• REKRUTACJA DO KLASY I

     • Rekrutacja do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Powstańców Śląskich

       w Łaziskach Górnych na rok szkolny 2020/2021

      Zgłoszenia kandydatów do klasy I zamieszkałych w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 5

      im. Powstańców Śląskich w Łaziskach Górnych

      można odebrać w sekretariacie szkoły

      lub pobrać druk zamieszczony  na stronie internetowej szkoły w zakładce Dla Rodziców i Uczniów

      Dokumenty kandydatów prosimy składać w sekretariacie szkoły
      od 2 marca do 20 marca 2020 roku.

      Sekretariat czynny w godzinach od 730 do 1530, nr telefonu 32 224 1 207 e-mail sekretariat@sp5.laziska.pl

      Na podstawie Art. 133.2. Ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe Kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana publiczna szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami.

      Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym
       w terminie od 1 czerwca do 4 czerwca 2020r.

      Ulice należące do obwodu SP5: Cicha, Górnicza, Kałuże, Kamienna, Krótka, Ligonia, Mikołowska, Mokierska, Pawła Wyry, Piaskowa, Pogodna, Polna, Poprzeczna, Potokowa, Stara Droga, Stroma, Szkolna, Widokowa, Wierzysko, Wieżowa, Wodna, Wodociągowa, Wyniosła, Zgody.

     • RÓŻE Z PAPIERU

     • W ostatnim czasie dużą popularnością wśród uczniów spędzających czas w świetlicy cieszy się robienie papierowych róż. Dzieci radzą sobie z tym zadaniem świetnie a kwiaty wyglądają jak żywe.

     • DBI 2020- PODSUMOWANIE

     • W ostatnich dniach obchodziliśmy Dni Bezpiecznego Internetu pod hasłem: Działajmy razem! Rozmawialiśmy jak być rozsądnym i odpowiedzialnym  w Internecie, rozwiązywaliśmy zagadki, quizy, braliśmy udział w grze terenowej, przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, odwiedzaliśmy bezpieczne strony internetowe przy okazji utrwalając naszą dotychczasową wiedzę realizowaliśmy bardzo wartościowe zajęcia w ramach projektu "Asy Internetu".. Klasy pierwsze na zajęciach komputerowych uczyły się również piosenki, dlatego wiemy że, nie należy przesadzać z czasem spędzonym nad własnym telefonem, bo:  "Świat realny jest genialny; Odłóż swój telefon zatem, otwórz oczy, wyjdź na spacer; no i zachwyć się tym światem"!

      Przeprowadziliśmy niezliczoną ilość rozmów, dyskusji i ćwiczeń... Dziękuję za pomoc w organizacji tegorocznych obchodów DBI oraz ogromne zaangażowanie wszystkim Wychowawcom klas, Pani Pedagog, Pani Bibliotekarce oraz Paniom ze świetlicy szkolnej oraz wszystkim Uczniom! 

      DZIĘKUJĘ, ŻE DZIAŁALIŚMY RAZEM!

      Pani Monika ;-)

     • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ

     •  

      W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu w  tym tygodniu w świetlicy szkolnej rozmawialiśmy o bezpiecznym korzystaniu z sieci. Dzieci zrobiły plakat i wspólnie omówiliśmy 10 zasad, których należy przestrzegać. Uczniowie wypełnili też karty pracy oraz wykreślanki związane z tym tematem.

     • WALENTYNKI W BIBLIOTECE

     • 14 lutego każdy odwiedzający bibliotekę losował cytat o tematyce miłosnej, dodatkowo wszyscy wypożyczający w tym dniu książki otrzymali zakładkę. Uczniowie świetnie się też bawili tworząc walentynkowe zakładki do książek, które przeznaczone były zarówno dla siebie jak i swoich bliskich jako prezent walentynkowy.

     • OBCHODY DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU

     • W naszej szkole z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu na godzinach wychowawczych będziemy brali udział w grze terenowej. Uczniowie w grupach szukają pytań, które są zapisane w postaci kodów  QR i umieszczene są w różnych miejscach w szkole.  Odkodowują je za pomocą czytników QR kodów i szukają na nie odpowiedzi w  Internecie.  Mamy nadzieję, że będzie to okazja do ugruntowania naszej wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa w Internecie, a zarazem świętna zabawa. Za wypełnione karty pracy czekają nagrody.

      Na klasy młodsze czekają filmy edukacyjne z serii "Owce w sieci" a także łamigłowki i zagadki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie.

      W ramach zajęć informatyki i zajęć z Pedagogiem klasy starsze realizują program "Asy Internetu".

      Pamiętajcie: Internet nie jest ani dobry ani zły! Wszystko zależy czy korzystamy z niego "z głową", czyli  mądrze i odpowiedzialnie, w oparciu o: rozsądek, uważność, siłę, życzliwość i odwagę. Wierzymy, że wartości te powinny towarzyszyć każdemu i każdej z nas w codziennym życiu, zarówno w sieci jak i poza nią. 

      DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

     • CO NOWEGO NA ŚWIETLICY

     • W ostatnim czasie w świetlicy nasi uczniowie robili maski karnawałowe, dużym powodzeniem cieszyły się prace tworzone z plasteliny a także wszelkie aktywności związane z walentynkami.

     • TO BYŁO NIESAMOWITE PRZEDSTAWIENIE...

