• Pisanka na miarę XXI wieku

     • Z przyjemnością i ogromną satysfakcją informujemy, że w konkursie plastycznym "Pisanka na miarę XXI wieku" organizowanym przez MDK w Łaziskach Górnych w kategorii do 8 lat, I miejsce zajęła Anna Turek (lat 8) z klasy 2a, zaś w kategorii 9-12 lat - III miejsce zajął Benon Synowiec z klasy 3. 
      Gratulujemy!

      Pisanki można podziwiać na stronie:

      Strona konkursu: Pisanka na miarę XXI wieku

       

     • Program profilaktyczny pt. „Przyjaciele Zippiego,”

     •  

      Uczniowie klas drugich realizują program profilaktyczny pt. „Przyjaciele Zippiego,” który promuje zdrowie emocjonalne i jest rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Program składa się z cyklu 24 spotkań, podczas których uczymy się:

      Jak rozpoznawać swoje uczucia i jak o nich rozmawiać

      Jak mówić to, co chce się powiedzieć

      Jak uważnie słuchać

      Jak prosić o pomoc

      Jak nawiązywać i utrzymywać przyjaźnie

      Jak radzić sobie z samotnością i odrzuceniem

      Jak przepraszać

      Jak radzić sobie z przemocą i krzywdzeniem

      Jak rozwiązywać konflikty

      Jak radzić sobie ze zmianą i stratą

      Jak adoptować się do nowych sytuacji

      Jak pomagać innym.

      Całość programu podzielona jest na sześć części, a każda z nich zawiera odrębne opowiadanie zilustrowane za pomocą barwnych obrazków. Zippi to patyczak, a jego przyjaciele – chłopcy i dziewczynki przeżywają różne, codzienne sytuacje i problemy.

      Uczniowie podczas zajęć słuchają opowiadań, rozmawiają o nich i wykonują zadania. Rysują, odgrywają role, tworzą rysunki, plakaty, uczestniczą w „burzach mózgów.” Złote zasady, którymi kierujemy się na zajęciach to: dobre rozwiązanie problemu które pomaga mi poczuć się lepiej, ale nie krzywdzi mnie ani nikogo innego.

      Nasz klasowy, ręcznie zrobiony patyczak mieszka z nami i towarzyszy nam w zajęciach.
      Każde dziecko wykonało na lekcji plastyki własny model Zippiego aby zabrać go do domu. Uczniowie chętnie uczestniczą w programie i mają bardzo ciekawe pomysły na dobrą komunikację. Już kilka spotkań za nami. Mówiliśmy o uczuciach smutku, radości, złości oraz porozumiewaniu się i przyjaźni. Przed nami kolejne zadania. Już nie możemy się doczekać… Zapraszam do zapoznawania się z relacjami z naszych zajęć.

      Dziękuję Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za środki na uzyskanie certyfikatu oraz materiały ćwiczeniowe dla uczniów, które pozyskałam w ramach pomocy profilaktycznych na rok 2020. Mam nadzieję, że realizacja programu pomoże kolejnym rocznikom uczniów w nawiązywaniu lepszych relacji z ludźmi i konstruktywnym rozwiązywaniu napotykanych problemów.

      pedagog

      Jolanta Niewińska

     • SKARPETKOWE WYZWANIE KLAS I-III

     • Skarpetkowe Wyzwanie odbywa się co roku 21 marca z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Tego dnia zakłada się dwie różne skarpetki, aby wyrazić różnorodność ludzi.

      Do udziału jest zaproszony każdy, kto chce okazać solidarność z ludźmi cierpiącymi na zespół Downa oraz chce udzielić wsparcia im i ich rodzinom. Akcja ma na celu promowanie postawy ceniącej ludzką różnorodność, dzięki której świat jest piękny, kolorowy, ciekawy i inspirujący.