• BEZPIECZEŃSTWO DZIECI NA DRODZE - BEZPIECZNY PLAYROOM

     • Dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na naszą świetlicę w konkursie "Się gra się ma Bezpieczny Playroom". Aby zdobyć dodatkowe punkty zrealizowaliśmy z dziećmi zadanie dodatkowe poświęcone bezpieczeństwu dzieci na drodze.

      Wspólnie przeczytaliśmy opowiadanie "Bezpiecznie na drodze", rozmawialiśmy o zasadach ruchu drogowego, sprawdzaliśmy swoją wiedzę dotycząca działania odblasków. Na koniec rozwiązaliśmy krzyżówkę o ruchu drogowym.  Każdy uczeń biorący udział w zajęciach otrzymał odblask.

      Nasze działanie zostało nagrodzone dodatkowymi 5000 pkt.

     • POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY "OPOWIEŚCI Z NARNII"

     • Dnia 28 listopada nasza szkoła - reprezentowana przez Joasię Klapuch oraz Mateusza Szwarca z 7b - wzięła udział w powiatowym konkursie czytelniczym "Opowieści z Narnii".

      Zadaniem drużyny było rozwiązanie krzyżówki i testu sprawdzających znajomość treści powieści. W kolejnym etapie reprezentanci mieli zaprezentować wybraną przez siebie postać. Jeden z uczestników konkursu miał przebrać się za wybranego bohatera. W naszej drużynie to Asia stała się na chwilę okrutną Białą Czarownicą. 

      Konkurencja była ogromna - w konkursie uczestniczyło aż 16 drużyn z całego powiatu. Tym razem nie sięgnęliśmy podium, ale pękamy z dumy, że mogliśmy wziąć udział w rywalizacji. Gratulujemy naszym reprezentantom! 

     • PROJEKT "WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE"

     • W tym roku szkolnym za sprawą P. Beaty Fraj, P. Joli Niewińskiej oraz P. Danuty Gilner przystąpiliśmy do kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu "Wychowanie przez czytanie" - inicjatywy z ramienia fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom.

       

      W ramach uczestnictwa w projekcie podczas lekcji języka polskiego, a także godzin z wychowawcą pochyliliśmy się nad lekturą opowiadań z tomu "Gorzka czekolada". Zapewne doskonale je znacie, ale przypominamy, że opowiadania te przemycają w bardzo interesującej, ciekawej formie naukę o najważniejszych wartościach, które pragniemy pielęgnować, i którymi chcemy kierować się w życiu.

       

      Zwieńczeniem tego przedsięwzięcia było nakręcenie krótkiego filmu, o którym szerzej opowiemy niebawem (a nawet Wam go zaprezentujemy, rzecz jasna), tymczasem - zapraszamy do fotorelacji ze spotkania podsumowującego projekt, które odbyło się 26 listopada w Katowicach, gmachu Biblioteki Śląskiej, który stanowił nie tak dawno jej główną siedzibę . 

       

      Gratulujemy udanego wystąpienia uczennicom klasy 5a - Karolinie Łukaszewskiej oraz Julii Witoszek, które wygłosiły krótkie przemówienie na temat projektu.

       

      Samo spotkanie zaś okazało się bardzo interesującym doświadczeniem - wysłuchaliśmy prelekcji młodego rapera, Miksera, który namawia do życia w i z wartościami, a także Pani Katarzyny Ryrych - pisarki i autorki kilku opowiadań pomieszczonych w tomie "Gorzkiej czekolady". Udało się nam także zdobyć jej autograf - każde z Was może go zobaczyć w szkolnej bibliotece, jako że Pani Ryrych była uprzejma podpisać jeden ze szkolnych egzemplarzy tomu. 

       

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

       

      Katarzyna Jankowiak, dumna wychowawczyni dziewczynek z klasy 5a.

     • WYNIKI KONKURSU LITERACKO PLASTYCZNEGO: „NOWA PRZYGODA PRZYJACIÓŁ Z LEŚNEJ POLANY”.

     • W związku z tym, iż wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs odznaczały się wysokim poziomem wykonania, oryginalnością oraz pomysłowością wszyscy autorzy zostali wyróżnieni i nagrodzeni.

      Nagrody w postaci pluszaków gangu słodziaków 2, dyplomów i zakładek wręczyła nagrodzonym uczniom pani dyrektor Tatiana Ryczko.

      Gratulujemy Karolowi  Firlusowi, Amelce Liszce, Marii Wiercigroch i Annie Żurek za pięknie wykonane prace.

     • KOLEJNE SUKCESY SPORTOWE!

     •  28 listopada 2019 roku Szkoła Podstawowa numer 3 w Łaziskach Górnych zorganizowała zawodyw Piłce Ręcznej dziewczyn i chłopców (klasy 7 i 8). Zawody rozegraliśmy na hali MOSIR naszego miasta. 