     • 4 lutego klasy młodsze –1-3 – wzięły udział w niesamowitym wydarzeniu. Naszą Szkołę odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Mikołowie- Borowej Wsi. Wraz z nauczycielami przedstawili „Legendę o Złotej Kaczce”. Wspaniałe stroje, muzyka, taniec, gra aktorów… Nasi uczniowie z otwartymi buziami obserwowali scenę.

      Wspaniali aktorzy otrzymali od nas podziękowania i torbę słodyczy, które wręczyły naszym gościom Pani Dyrektor Tatiana Ryczko oraz Pani Wicedyrektor Sabina Baran-Wloczek.

     • MAREK RULES!

     • Uczeń klasy ósmej Marek Jastrzębski zakwalifikował się do finału konkursu przedmiotowego z języka angielskiego. Wszyscy trzymamy kciuki 28.02.2020!

     • ZAWODY SIATKÓWKI

     • Dnia 31.01. odbyły się miejskie zawody w siatkówce chłopców klas 7-8

      Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 1 w Łaziskach Górnych, do turnieju zgłosiły się trzy szkoły SP1, SP6, SP5. Gdy rozpoczynaliśmy zawody nikt nie mógł powiedzieć, że nasza szkoła jest faworytem rozgrywek lecz czas trwania każdego spotkania potwierdził iż nasza szkoła wyszła zwycięsko z całego turnieju zdobywając pierwsze miejsce i tym samym awansowała do zawodów powiatowych.

      Skład :

      1. Chrószcz Jacek
      2. Olszówka Daniel
      3. Gibas Grzegorz
      4. Boguń Klaudiusz
      5. Toman Jan
      6. Kaszyca Jakub
      7. Benda Jakub

      Dnia 03.02. odbyły się miejskie zawody w siatkówce dziewczyn klas 7-8

      Również gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 1 w Łaziskach Górnych, w turnieju udział wzięły 4 szkoły ( SP1, SP2, SP4, SP5) i tego dnia nasza szkoła była faworytem do zdobycia mistrzostwa i miana najlepszej szkoły w mieście. Rozgrywki rozpoczęliśmy od gładkiego zwycięstwa z SP2 2:0, dziewczyny bez najmniejszych oporów pokazały bardzo groźną zagrywkę oraz szybką grę pod siatką, kolejne spotkanie wygraliśmy 2:1 z gospodarzem turnieju SP1 a na zakończenie wygrana z SP4 2:0

      Skład:

      1.      Palenta Marysia

      2.      Niedźwiedź Aleksandra

      3.      Marysia Szojda

      4.      Joasia Klapuch

      5.      Olga Żmija

      6.      Ala Strzelczyk

      7.      Ozdoba Julia

      8.      Klaudia Niesyto

      9.      Weronika  Rzepka

       

     • SUKCESY! SUKCESY!

     • Dnia 31 stycznia czworo reprezentantów naszej szkoły - Nadia Kręc z klasy 1a, Tobiasz Blanik z klasy 3, Antoni Szczyrba z klasy 6a oraz Ola Niedźwiedź z klasy 7b - udało się do Arterii w Ornontowicach, by wziąć udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim o Tematyce Bożonarodzeniowej.

      Nasi uczniowie rywalizowali o zwycięstwo w dwóch kategoriach wiekowych. I mamy sukcesy!Nadia otrzymała wyróżnienie, a Tobiasz zajął 2 miejsce w swojej kategorii. Serdecznie gratulujemy, zwłaszcza że poziom, jaki zaprezentowała konkurencja był bardzo wysoki!Dodatkowe brawa należą się Nadii, która była najmłodsza spośród wszystkich uczestników.

      W drugiej kategorii wiekowej zabrakło nam - jak powiedzieli jurorzy - ułamków punktów, aby stanąć na podium. Niemniej jesteśmy ogromnie dumni i z całego serca gratulujemy wszystkim! To wielka odwaga, stanąć na scenie i zaprezentować niełatwy repertuar.

      Atmosfera konkursu była wspaniała, jego przebieg uświetnił zespół wokalny uczennic z Ornontowic, ale nie tylko... Gdy nasi młodsi reprezentanci usłyszeli, że mogą wyjść na scenę i zaśpiewać ulubioną kolędę - zarówno Nadia jak i Tobiasz - złapali za mikrofon 🙂

      Gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.

     • PÓŁKOLONIE W NASZEJ SZKOLE!

     • Drugi tydzień ferii zimowych uczniowie SP5 spędzili na półkoloniach. Dla 45 uczniów Naszej Szkoły zostały przygotowane rozmaite wycieczki i wyjścia. Dzieci grały w kręgle, skakały w parku trampolin, oglądały film "Doktor Dolitlte" w multikinie, jeździły na łyżwach, szyły "Ognika" oraz zwiedzały Muzeum Ognia w Żorach a poza tym w szkole brały udział w rozgrywkach sportowych, zajęciach plastycznych i komputerowych. Na pewno ten tydzień był pełen wrażeń. Na koniec uczestnicy otrzymali pamiątkowy kubek i smycz.

     • ŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI

     • 27 stycznia klasy siódme i ósma miały przyjemność uczestniczyć w 4 Śląskim Festiwalu Nauki, który odbył się w Katowicach w Centrum Kongresowym. Podczas zajęć uczniowie mogli poznać wiele dziedzin nauki, uczestniczyć w eksperymentach oraz posłuchać wypowiedzi znanych ludzi świata nauki. Najstarsi uczniowie mieli również okazję do zapoznania się z ofertami szkół ponadpodstawowych.