• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• Plan uroczystości:

• 8.45 - zbiórka wszystkich uczniów pod szkołą, przejście do kościoła
            • 9.00 - Msza Św. w kościele parafialnym
            • około 10.00 - uroczysta akademia na sali gimnastycznej i spotkania z wychowawcami w klasach

Uwaga Pierwszoklasiści: Już 4. września możecie zabrać ze soba do kościoła Wasze tornistry i przybory szkolne, podczas Mszy Św. zostaną one poświęcone. Możeccie też zabrać ze sobą Wasze Rogi obfitości tzw. "Tyty". Przed wyjściem do kościoła zostawicie je sobie w waszej klasie,po powrocie z kościoła i zakończonej akademii zrobicie sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia.

• Giganci Powstań Śląskich

• II Powiatowy Konkurs "Giganci Powstań Śląskich" miał w tym roku bardzo wyrównany poziom. O pierwszym miejscu zadecydowała ostatecznie dogrywka.

I miejsce - SP 10 Mikołów

II miejsce - SP 3 Łaziska Górne

III miejsce - SP 2 Orzesze

wyróżnienie - SP 8 Mikołów

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział a zwycięzcom gratulujemy!

• Dzień Patrona

• Dzisiaj w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patrona. Uczniowie z każdej klasy zaprezentowali ważne wydarzenia z historii Śląska i naszej szkoły.

• Dzień Dziecka

• Nasi uczniowie świętowali Dzień Dziecka bardzo aktywnie. Po przejściu na Wierzysko brali udział w grach sportowych. Po wspaniałej zabawie mieli także czas na odpoczynek spędzony w towarzystwie kolegów i koleżanek.

• WYCIECZKA KLAS 1,2 i 4

• 19. maja klasy 1, 2 i 4 wyjechały na całodniową wycieczkę do niesamowitych miejsc. Celem naszej podróży był Ogrodzieniec i Pustynia Błędowska. Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od zajęć z przewodnikiem w Parku Doświadczeń u podnóża zamku w Ogrodzieńcu, a potem sami wykonywaliśmy doświadczenia. Wizytę w tym miejscu zakończyliśmy zabawą w Parku Rozrywki, gdzie dużo wrażeń dostarczył nam zjazd po torze saneczkowym, elekrtyczne samochodziki i karuzela. Potem przeszliśmy na Zamek Ogrodzieniec, który zwiedziliśmy wsłuchując się w opowiadania naszego Pana przewodnika. Z wielką nadzieją na ciepło i pełne słoneczko, udaliśmy się autokarem na Pustynię Błędowską, gdzie wysłuchaliśmy legendy związanej z jej powstaniem oraz prawdziwej historii związanej z tym miejscem i daliśmy upust swojej energii ganiając po ogromnej piaszczystej przestrzeni. Chociaż pogoda nie była wymarzona i nawet na pustyni słonko nie grzało tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, to wycieczka była bardzo udana. Pełna radości i nowych doświadczeń oraz świeżej porcji wiedzy zdobytej poza murami szkoły.

• Wycieczka do Wrocławia

• 15 maja uczniowie klasy 6 i 7 uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Zwiedziliśmy ZOO i Afrykarium - jedną z najciekawszych wrocławskich atrakcji, skupiającą gatunki flory i fauny Czarnego Lądu. Spacerowaliśmy po Starym Mieście: zobaczyliśmy kolorowy Rynek z zabytkowym ratuszem, malownicze kamieniczki, Jasia i Małgosię, dawną dzielnicę kupiecką Jatki, Plac Solny oraz Ostrów Tumski.

• KONSTYTUCJA 3 MAJA

• Uchwalona 3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją. Z tej okazji nasi uczniowie wzięli udział w uroczystej akademii przypominającej te ważne dla naszego kraju wydarzenie.

• POWIATOWY KONKURS WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI

• Dnia 21.04.2023r. rozstrzygnięty został powiatowy konkurs pt. "Wierszyki łamiące języki" organizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 w Łaziskach Górnych. W konkursie udział wzięli uczniowie szkół powiatu mikołowskiego. Nagrody przyznano z trzech kategoriach wiekowych:

Klasy I-III:

I miejsce - Olaf Zwolakiewicz - Szkoła Podstawowa nr 1 w Łaziskach Górnych

II miejsce - Maria Jarczyk - Szkoła Podstawowa nr 7 w Orzeszu-Gardawicach

III miejsce - Wiktor Gazda - Szkoła Podstawowa nr 7 w Orzeszu-Gardawicach

Wyroznienie - Krzysztof Wieczorek - Szkoła Podstawowa nr 10 w Orzeszu-Woszczycach

Klasy IV-VI:

I miejsce - Lena Bielecka - Szkoła Podstawowa nr 3 w Orzeszu-Zawadzie

II miejsce - Julia Gazda - Szkoła Podstawowa nr 7 w Orzeszu-Gardawicach

III miejsce - Jakub Kurzawski - Szkoła Podstawowa nr 7 w Orzeszu-Gardawicach

Klasy VII-VII:

I miejsce - Tomasz Kałuża - Szkoła Podstawowa nr 5 w Łaziskach Górnych

II miejsce - Jakub Dyonizy - Szkoła Podstawowa nr 3 w Orzeszu-Zawadzie.

Nagrody w konkursie ufundowane zostały przez Burmistrza Miasta Łaziska Górne oraz Starostę Mikołowskiego, którzy objęli nasz konkurs Honorowym Patronatem.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!