• ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE GWARY

• Od 20 lat nasza Szkoła organizowała Konkurs "Na Śląsku miyszkomy, po śląsku godomy" dla naszego miasta i powiatu mikołowskiego. W tym roku proponujemy Wam szkolny konkurs online.

Kto? - każdy chętny uczeń, "kiery poradzi godać"!-

Co? - dowolny tekst "godany" po śląsku,prozą albo wierszem; nie za krótko, nie za długo; może być tekst własny; oczywiście "godany" z pamięci.

Jak? - nagrywamy filmik ze swoim występem, przesyłamy go na jeden z podanych adresów: monikaszczyrba@sp5laziska.onmicrosoft.com lub a.szafraniec@sp5.laziska.pl

Kiedy? - do 19 marca; ogłoszenie wyników 24 marca.

Nagrody? - dyplomy, nagrody rzeczowe, oceny,punkty.

W razie pytań można się kontaktować z paniami Moniką Szczyrbą oraz Aleksandrą Szafraniec.

Czekamy na Was!

• Wciąż mądrość nową wita, kto czyta i... pyta!

• Kolejna lektura za nami. Tym razem wyruszyliśmy w podróż do zimowej krainy. Naszą lekturą była książka Aliny i Czesława Centkiewiczów pt. ,,Zaczarowa zagroda." W klasie 2a zrobiło się zimowo. Uczniowie zobaczyli prezentację o pracu polarników na biegunie południowym. Dzieci szukały ciekawostek o pingwinach, poznawały zwyczaje tych niezwykle interesujących ptaków nielotów oraz ćwiczyły pisanie opisów. Na zakończenie każdy wykonał swojego pingwinka Elegancika z rolki po papierze toaletowym, a nawet stworzył dla niego zagrodę. Zobaczcie, jakie mamy piękne prace...

• Twój 1% dla naszej szkoły

• Szanowni Rodzice,

Informujemy, że zostało utworzone w Fundacji PRO-EKO subkonto dla naszej szkoły umożliwiającej przekazanie 1% podatku od dochodu przez osoby, którym bliskie jest dobro dzieci oraz szkoły. Aby przekazać 1 % podatku dochodowego za 2020 rok na rzecz Szkoły Podstawowej nr 5 w Łaziskach Górnych za pośrednictwem Fundacji Pracowniczej PRO-EKO wystarczy w formularzu PIT-37 w pozycji nr. 137 wpisać:KRS: 0000064561 oraz podać cel szczegółowy (w poz. 139): SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 ŁAZISKA.
            Zebrane w ten sposób środki finansowe będą przeznaczone na statutowe działania szkoły, jej rozwój, na zapewnienie odpowiedniego zaplecza oraz wyposażenia w pomoce dydaktyczne. Wymienione działania będą także związane z inicjowaniem różnorodnych form aktywności dzieci, wpłyną korzystnie na wspomaganie procesu dydaktycznego szkoły, poprzez organizowanie wycieczek naukowych, imprez szkolnych, a także przygotowanie nagród dla uczniów.

• Zakochani w książkach

• "Zakochani w książkach" to nasza biblioteczna akcja walentynkowa. Dziękuję uczniom, którzy podzielili się z nami swoimi ulubionymi książkami.

• Pasowanie na czytelnika

• W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 1a zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Gościem spotkania była pani dyrektor Tatiana Ryczko. Ze względów bezpieczeństwa pasowanie odbyło się w sali a uczniowie zostali zapoznani z zasadami wypożyczeń, zwrotów i obchodzenia się z książkami. Uczniowie mogli zobaczyć malutki przegląd pozycji książkowych dostępnych w bibliotece, które zostały przyniesione do sali w biblioteczce na kółkach. Dzieci wysłuchały również opowiadania Tove Jansson "Choinka" z wykorzystaniem teatru Kamishibai. Na koniec pierwszoklasiści otrzymali wyprawkę czytelniczą z projektu "Mała książka - Wielki człowiek" oraz zakładkę do książki.