złapali za mikrofon 🙂

      Gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.

     • PÓŁKOLONIE W NASZEJ SZKOLE!

     • Drugi tydzień ferii zimowych uczniowie SP5 spędzili na półkoloniach. Dla 45 uczniów Naszej Szkoły zostały przygotowane rozmaite wycieczki i wyjścia. Dzieci grały w kręgle, skakały w parku trampolin, oglądały film "Doktor Dolitlte" w multikinie, jeździły na łyżwach, szyły "Ognika" oraz zwiedzały Muzeum Ognia w Żorach a poza tym w szkole brały udział w rozgrywkach sportowych, zajęciach plastycznych i komputerowych. Na pewno ten tydzień był pełen wrażeń. Na koniec uczestnicy otrzymali pamiątkowy kubek i smycz.

     • ŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI

     • 27 stycznia klasy siódme i ósma miały przyjemność uczestniczyć w 4 Śląskim Festiwalu Nauki, który odbył się w Katowicach w Centrum Kongresowym. Podczas zajęć uczniowie mogli poznać wiele dziedzin nauki, uczestniczyć w eksperymentach oraz posłuchać wypowiedzi znanych ludzi świata nauki. Najstarsi uczniowie mieli również okazję do zapoznania się z ofertami szkół ponadpodstawowych.

     • TAM I Z POWROTEM

     • Dnia 29.01.2020 klasy piąte i szóste udały się do MDK w Łaziskach Górnych na spektakl. Tym razem obejrzeliśmy inscenizację teatralną słynnej powieści Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem".

      Byliśmy pod wielkim wrażeniem, szczególnie z racji wyszukanych i bardzo efektownych kostiumów. Efekty specjalne zaskakiwały nas raz za razem. 

      Lektury szkolne są jednak bardzo spoko :) 

     • WOŚP

     • 12 stycznia w MDK odbył się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku również przyczyniliśmy się do tego sukcesu, a to za sprawą zaangażowania Naszych rodziców w rozmaite wypieki, które były sprzedawane w kafejce oraz przekazane rzeczy na licytację, a także wsparcie finansowe dzięki któremu zostały zakupione balony na magiczne Światełko Do Nieba. Sztab Kopernik w Łaziskach Górnych zebrał 64 201, 30 zł pobijając ubiegłoroczny rekord o prawie 14 tys zł. Jest to ogromny sukces dla Naszego miasta. Dziękujemy wszystkim osobom, które podjęły współpracę ze Sztabem za ogromne 💖. Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy ale już podczas 29 Wielkiego Finału WOŚP 💓💓💓

     • KOLĘDOWANIE Z KOŁEM GOSPODYŃ WIEJSKICH

     • W dniu 8 stycznia 2020r., jak corocznie, odbyło się spotkanie opłatkowe Koła Gospodyń Wiejskich z Łazisk Dolnych. Spotkanie umilili swoim występem uczniowie naszej szkoły, którzy przedstawili krótką scenkę oraz wspólnie kolędowali z członkiniami koła. 

     • BAL KARNAWAŁOWY KLAS I-IV

     • W dniu 9 stycznia 2020 odbył się tak wyczekiwany przez wszystkich Bal Karnawałowy. Również i w tym roku dostarczył nam on wielu przeżyć i radości. Na udekorowanej sali gimnastycznej pojawiły się niesamowite postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, myszki, księżniczki, faraonów, dinozaury, kowbojów, strażaków, a nawet więźniów…, nie sposób wymienić wszystkich. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. Ku zaskoczeniu wszystkich na naszej zabawie karnawałowej pojawiły się również znane gwiazdy muzyki rozrywkowej ;-) Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

      ZAPRASZAMY DO GALERII.

     • KOLĘDA W SZKOLE

     • Co roku przeżywamy kolędę w naszej szkole. Chrystus w osobie Kapłana przychodzi, by błogosławić nam i naszej nauce w Nowym Roku. Ks. proboszcz  Zbigniew Mizia przypomniał nam, że w szkole, tak jak i w domu jesteśmy rodziną, wspólnotą, która ma jeden cel, by ucząc się stać się w przyszłości odpowiedzialnymi ludźmi.

     • TWÓJ 1% DLA TWOJEJ SZKOŁY

     •  

      Szanowni RodziceInformujemy, że zostało utworzone w Fundacji PRO-EKO subkonto dla naszej szkoły umożliwiającej przekazanie 1% podatku od dochodu przez osoby, którym bliskie jest dobro dzieci oraz szkoły.Aby przekazać 1 % podatku dochodowego za 2019 rok na rzecz Szkoły Podstawowej nr 5 w Łaziskach Górnych za pośrednictwem Fundacji Pracowniczej PRO-EKO wystarczy w formularzu PIT-37 w pozycji nr. 137 wpisać:KRS: 0000064561oraz podać cel szczegółowy (w poz. 139): SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 ŁAZISKA .Zebrane w ten sposób środki finansowe będą przeznaczone na statutowe działania szkoły, jej rozwój, na zapewnienie odpowiedniego zaplecza oraz wyposażenia w pomoce dydaktyczne. Wymienione działania będą także związane z inicjowaniem różnorodnych form aktywności dzieci, wpłyną korzystnie na wspomaganie procesu dydaktycznego szkoły poprzez organizowanie wycieczek naukowych, imprez szkolnych, a także przygotowanie nagród dla uczniów.Dziękujemy

     • WESOŁYCH ŚWIĄT

     • Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
      Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
      Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
      Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.


