• "Przerwa na czytanie"

• 20 października nasza szkoła wzięła udział w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. "Przerwa na czytanie" - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Nasi uczniowie czytali książki na każdej przerwie ale również w salach lekcyjnych i w świetlicy szkolnej.  Mamy nadzieję, że sięganie po książkę na przerwach stanie się dobrym nawykiem  naszych dzieci.

• PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ DLA PIOTRUSIA

• Włączyliśmy się w pomoc dla Piotrusia z Wyr. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli byliśmy w stanie przeprowadzić w szkole akcję charytatywną, podczas której zebraliśmy pokaźną sumę. Mamy nadzieję, że uda się zebrać całą potrzebną kwotę i Piotruś wróci do zdrowia. Trzymamy kciuki!

• #CODEWEEK2020

• Od 10 do 25 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce i w naszej szkole, po raz kolejny będziemy świętować Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2020. Na czym polega to świętowanie? Na świetnej zabawie, do której zapraszamy wszystkich, w każdym wieku.

Europejski Tydzień Kodowania to …

Code Week, inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.. Czyli: jeśli wiesz co nieco o programowaniu – w trakcie CodeWeek dowiesz się jeszcze więcej, jeśli o programowaniu nie wiesz nic – CodeWeek to świetna okazja, by zacząć swoją przygodę z kodami i robotami. Zapewniamy – to prostsze, niż Wam się wydaje! Dlatego do wspólnej zabawy zapraszamy osoby w każdym wieku – od pierwszoklasistów do ósmoklasistów. Dajemy słowo – wszyscy będziecie bawić się świetnie.  Startujemy!!!

• SPOTKANIE RODZICÓW KLAS ÓSMYCH

• We wtorek (13 października) o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców klas ósmych - zostaną przedstawione procedury egzaminu ósmoklasisty.Zapraszamy.

• AKCJA CHARYTATYWNA DLA PIOTRUSIA

• 8 i 9 października 2020 Szkolny Klub Wolontariatu wraz z Samorzadem Uczniowskim zorganizował akcję sprzedaży ciast aby wspomóc zbiórkę na leczenie Piotrka Kostyry. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i uczniów udało się zebrać 2880 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. Trzymamy kciuki za powrót do zdrowia Piotrusia!

• Europejski Dzień Języków

• 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Z tej okazji co roku w naszej szkole odbywają się obchody tego dnia. Uczniowie naszej szkoły stworzyli projekty i filmy prezentujące ciekawostki o wybranych przez nich językach. Tegoroczne obchody przybrały formę konkursu, którego wyniki są następujące:

I miejsce - J. Klapuch, A. Niedźwiedź, M. Szojda i M. Szwarc kl 8b

II miejsce ex aequo - K. Redzik i K. Firlus kl 6b

III miejsce - K. Hapeta i G. Gibas kl 8a

• X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• Dziś obchodziliśmy w szkole X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. Jak co roku uczniowie zmagali się z działaniami łatwiejszymi i trudniejszymi. Okazało się, że wśród naszej młodzieży jest wielu Mistrzów Tabliczki Mnożenia :)

• "Czytać można wszędzie"

• Kochani uczniowie,

Dziękuję za pierwsze fantastyczne pomysły nadesłane w ramach akcji: "Czytać można wszędzie" zorganizowanej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Jak widać pomysłów Wam nie brakuje. Czekam na Wasze dalsze propozycje.