      Rozgrywki rozpoczęły nasze dziewczyny, które 20 sekund przed końcowym gwizdkiem straciły prowadzenie. Finalnie zremisowaliśmy z drużyną Szkoły Podstawowej nr 6  5:5.

      Drugi mecz nasza dzielnie walcząca ekipa rozegrała z faworytem Szkołą Podstawową nr 4. Jak na faworyta przystało nasze rywalki zwyciężyły 6:2. 

      Ostatni mecz dziewczyny rozegrały najlepiej. Walczyły do końca.  Jednak mecz nie potoczył się po naszej myśli, w końcówce goniliśmy wynik. Zakończyliśmy spotkanie remisem 3:3.

      Dwa remisy i jedna przegrana zapewniły naszym dziewczynom 3 miejsce.

      Nasi chłopcy od początku byli w gronie faworytów. Od pierwszego do ostatniego spotkania pokazali piłkę ręczną w najlepszym wydaniu. W obronie i ataku nie mieliśmy sobie równych. Gratuluję całej drużynie walecznej postawy. Dzięki temu wygraliśmy wszystkie spotkania. Zajęliśmy 1 miejsce !!! Brawo ☺

      Wyniki chłopaków: 

      SP5:SP6     5:1

      SP5:SP1     3:1

      SP5:SP3     5:0

      Wyróżniający się zawodnicy i zawodniczki:

      1. Jacek Chrószcz – zawodnik turnieju

      2. Daniel Olszówka 

      3. Grzegorz Gibas

      4. Mateusz Witoszek

      5. Julia Ozdoba

      6. Aleksandra Niedźwiedź

      7. Klaudia Niesyto

      Skład dziewczyn:

      1. Wiktoria Wojtas 

      2. Klaudia Niesyto

      3. Julia Ozdoba

      4. Adrianna Uciecha

      5. Olga Żmija

      6. Marysia Szojda

      7. Aleksandra Niedźwiedź

      8. Oliwia Filipczyk

      9. Alicja Strzelczyk

      Skład chłopców :

      1. Mateusz Witoszek

      2. Daniel Olszówka 

      3. Klaudiusz Boguń

      4. Grzegorz Gibas

      5. Jacek Chrószcz

      6. Wojciech Żurek

      7. Krzysztof Suchy

      8. Piotrek Młyńczak

      9. Michał Górny

      ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW SPORTOWYCH  !!!  

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

     • W poniedziałek w bibliotece szkolnej świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to  nie ma długiej tradycji, ponieważ obchodzone jest od 2002 roku, kiedy to przypadła setna rocznica powstania maskotki ale cieszy się wśród uczniów ogromną sympatią.

      W bibliotece zorganizowano w tym dniu wystawę pluszowych misiów przyniesionych przez uczniów oraz wystawę prac plastycznych z misiami. Uczniowie mogli zapoznać się z książkami o misiach dostępnymi w bibliotece.  Chętni rozwiązywali łamigłówki z misiami lub kolorowali misiowe obrazki. Zabawa była fantastyczna a uśmiechy na buziach dzieci bezcenne

     • POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZO-PLASTYCZNY

     • W dniu 26 listopada 2019 r. o godz. 12.30  w naszej szkole gościliśmy  uczestników Powiatowego  Konkursu  przyrodniczo-plastycznego  z elementami medialnymi  „Jakie to zwierzę?”.

      Organizatorem konkursu była nasza szkoła.

      Patronat nad konkursem objęli: Starostwo Powiatowe w Mikołowie oraz Urząd Miejski Łaziska Górne.

       Uczestnicy konkursu musieli wykazać się talentem plastycznym i wiedzą przyrodniczą  na temat zwierząt leśnych, hodowlanych i dziko-żyjących oraz umiejętnością wyszukiwania informacji  w różnych źródłach (leksykony, słowniki, Internet)

      Każdy uczeń  w wyniku losowania otrzymał  3 elementy puzzli z ilustracją zwierzęcia. Zadaniem uczestnika było  dorysowanie reszty zwierzęcia oraz udzielenie  odpowiedzi na przygotowane pytania.

      Konkurs odbywa się w naszej szkole każdego roku i cieszy się coraz większym powodzeniem. W ubiegły wtorek rywalizowało o pierwsze miejsca 22 uczestników.

      Powstały piękne prace plastyczne, na których zwierzęta wyglądają jak żywe.

      Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą przyrodniczą.

      Jury nie miało łatwego zadania.

      W kategorii klas IV-VI przyznano  I, II, III miejsce i jedno wyróżnienie.

       

      I miejsce – Aleksandra Budzińska SP 4 Mikołów

      II miejsce – Sonia Wichrowska SP 3 Łaziska Górne

      III miejsce – Amelia Szymańska SP1 Łaziska Górne

      Wyróżnienie -  Dominika Figura SP 6 Łaziska Górne

       

      W kategorii klas VII-VIII  przyznano  I, II, III miejsce i dwa wyróżnienia.