      Opłatek /C. K. Norwid

       

        Z okazji Świąt Bożego Narodzenia,                    

      niosących wszystkim ludziom siłę i nadzieję,

      życzymy                                 

      odrobiny ciepła i ludzkiej życzliwości 
       odrobiny światła w mroku 
      odrobiny radości w smutku i szczęścia na co dzień 
      i prawdziwej wiary w lepsze jutro. 

       

        

      Dyrekcja, pracownicy i uczniowie                 

      Szkoły Podstawowej nr 5 im. Powstańców Śląskich

     • KONCERT ŚWIĄTECZNY

     • Dnia 17 grudnia w naszej szkole odbył się Koncert świąteczny oraz Jasełka przygotowane pod kierunkiem Pani Sabiny Baran-Wloczek oraz Izabeli Szczerbowskiej. Występowali w nim uczniowie naszej szkoły, którzy z wielkim zaangażowaniem zagrali swoje role i śpiewali kolędy.

      Wystrój sali gimnastycznej przygotowany przez Panią Katarzyną Jankowiak był związany z atmosferą świąteczną i wprowadzał w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Swój artystyczny wkład w przedstawienie włożyli nie tylko uczniowie grający role, ale także chórek, akustycy oraz tancerki z klas 1a i 1b. Wszystkie te połączone elementy stworzyły wspaniały, który poruszył serca wielu zaproszonych gości.

      Po obejrzeniu przedstawienia zaproszeni rodzice i bliscy naszych uczniów mogli zakupić przeróżne i pomysłowe świąteczne rękodzieła,  wykonane głównie przez uczniów naszej placówki.

      ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ.

     • BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU DOTARŁO DO NASZEJ SZKOŁY

     • Betlejemskie Światło Pokoju dotarło we wtorek 17.12 także i do naszej szkoły. Harcerze z 1 Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych "Łaziska" im Bohaterów Wieży Spadochronowej przekazali je Pani Wicedyrektor Sabinie Baran-Wloczek.

      Harcerze oraz skauci z całego świata starają się, żeby dotarło do różnych krańców naszej planety i żeby zapłonęło w większości domów. To jest bardzo ciekawe, bo taką świetlistą sztafetą jest przekazywane z kraju do kraju, od harcerzy do harcerzy, od harcerzy do mieszkańców i w ten sposób trafia do naprawdę wielu domów.

      Zgodnie z tradycją polscy harcerze odebrali Betlejemskie Światło Pokoju w Zakopanem od skautów ze Słowacji. Z rąk Przewodniczącego ZHP w imieniu łaziskiego Szczepu odebrali je dh. Miłosz Hajduga oraz dh. Patrycja Hajduga. 

     • O CHOINKA! WARSZTATY ROBIENIA STROIKÓW KLASACH 1A i1B

     • O choinka! Jakie to drzewko? Sosna, świerk, modrzew, jodła? Które z wymienionych gatunków będą ozdobą naszych domów w okresie świątecznym? Na warsztatach prowadzonych przez panie z Gospodarstwa agroturystycznego "Niezłe Ziółka" nauczyliśmy się rozpoznawać poszczególne drzewka przekładając w rękach gałązki. W kolejnej części warsztatu każdy pierwszoklasista poczuł się jak prawdziwy florysta, efekt swojej twórczej pracy- świąteczne stroiki - zabraliśmy ze sobą do domu.  Było pouczająco, śmiesznie, pięknie i pachniało u nas lasem.

     • ZAPROSZENIE

     • Szanowni Państwo!

      Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa na koncert świąteczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły, który odbędzie się 17.12.2019 r. o godzinie 17.00 na sali gimnastycznej, a także na towarzyszący temu kiermasz, podczas którego będzie można kupić drobne upominki i ozdoby świąteczne. Po spotkaniu odbędą się wywiadówki dla wszystkich klas. Tego dnia nie będzie spotkania Rady Rodziców.

       

                                                                                                                            Tatiana Ryczko

     • NAJMNIEJ ZNACZY NAJWIĘCEJ!

     • Dziś 12.12 w naszej szkole uczniowie Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w ramach realizacji projektu Najmniej Znaczy Najwięcej, przybliżyli naszym uczniom problemy związane z ochroną środowiska. Po raz kolejny uświadomiliśmy sobie, że wystarczy naprawdę niewiele, aby przyjść na ratunek naszej planecie. A gdy połączymy nasze drobne czyny osiągniemy ogromny efekt. Bo najmniej znaczy najwięcej!