       

      I miejsce –Julia Grzywok SP 4 Orzesze

      II miejsce –Kamila Zając SP 5  Łaziska Górne

      III miejsce –Maja Kodzis SP2  Łaziska Górne

      Wyróżnienie -  Livia M üller SP 3 Łaziska Górne

      Wyróżnienie -  Małgorzata Adamska SP 6 Łaziska Górne

      Gratulujemy !

     • PRZEDŁUŻENIE AKCJI FUNDACJI "MAM MARZENIE"

     • Szanowni Państwo!

      Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie akcją na rzecz małych pacjentów oddziałów szpitalnych! Zebraliśmy naprawdę wiele maskotek i materiałów plastycznych, które przekazaliśmy właśnie na ten cel. Ze względu na bardzo duże potrzeby Fundacja "Mam marzenie" zdecydowała się przedłużyć akcję. Zatem jeśli jeszcze ktoś chciałby się włączyć do pomocy, można to uczynić do 29.11.2019r. Zbieramy nowe maskotki i materiały do pisania (kredki, mazaki, bloki itp.).

      Tatiana Ryczko

     • O ŚLĄSKICH TRADYCJACH NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ

     • Na świetlicy oprócz świetnej zabawy promujemy także tradycje naszego regionu.
      W ostatnim czasie podczas zajęć czytelniczo - plastycznych na świetlicy uczniowie zapoznali się z opowiadaniami: " Czarownice czyli heksy" oraz "Straszki domowe" z książki pana Marka Szołtyska "Bojki śląskie". Zainspirowani wysłuchanymi opowieściami tworzyli później fantastyczne prace plastyczne.

     • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W KLASIE 1A

     • W minionym tygodniu, w piatek  obchodziliśmy Szkolny Dzień Życzliwości. Z tej okazji cała szkoła miała ubrać się na kolorowo, nasza klasa wybrała kolor niebieski. Dzień wcześniej każdy uczeń klasy 1a wylosował karteczkę z imieniem osoby, dla której ma być szczególnie miły i życzliwy następnego dnia. Trzeba było również wykonać w tajemnicy przed adresatem kolorową laurkę z miłym słowem, którą wręczaliśmy sobie właśnie w piatek aby szczególnie miło zacząć dzień. Taka zabawa sprawiła wszystkim pierwszoklasistom wiele radości. Wspólnie ustalilismy, że takie Dni Życzliwości w naszej klasie będą odbywały sie znacznie częściej.

     • XIV MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY BÓBR JUŻ W PRZYSZŁYM TYGODNIU!

     • Bobry i Bobrzyce!

      Już w środę zaczynają się coroczne zmagania z informatyką w XIV edycji konkursu Bóbr!

      13. listopada o godzinie 12 przycisk rozpoczynający konkurs Junior zapali się na pomarańczowo i wszyscy uczestnicy ze szkół podstawowych z klas 7-8 zobaczą jakie wyzwania przygotowano dla nich w tym roku.

      Zostało już tylko kilka dni, aby przygotować się do startu w konkursie. Jeśli jeszcze tego nie spróbowaliście, to zachęcamy do zapoznania się z zadaniami z poprzednich edycji dostępnych na platformie konkursowej dzwonek.pl oraz naszej oficjalnej stronie.

      Pozostałe konkursy startują w kolejnych dniach, również o godzinie 12. Nie zapomnijcie sprawdzić, którego dnia odbywa się Wasz!Powodzenia!

     • AKCJA "DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻKI"

     • Dziękuję wszystkim uczniom, którzy włączyli się w akcję „Drugie życie książki”. Dzięki Wam biblioteka wzbogaciła się o 56 nowych, ciekawych  pozycji. W podziękowaniu uczniowie otrzymali punkty z zachowania a do każdej książki została wklejona informacja o darczyńcy.

     • SPOTKANIE Z WYCHOWAWCĄ

     • Szanowni Państwo,
      serdecznie zapraszam na spotkania z wychowawcami klas, które odbędą się 5 listopada o godzinie 17.00. Na spotkaniach przedstawione zostaną dotychczasowe wyniki nauczania Państwa dzieci oraz omówione sprawy bieżące klasy i szkoły. Po spotkaniach z wychowawcami będą Państwo mogli porozmawiać z wszystkimi nauczycielami. O godzinie 18.00 zapraszam prezydium Rady Rodziców na spotkanie z dyrektorem szkoły.

      Z poważaniem,
      Tatiana Ryczko

     • WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

     • Przypominam, że od poniedziałku uczniowie klas starszych rozpoczynają zmagania w Wojewódzkich konkursach przedmiotowych. Uczniom, którzy zadeklarowali chęć udziału, przypominamy, że wymagane są zgody rodziców. Wszystkie konkursy rozpoczynają się o godzinie 9.00. Zaczynamy w poniedziałek testem z języka polskiego.

      Wszystkim życzymy powodzenia!
      Tatiana Ryczko